Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pietre? Eu stau doar daca se arunca cu euro, fara numar fara numar... :D

 

Asta poate la intalnirea manelistilor unde chiar ar trebui inlocuiti euro cu pietre .. cat mai mari :)

 

La academie aruncam eventual cu pinioane, pistoane, ambreiaje, lanturi, supape, .. etc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta poate la intalnirea manelistilor unde chiar ar trebui inlocuiti euro cu pietre .. cat mai mari :)

 

La academie aruncam eventual cu pinioane, pistoane, ambreiaje, lanturi, supape, .. etc :)

 

:agree: :10:

 

pe principiul......"Ai manele-n casti si aur pe degete; Cand traversezi regulamentar, eu te calc pe trecere."

Editat de mada_ykyS4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce aveti fratilor ? V-ati tacanit complet ? Cum sa aruncati cu pinioane, pistoane, ambreiaje, lanturi, supape ? Chiar asa dati pe afara de atatea piese ?

 

Besides, viata fara manele este trist si pustiu.... ce oameni rai domne, n-am vazut asa ceva....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce aveti fratilor ? V-ati tacanit complet ? Cum sa aruncati cu pinioane, pistoane, ambreiaje, lanturi, supape ? Chiar asa dati pe afara de atatea piese ?

 

Uzate! Am uitat sa specific ? :)

 

La Multi Ani!!!...monsterelor pe care le detineti si voua binteles...20 de ani de monster este deja baiat mare :))))...tineti o tot asa...

 

Multumim, multumim ! De curiozitate, exista in tara vreun monster de 20 de ani ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca chiar s-au fabricat din '92.

De aici inteleg ca in '92 au inceput sa il deseneze. Tot acolo scrie ca: "Ducati introduced three Monster models in its first generation: the M600, M750, and M900 (the numbers denote engine sizes). The first M900 was shipped in 1993, the M600 shipped in 1994, and finally the M750 arrived in 1996."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca chiar s-au fabricat din '92.

De aici inteleg ca in '92 au inceput sa il deseneze. Tot acolo scrie ca: "Ducati introduced three Monster models in its first generation: the M600, M750, and M900 (the numbers denote engine sizes). The first M900 was shipped in 1993, the M600 shipped in 1994, and finally the M750 arrived in 1996."

da e acum ptr cateva luni in sus in jos nu e un capat de tara da asa este in 93 lau lansat...

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu parca bagasei motoreta la iernat :P

Ce sa mai, maine sa veniti cu pietre la Academie sa dati dupa noi :))

Am bagat-o la iernat si nu prea :)) ..nu mai am RCA si era si vremea urata desi se anuntasera vreme frumoasa pana in noiembrie.. merg fara RCA desi nu-mi convine :D huuuuooo mie.. mai stau sa vad, imi fac sau nu.. pana atunci merg in continuare, anul asta nu m-a oprit militia deloc.

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da e acum ptr cateva luni in sus in jos nu e un capat de tara da asa este in 93 lau lansat...

N-am zis ca ar fi un capat de tara :) era o constatare. M-am uitat pe moto.it si am vazut ca nu exista niciul din '92 la vanzare si dupaia am mai cautat un pic pe langa

 

Am bagat-o la iernat si nu prea :)) ..nu mai am RCA si era si vremea urata desi se anuntasera vreme frumoasa pana in noiembrie.. merg fara RCA desi nu-mi convine :D huuuuooo mie.. mai stau sa vad, imi fac sau nu.. pana atunci merg in continuare, anul asta nu m-a oprit militia deloc.

Mai stai sa vezi ce? E o certitudine ca va veni iarna la un moment dat :P

Editat de silvik1313
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bagat-o la iernat si nu prea :)) ..nu mai am RCA si era si vremea urata desi se anuntasera vreme frumoasa pana in noiembrie.. merg fara RCA desi nu-mi convine :D huuuuooo mie.. mai stau sa vad, imi fac sau nu.. pana atunci merg in continuare, anul asta nu m-a oprit militia deloc.

 

Doreleeeeeeeee, vezi ca atunci cand te va oprii nenea cap de creta sau daca doamne fereste te acroseaza vreunu prin trafic si se lasa cu politie, cam scrie dosar penal pe fruntea ta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bagat-o la iernat si nu prea :)) ..nu mai am RCA si era si vremea urata desi se anuntasera vreme frumoasa pana in noiembrie.. merg fara RCA desi nu-mi convine :D huuuuooo mie.. mai stau sa vad, imi fac sau nu.. pana atunci merg in continuare, anul asta nu m-a oprit militia deloc.

 

 

Ai macar bunul simt sa nu mai scri asemenea prosti, ne mai intrebam de ce toti ne condamna. Inceteaza sa te mai mandresti cu asemena actiuni. Aici citesc multi incepatori care te pot urma ca exemplu, iar tu esti un exemplu negativ de motociclist. No offence.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da e acum ptr cateva luni in sus in jos nu e un capat de tara da asa este in 93 lau lansat...

