Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

am redevenit monsterist recent si sunt curios daca la RAR la autentificare pot trece cu tobele de carbon din dotare, iar daca nu, de unde as putea lua cu imprumut tobe stock 1-2 zile sa pot face autentificarea linistit

 

multumesc anticipat

e dificil in a primi un raspuns concret. totul depinde de cine dai acolo. dar daca schimbi doar actele, ei nu-ti verifica sunetul cum o fac la ITP. iti verifica seriile si atat. iti recomand sa te duci la un strungar si sa-ti faci db killer. is foarte usor de facu. eu am avut facute intai 2, apoi asta vara inca doua. nu stiu unde le-am pus ca tre sa mai fac un set.

 

te costa vreo 50lei cel mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am redevenit monsterist recent si sunt curios daca la RAR la autentificare pot trece cu tobele de carbon din dotare, iar daca nu, de unde as putea lua cu imprumut tobe stock 1-2 zile sa pot face autentificarea linistit

 

multumesc anticipat

Copii, nu l ajutam si noi pe punker sa stea linistit la verificare(ca oricum nu se va lua nimeni de el)

 

Sa ai parte de noua achizitie :cheers:

oups, am si uitat de db-killere :D acum intrebarea e unde gasesc un strungar care sa stie sa faca db-killere?

da le mah naibii de killere, omoara tu paricipantii la trafic si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu nu, ai inteles gresit, imi place zgomotul, cu cat mai mult cu atat mai bine :P imi trebe doar pt autentificare, just in case ;)

 

anyway, msms incerc sa ma bucur de ea cat pot, doar ca nu ma lasa vremea dupa cum se vede cam asa era sapt trecuta

 

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/901076_10200367594245821_850651517_o.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam sa cumpar de pe ebay o placa de presiune pt monster mai exact asta (http://www.ebay.de/itm/Ducati-Monster-Kupplung-Druckplatte-C2-Racing-Clutch-pressure-plate-spingidisco-/321082100096?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item4ac1fc0980) totusi daca stiti un model care arata mai bine si la pret decent va rog spuneti-mi, Rizoma arata bine dar sunt nesimtite.

Nelamurirea mea este urmatoarea: bineninteles ca as lasa neacoperit ambreiaju' sa se vada magia dar este intelept??? Sa-mi cumpar un capac cu sticla (http://www.ebay.de/itm/Ducati-Monster-1100-MPL-Kupplungsdeckel-Window-Typ-II-clutch-cover-coperchio-/221191360067?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item3380084e43) dupa mine acopera prea mult dar daca este necesar...apropo daca stie cineva un capac mai naked care totusi este capac va rog aratati-mi-l. MERSII

 

Placa de presiune recomand EVR, calitate la un pret cumsecade :) http://motowheels.com/i-7184899-evr-ducati-vented-clutch-pressure-plate.html

 

Daca te hotarasti la capac de carbon, am eu unul pe care ma gandesc sa-l vand, mi-am luat doua ca nu ma hotaram care-mi place mai tare si n-are rost sa le tin pe ambele. Asa arata: http://img.diytrade.com/cdimg/488913/4215010/0/1188387922/Ducati_Dry_Clutch_Cover.jpg

 

Off topic Alooooo, dragi colegi ducatisti, nu mi-o luati in nume de rau dar v-a cam tampit iarna asta .. sunteti super uniti cat atacati un incepator dar cand vrem sa facem si noi ceva organizat bate vantu frunza-n dunga, 2-3 oameni, cam asta e canapeaua ducatista REALA. Eu sunt aici din prima zi si sincer e trist rau cum a involuat acest forum. Nu am timp suficient sa rasfoiesc zeci de pagini de off topic-uri ca sa ajung la ceva interesant gen detaliile lui andrei despre plecarea de maine ..

 

Care-i faza cu petite ?? E o incepatoare care a pus niste intrebari. Toti cei care au simtit nevoia au raspuns. Fratilor, e majora, vaccinata, poate sa ia propriile decizii, si daca a inteles sau nu de ce e treaba voastra, forumul e pentru intrebari si raspunsuri nu pentru judecata ! Come on, voi chiar nu vedeti problema ?? Una e sa dai sfaturi si alta e sa le impui !!! Si daca vrea sa-si puna cusca de jur imprejurul motorului ce ? Si daca vrea sa mearga la Veliko ce ? Sunt sigur ca a inteles ca RECOMANDAREA e sa nu mearga si ca nu ar fi chiar un drum potrivit pentru ea DAR, e decizia ei fratilor, ce-i cu comunismu asta, ultima oara cand am verificat era o tara libera.

