Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ah si bineinteles, cu scarita: Motocicleta mea nu mai e la prima tinerete si in final nu ma deranjeaza o mica cicatrice, daca e treaba buna. Vad ca preturile scaritelor sunt dubios de mari, chiar si secondhand. Imi trebuie cineva sa sudeze aliajul ala, la un pret civilizat (inteleg cat costa curentul, amortizarea unui TIG capabi si manopera pentru ceva de calitate). In Campina (unde am acum motorul) am avut niste experiente care frizeaza absurdul legat de sudat chestii mai... complexe. Asa ca as merge pe mana cuiva care e recomandat. Sau la naiba le comand din Austria, noi.

Ce a patit scarita? Foot peg-ul sau suportul?

 

Rupta sau indoita? Se poate suda (la pret decent) profi sau iti pot fabrica una identica la pret bun. Pune o poza daca poti si pot da si un pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

huuuuuoooooo....blasfemieeee.......ducati roz ???? :eek: WTF..... :rusinica: :kick:

si rozul e o uloare :P :haha:

 

invidiosilor nu va place rozul.

 

 

stau si ma gandesc cum o fi aratat Carl Fogarty, Troy Corser, sau amicul meu Troy Baylis pe asa motoreta :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara baieti

Mai este loc pe canapea sau tre sa imi aduc un fotoliu pe langa voi :burnout: .Ete si eu pe aci pe forum,am de ceva vreme motor,dar nu am avut "timp"sa ma bag in seama.

Desi nu sunt prin frumoasa noastra tara(vin peste o luna)as vrea sa ma laud cu mobra mea...pe care o iubesc enorm :love: .Am cumparat-o de pe bikeshop si pot spune ca sunt extrem de multumit....Ducati e Ducati...uite si aci o poza...doua,daca incap :bounce:

Va salut.Un an nou cat mai bun,fara evenimente si cati mai multi km :07Biker:

 

post-40041-0-79390900-1357761144_thumb.jpg

post-40041-0-60103600-1357761160_thumb.jpg

Editat de JOK3R_2U
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa motoreta foc, doar ca intradevar farul ala o strica. monsterul nu e pt alt far decat ala al ei.....rotund.

anyway, welcome between us.



roz e doar sa atragi atentia si de copii:))))))..........

 

eu v-am zis, si rozul e o culoare si copii este oamini si ei :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah mersi pentru ca ma indreptati tot catre Andu si Cristi. Multumesc, cum am spus la inceput, dar nu e cazul sa insistati. Ultima data cand am fost la Metrotehnica (acu vreo 3 ani?) nu aveau aparatul de intins curele, ma bucur sa-mi confirmati ca s-au dotat intre timp, inseamna ca sunt si mai multi ducatisti (desi in trafic n-am prea vazut).

Despre kilometri iar ma bucur ca ma sfatuiti sa ma plimb cu motorul, am deja niste km facuti si sper sa mai fac inca o data pe atat, poate cine stie mai iesim mai multi, sa se mai incalzeasca.

Nu numai ca nu reprezinta o problema o cicatrice pe suportul de scarita, am mers cu el asa rupt, trebuie doar sa fii bland la schimbat vitezele, in rest niciun bai. Dar zic ca la ITP s-ar putea sa deranjeze, si nu imi place sa fortez nota (sic!)

 

Scuzati ca insist pe treaba cu service-urile, unelte si oameni dar am avut niste (adica mai multe) experiente neplacute si nu vreau sa le re-editez. Daca aveti numarul celui care vinde din Ploiesti puteti sa-mi dati pe pm si-l sun eu.

 

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit....stiu moto asta de undeva cu masca aia ...care app e urata:) parerea mea....de und eai luato?.......tias sugera un far original de monster...bafta

Multumesc

Am achizitionat mobra de pe bikeshop in vara 2012,de la un tip din Targoviste,am si far original la ea,cumparat recent,astept sa ajung in tara sa il pun :peace:

Ahhh.am uitat ceva detalii despre ea...

Monster S4,2003,11.000km la bord

Ambreiaj uscat,amortizor voblaj,far xenon,amortizor Ohlins pe gaz...deocamdata...

 

URMEAZA....ceva accesorii Rizoma.:oglinzi,semnalizari,codita pe spate,mai vad eu...si revopsita,doar doua culori,fara atatea etichete pe ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc

Am achizitionat mobra de pe bikeshop in vara 2012,de la un tip din Targoviste,am si far original la ea,cumparat recent,astept sa ajung in tara sa il pun :peace:

Ahhh.am uitat ceva detalii despre ea...

Monster S4,2003,11.000km la bord

Ambreiaj uscat,amortizor voblaj,far xenon,amortizor Ohlins pe gaz...deocamdata...

 

URMEAZA....ceva accesorii Rizoma.:oglinzi,semnalizari,codita pe spate,mai vad eu...si revopsita,doar doua culori,fara atatea etichete pe ea

suna frumos detaliile. doar ca cei 11.000km par cam putini, dar tot ce e posibil.

 

ce urmeaza..... iarasi bun, culoarea e cel mai important cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna frumos detaliile. doar ca cei 11.000km par cam putini, dar tot ce e posibil.

 

ce urmeaza..... iarasi bun, culoarea e cel mai important cred.

Am sa ii fac un test cand am ocazia...si mie mi s-au parut cam putini,dar sper sa nu fi luat tzeapa :angry2:

 

.....si am luat-o la 9.000km.oricum arata si merge bine,nu e cazuta,lovita......

iar culoarea tot negru o sa fie mat,doar fara stickeresi restul ce e gri,gri raman

Va salut.

Editat de JOK3R_2U
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca o vopsesti, vopsesteo toata. eu as fi facuto neagra cu stikerele rosii.

hmmmm...nu suna rau...ma mai gandesc eu,am vreme.

cauciucurile trebuiesc schimbate,si daca tot am ajuns la asta..ma bate gandu sa pun Michelin Pilot Road 3....cred ca sunt destul de ok,sau ceva de la pirelli...

 

Ma gandesc ca e posibil sa fi avut doar 9.000km,deoarece cauciucul pe spate e cel original,michelin din 2003,deodata cu mobra...deci.....????!!!! :mellow:

Editat de JOK3R_2U
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@jokeru.......despre cauciucuri P R 3 ti le recomand cu caldura ...am mers vara asta 12mii de km si sunt mai mult decat multumit...mers in mai multe conditii touring/sport/ploaie/autostrada/drum virajat.....nu am ce sa ma plang si dupa 12mii creca mai fac vreo 5- 6 mii....bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in functie de stilul tau de mers. poti alege gume moi, semi moi, sau tari. ai o gama larga de cauciucuri peste tot.

 

eu am mers cateva mii de km pe Pilot Power 2 ct. cred ca sunt gume suficiente pt un stil de mers decent spre sportiv. acum ma dau pe Dunlop GP Racer din motive de aderenta :D

 

eu ti-as recomanda 2CT. Pilot Road sunt mai tari decat Pilot Power. daca nu de la dunlop au qualifer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...