 

Pai inseamna ca monsteru are 19 ani, deci Ducati minte poporu cu televizoru .. rusinicaaaa

 

Daca iei un moto nou si vrei sa apelezi la garantie la un an dupa ce a expirat pe motivul ca tu ai inceput sa te gandesti cu un an mai devreme de achizitie sa iei acel motor si ai si o schita care sa dovedeasca asta oare merge ca motiv pentru prelungirea grantiei la Ducati ?! :)

 

 

Mai stai sa vezi ce? E o certitudine ca va veni iarna la un moment dat :P

 

Nimic nu e o certitudine, totul e o presupunere .. eu am auzit ca anu asta e posibil sa nu mai fie iarna :) Asa ca lasa omu sa mai stea, nu se stie niciodata ..

 

 

Doreleeeeeeeee, vezi ca atunci cand te va oprii nenea cap de creta sau daca doamne fereste te acroseaza vreunu prin trafic si se lasa cu politie, cam scrie dosar penal pe fruntea ta :D

 

daca doar scrie pe frunte si se poate sterge eu zic ca nu-i asa mare problema, si oricum cu casca pe cap nu se vede :)

 

Cine e aici la secunda 0:41 ?

 

Editat de th30nly0n3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doreleeeeeeeee, vezi ca atunci cand te va oprii nenea cap de creta sau daca doamne fereste te acroseaza vreunu prin trafic si se lasa cu politie, cam scrie dosar penal pe fruntea ta :D

Doreleeeee nu e asa..

 

In cazul in care un autovehicul este descoperit circuland in trafic fara a detine o polita RCA valabila, conducatorul auto va fi sanctionat cu o amenda cuprinsa intre 1000 si 2000 de lei (10-20 milioane lei vechi), dar si cu retinerea certificatului de inmatriculare al masinii, precum si a placutelor cu numerele de inmatriculare. La retinerea certificatului, politistul rutier elibereaza conducatorului de vehicul o dovada inlocuitoare fara drept de circulatie.

 

Amenda mentionata anterior este prevazuta la art. 64 din Legea nr. 163/1995 privind asigurarile si reasigurarile din Romania, in timp ce sanctiunile complementare (retinerea certificatului de inmatriculare si a placutelor) sunt stabilite de Codul Rutier, la art. 112, litera s, precum si la art. 112, alin.3.

 

Daca detinatorul vehiculului nu face dovada asigurarii acestuia, dupa 30 de zile de la data aplicarii masurii prevazute anterior, politia rutiera dispune radierea din evidenta a vehiculului, potrivit art. 76, alin. 3 din Codul Rutier.

 

@ Dafway - Bo$$ule stiu si singur ce am facut, am mers pe un drum national unde e trafic minim (departe de Bucale), nu intr-un oras, fara RCA.. undeva la tara, nu esti persoana potrivita sa-mi tii morala. Eu nu sunt Isus sau vreun exemplu de urmat, auzi la el.. incepatorii.. am ras si in seara asta cu tine :lol:

PS: cum draqu sa te lauzi cu asa ceva? NUMAI TU te puteai gandii la asa ceva.. numai tu :kick:

Ador lupii moralisti.. pur si simplu ii ador. Ba incepatorilor cu toate ca nu sunteti problema mea sa nu ma urmati nici la propriu nici la figurat :moto:

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers pe un drum national unde e trafic minim (departe de Bucale), nu intr-un oras, fara RCA.. undeva la tara,

nu conteaza unde ai mers, ci gandestete ca orice se poate intampla. pe mine m-au prins la 1 km de casa cu motocicleta neinmatriculata (nr vechi) era cat pe ce sa o comit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai macar bunul simt sa nu mai scri asemenea prosti, ne mai intrebam de ce toti ne condamna. Inceteaza sa te mai mandresti cu asemena actiuni. Aici citesc multi incepatori care te pot urma ca exemplu, iar tu esti un exemplu negativ de motociclist. No offence.

 

Baieti, nu am nimic cu nimeni, dar cand am fost la voi la service unu din voi se lauda ca a fost in lung si in lat prin tara cu motoru si nici nu stia ca nu are ITP/RCA pe stilul "hahaha nici nu stiam ca nu am RCA si ITP si eu am fost pana in Arad cu ea" sau ceva de genul :rolleyes: Deci kiss and make up everybody :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce doresc sa-si vopseasca motoreta la iarna si vor sa-si faca o idee de cum ar arata in diferite culori : http://ducatimonsterforum.org/configurators/SSS_Configurator.html. Un tool relativ util :)

 

P.S. : Nu stiu daca trebuie cont pentru a vizualiza link-ul, eu unul abia ce mi l-am facut si am primit aprobarea adminilor (24h de asteptat pt confirmare pe mail)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...