Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Calculeaza inmatricularea, revizia de inceput si bulendrele. Nu te arunca la ceva ce mai tarziu nu-ti va permite sa-l folosesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calculeaza inmatricularea, revizia de inceput si bulendrele. Nu te arunca la ceva ce mai tarziu nu-ti va permite sa-l folosesti.

Adevarat, si eu acum trebuie sa mai renunt la beri sa o pot inmatricula si sa`i fac schimbul de curele si ulei...sa nu uitam si de echipament, foarte important !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calculeaza inmatricularea, revizia de inceput si bulendrele. Nu te arunca la ceva ce mai tarziu nu-ti va permite sa-l folosesti.

Mersi de sfat;

 

Am incercat sa iau in calcul cat mai multe aspecte. Am deja casca, geaca ghete si cizme; urmeaza o armura. Banii de inmatriculare ii am, nu ar trebui sa fie o problema. Eu vreau una ieftina fiindca e primul motor, sunt sigur ca sunt sanse mari sa il dau de pamant, macar asa imi e doar mila de el (si poate de mine) dar nu mi-e ciuda ca am dat multi bani.

imi mai lipseste un monster, e motorul pentru care mi-am facut carnetul asa ca incet va veni si el.

 

Spor;

Horatiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar as vrea sa particip la un meet and greet; poate si inainte de a cumpara. Pana atunci; daca mai vedeti un exemplar care merita vazut va rog sa dati de veste, in ceea ce priveste locatia nu e prea importanta.

O zi faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buei.. hal de monsteristi.. unu n-ati urcat o poza sau sa suflati intr-o lumanare.

 

Astazi se implinesc 20 de ani de la lansarea pe piata a primului model monster, cel de 900 .

 

72365_587225511305512_1397997044_n.png

 

:cheers:

 

Si a fost donat celebrului Ayrton Senna, dar din pacate ulterior a ajuns dauna totala.

Ce a mai ramas din el sunt cateva poze si un film.

306203_587245977970132_2042324959_n.jpg

 

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e a mai ramas din el sunt cateva poze si un film.

 

 

Haha, mai vazusem filmul asta de cateva ori dar nu am realizat pana acum ca tipa sta pe monopost... :D

 

Si noi ne mai miram de tipul care a venit la academie anul trecut cu prietena-sa care se tinea bine de el ca sa nu alunece de pe motor; uite ce model a avut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haha, la faza cu monopostul am ras si eu :) Nu credeam ca e posibil sa stai pe asa ceva...ma rog fetele au posteriorul lucrat :crack:

 

 

 

Intrebarea intrebatoare, monsterul care este pe injectie, obligatoriu are bordul acela cu mai multe leg-uri ? in formula 3-2-1 ? Am pus ochii pe unul si proprietarul zice ca este injectie si am mai nou dar nu inteleg ce e cu bordul asta : http://www.mcnews.com.au/NewBikeCatalogue/2001/Ducati/Images/DucatiMonsterS4dash.jpg stiam ca trebuie sa arate alfel, eu cel putin asa am avut la carburatie si ma gandesc sa nu fi fost lovit in fata si schimbat cu alt model.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bordul asta e de pe primele modele S4 (sfarsit de 2001 - inceput de 2002), care este model cu motor pe injectie. A fost prezent si pe M600, M750 si M900 pesntru o scurta perioada de timp (cateva luni) pana sa introduca injectia si pe modelele astea. Am avut M600 din 2001 iar bordul era ca asta.

Singura diferenta notabila intre modelele pe carb si cele pe injectie este prezenta LED-uli "CODE": asta indica prezenta chip-ului din cheia de contact, propriu modelelor cu motor pe injectie.

Pe scurt: bordul era veritabil.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vorbesti serios, zic sa tai bilete la intrare sa venim sa-l vedem :)

 

Eu m-as baga...

 

De cand sunt motociclist caut o raritate de genul asta, dar din 93' sa fie :)

 

Va salut

 

Inmatriculat in 28.06.1993 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai lovit si tu.. macar fa-i transformarea cat sa-ti permita sa te intorci la ea dupa ce te plictisesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mm oare de unde as putea comanda un set de stickere pt ducati.. Alea argintii clasice de monster an 2000. am gasit in cateva locuri nu mi se pare un pret rezonabil 130 Ron un set stanga dreapta :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mm oare de unde as putea comanda un set de stickere pt ducati.. Alea argintii clasice de monster an 2000. am gasit in cateva locuri nu mi se pare un pret rezonabil 130 Ron un set stanga dreapta :))

vezi userul Hondafan ca face stikere cum vrei tu. cred ca iesi mult mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...