 

In plus .. incepatorii pun intrebari tampite ca d'aia sunt incepatori !!! Eu daca as fi acum incepator pe ducati sincer forumul asta ar fi ultimul loc unde as pune o intrebare, sa nu mai zic daca as fi fata :))

 

Toti am fost incepatori, da ! DAR fiecare a invatat IN FELUL LUI. NU exista o regula pentru toata lumea, unii sunt mai talentati si merg mai bine dacat multi dintre noi dupa 1000 km, altii fac 10.000 si doar norocul ii tine in viata. Sunt sute si sute de cazuri diferite .. Eu unul am citi multe la inceput, am ascultat un miliard de sfaturi. De unele am tinut cont, de altele nu .. am cernut toata informatia prin propriul creier (ca d'aia il avem) .. si cel mai important lucru (valabil pentru orice in viata asta) e EXPERIENTA. Si asta nu se face pe forumuri sau ascultand sfaturi. Cum au zis is altii, mergi, testezi, cazi, te ridici, faci greseli, inveti din ele (sau nu) si tot asa ..

 

Legat de Veliko si orice alta deplasare, Andrei a organizat dar nu e NIMENI responsabil de ceilalti. Nu suntem copii, fiecare e responsabil pentru el. Se fac si se respecta niste reguli de bun simt, de mers in grup dar atat. Riscuri sunt si vor fi mereu, oricat de organizati am fi .. motociclistii, ca si restul muritorilor de rand, au accidente si din cand in cand .. mor .. asta e, da, e tragic, da, e trist, da, e socant ... dar suntem toti constienti de asta cand ne suim pe moto every fucking time.

 

Nu e usor sa fii incepator, dar daca se mai si trage in tine ca la tir .. what's the point ? E fix ca la angajare unde toate firmele cer experienta ..

 

Pe langa toate astea .. forumul e un loc public .. daca ai ceva cu cineva personal, ia-l pe privat si spurca-l pana-ti sar tastele, da cruta-i pe userii care inca mai spera sa gaseasca informatii pertinente pe acest forum .. altfel, cred ca toata lumea are lucruri mai bune de facut (inclusiv eu) .. si incet incet or sa ramana 2 useri pe topicul asta ..

 

Fratilor, haideti sa MERGEM cu motoarele nu doar sa vorbim de ele, nu va place mersul in grup sau apartenenta la un club .. ok, dar lasati dracu rautatea din spatele tastaturii, ajutati incepatorii care pun intrebari tampite, iertati greselile, dati sfaturi fara sa impuneti punctul vostru de vedere ... iesiti pe strada .. si fiti mai buni !

 

Nu trageti in pianist, cine ma cunoaste stie ca vorbesc prostii si ma iarta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 sapt am facut autentificare la monsteru meu...a verificat doar seriile de pe el, indiferent unde il faci autentificarea in asta consta....numai bine!!

 

am redevenit monsterist recent si sunt curios daca la RAR la autentificare pot trece cu tobele de carbon din dotare, iar daca nu, de unde as putea lua cu imprumut tobe stock 1-2 zile sa pot face autentificarea linistit

 

multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un set de oglinzi Rizoma modelul acesta costa 220 euro la kawa motors. Acum, pentru cei care isi permit sa isi cumperi noi, ne-atinse, ne-harjonite, go for it. Cei care vor sa cumpere aceste oglinzi in stadiul in care se afla, o pot face la jumatate de pret, chiar si putin negociabil. Aceste oglinzi pot fi reparate ca sa arate ca noi, evident un cost suplimentar. Acum, ca e mult sau putin, hotareste fiecare. Daca exista doritori, stiti unde ma puteti gasii.

 

Drum bun celor care pleaca maine in excursie, asfalt uscat si fara incidente.

nu e cam multisor pt un set de oglinzi, mai ales ca au fost si "harjonite"



Bravo Dorule, un post inteligent si matur, mai exista o speranta...

