Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ducatisti!!!! vreau sa va reamintesc ca exista o obligatie "morala" pe care o avem fata de acest club caruia ii apartinem.

Mi-ar placea sa stiu ca nu ne implicam doar cand vine vorba de a fii mandri ca suntem membrii, ci sa si facem ceva in acest sens.

S-a pus in discutie de catre Bogdan Iuga, votarea si stabilirea noului logo....sau noua emblema Desmoriders Romania. Pana acum votul pare destul de slabut.....ar trebui sa ne implicam mai mult. Ar fi pacat dupa ce se va vota si decide sa apara "vitejii de dupa razboi" si sa auzim expresii gen...eu l-as fi facut asa, eu l-as fi vrut asa, era mai frumos asa.

Oamenii astia - Bogdan, Andrei, Alex(pe ei ii stiu sigur) au muncit sa creeze ceva pt noi....hai sa le respectam munca si sa votam una dintre variantele propuse.

Pana la urma va fi emblema noastra, a clubului "Desmoriders Romania", ne va reprezenta oriunde, o vom purta pe tricouri, motoare...hai sa fie ceva frumos.....demn de numele brandului pe care-l iubim- DUCATIIII!!!! :moto:

 

Aveti grija de voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma sa pun si eu o intrebare destul de cretina si tampita. In cate ture se conduce un monster? adica la masina e 2000 ture unde se comporta frumos la monster unde e la 4000-5000?

mersul decent e pe la 4-5000ture, dar fiecare merge cum vrea. tu trebuie sa simti motorul, sa fii "conectat" la ea, nu doar sa o conduci mecanic si dupa reguli.

 

spre ex la a mea am perioade cand o tin in 3500-4000 ture, dar am perioade cand sta dupa 6-7000(in general)

 

dar la 4-5000RPM e cel mai ok.

 

@Mada, multi nu au cont pe desmo, multi le e lene sa voteze sau nu-i intereseaza.

 

in momentul de fata vad ca sunt 32Voturi, din care

LOGO Nr. 1 - Serpentine 2 6.3%

LOGO Nr. 2 - Bord ducati No votes 0%

LOGO Nr. 3 - Cadru ducati 6 18.8%

LOGO Nr. 4 - Valve Ducati 24 75%

 

 

daca te uiti si aici pe sectiunea asta, nu cred ca suntem 10 ducatisti activi.

 

cu siguranta suntem si mai multi, si cred ca inca se mai poate......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu miam facut datoria de cetatean si am votat :))))....

 

acum fara gluma fara sto`...cum e sa te trezesti la 8:48 si sa te dai jos din pat la 9:16 cum e asta :))))))

e un semn ca iubesc ducati sau ca tre sa ma duc la voila?....:))))))))

 

e doar o confirmare a frazei: " You are born to be a DUCATI rider!" :hug: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ducatisti!!!! vreau sa va reamintesc ca exista o obligatie "morala" pe care o avem fata de acest club caruia ii apartinem.

Mi-ar placea sa stiu ca nu ne implicam doar cand vine vorba de a fii mandri ca suntem membrii, ci sa si facem ceva in acest sens.

S-a pus in discutie de catre Bogdan Iuga, votarea si stabilirea noului logo....sau noua emblema Desmoriders Romania. Pana acum votul pare destul de slabut.....ar trebui sa ne implicam mai mult. Ar fi pacat dupa ce se va vota si decide sa apara "vitejii de dupa razboi" si sa auzim expresii gen...eu l-as fi facut asa, eu l-as fi vrut asa, era mai frumos asa.

Oamenii astia - Bogdan, Andrei, Alex(pe ei ii stiu sigur) au muncit sa creeze ceva pt noi....hai sa le respectam munca si sa votam una dintre variantele propuse.

Pana la urma va fi emblema noastra, a clubului "Desmoriders Romania", ne va reprezenta oriunde, o vom purta pe tricouri, motoare...hai sa fie ceva frumos.....demn de numele brandului pe care-l iubim- DUCATIIII!!!! :moto:

 

Aveti grija de voi!

 

http://www.docgb.org/club_history/index.htm - de ex., o mică documentare.

 

Si eu am votat dar cred ca propunerile actuale sunt perfectibile, cu respectul cuvenit muncii depuse pana acum bigstar.gif.

Editat de pettas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, eu am fost "deturnat" din drum, eram pe langa Oltenita cu traseul

Daca mai tine vremea cu noi, poate facem o iesire in weekendul care vine.

Alte idei? :)

 

 

In primul rand nici noi nu ne-am gandit ca vom face un traseu atat de lung si de extenuant....sa ajungi rupt de oboseala pana la Snagov...sa stai la masa(nici n-am mancat de obositi ce eram)...doar am baut o cafea sa ne revenim :unsure: ....dupa care am plecat iar intr-o lunga calatorie...dar am rezistat doar pana la noul "Il Passo" de pe DN1- IKEAAAAA!!!!!...unde cu greu am urcat pana la restaurant si am mancat si noi ceva:))))

Cea mai tare iesire ducatista ever..... :lol: :crack:

 

data viitoare.....clar postam cu o saptamana inainte o astfel de iesire :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, eu am fost "deturnat" din drum,

 

Te-am iertat ! :)

 

data viitoare.....clar postam cu o saptamana inainte o astfel de iesire :lol:

 

Pe tine nu ! :)

 

ducati monster diesel nu e pe motorina!

 

Ce?!?! Nu pot sa cred, l-am comandat special pentru ca e pe motorina, ma tu esti sigur, nu pacali lumea ca distrugi vise :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Data viitoare dati si voi un semn ;)

:goodposting:

 

Scuze, eu am fost "deturnat" din drum, eram pe langa Oltenita cu traseul asta in cap, dar l-am abandonat si m-am intors in Bucuresti :)

Daca mai tine vremea cu noi, poate facem o iesire in weekendul care vine.

Alte idei? :)

Nici nu eram la Oltenita :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...