Placa de presiune recomand EVR, calitate la un pret cumsecade :) http://motowheels.com/i-7184899-evr-ducati-vented-clutch-pressure-plate.html

 

Daca te hotarasti la capac de carbon, am eu unul pe care ma gandesc sa-l vand, mi-am luat doua ca nu ma hotaram care-mi place mai tare si n-are rost sa le tin pe ambele. Asa arata: http://img.diytrade.com/cdimg/488913/4215010/0/1188387922/Ducati_Dry_Clutch_Cover.jpg

 

Off topic Alooooo, dragi colegi ducatisti, nu mi-o luati in nume de rau dar v-a cam tampit iarna asta .. sunteti super uniti cat atacati un incepator dar cand vrem sa facem si noi ceva organizat bate vantu frunza-n dunga, 2-3 oameni, cam asta e canapeaua ducatista REALA. Eu sunt aici din prima zi si sincer e trist rau cum a involuat acest forum. Nu am timp suficient sa rasfoiesc zeci de pagini de off topic-uri ca sa ajung la ceva interesant gen detaliile lui andrei despre plecarea de maine ..

 

Care-i faza cu petite ?? E o incepatoare care a pus niste intrebari. Toti cei care au simtit nevoia au raspuns. Fratilor, e majora, vaccinata, poate sa ia propriile decizii, si daca a inteles sau nu de ce e treaba voastra, forumul e pentru intrebari si raspunsuri nu pentru judecata ! Come on, voi chiar nu vedeti problema ?? Una e sa dai sfaturi si alta e sa le impui !!! Si daca vrea sa-si puna cusca de jur imprejurul motorului ce ? Si daca vrea sa mearga la Veliko ce ? Sunt sigur ca a inteles ca RECOMANDAREA e sa nu mearga si ca nu ar fi chiar un drum potrivit pentru ea DAR, e decizia ei fratilor, ce-i cu comunismu asta, ultima oara cand am verificat era o tara libera.

 

In plus .. incepatorii pun intrebari tampite ca d'aia sunt incepatori !!! Eu daca as fi acum incepator pe ducati sincer forumul asta ar fi ultimul loc unde as pune o intrebare, sa nu mai zic daca as fi fata :))

 

Toti am fost incepatori, da ! DAR fiecare a invatat IN FELUL LUI. NU exista o regula pentru toata lumea, unii sunt mai talentati si merg mai bine dacat multi dintre noi dupa 1000 km, altii fac 10.000 si doar norocul ii tine in viata. Sunt sute si sute de cazuri diferite .. Eu unul am citi multe la inceput, am ascultat un miliard de sfaturi. De unele am tinut cont, de altele nu .. am cernut toata informatia prin propriul creier (ca d'aia il avem) .. si cel mai important lucru (valabil pentru orice in viata asta) e EXPERIENTA. Si asta nu se face pe forumuri sau ascultand sfaturi. Cum au zis is altii, mergi, testezi, cazi, te ridici, faci greseli, inveti din ele (sau nu) si tot asa ..

 

Legat de Veliko si orice alta deplasare, Andrei a organizat dar nu e NIMENI responsabil de ceilalti. Nu suntem copii, fiecare e responsabil pentru el. Se fac si se respecta niste reguli de bun simt, de mers in grup dar atat. Riscuri sunt si vor fi mereu, oricat de organizati am fi .. motociclistii, ca si restul muritorilor de rand, au accidente si din cand in cand .. mor .. asta e, da, e tragic, da, e trist, da, e socant ... dar suntem toti constienti de asta cand ne suim pe moto every fucking time.

 

Nu e usor sa fii incepator, dar daca se mai si trage in tine ca la tir .. what's the point ? E fix ca la angajare unde toate firmele cer experienta ..

 

Pe langa toate astea .. forumul e un loc public .. daca ai ceva cu cineva personal, ia-l pe privat si spurca-l pana-ti sar tastele, da cruta-i pe userii care inca mai spera sa gaseasca informatii pertinente pe acest forum .. altfel, cred ca toata lumea are lucruri mai bune de facut (inclusiv eu) .. si incet incet or sa ramana 2 useri pe topicul asta ..

 

Fratilor, haideti sa MERGEM cu motoarele nu doar sa vorbim de ele, nu va place mersul in grup sau apartenenta la un club .. ok, dar lasati dracu rautatea din spatele tastaturii, ajutati incepatorii care pun intrebari tampite, iertati greselile, dati sfaturi fara sa impuneti punctul vostru de vedere ... iesiti pe strada .. si fiti mai buni !

 

Nu trageti in pianist, cine ma cunoaste stie ca vorbesc prostii si ma iarta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.

 

Care-i faza cu petite ?? E o incepatoare care a pus niste intrebari. Toti cei care au simtit nevoia au raspuns. Fratilor, e majora, vaccinata, poate sa ia propriile decizii, si daca a inteles sau nu de ce e treaba voastra, forumul e pentru intrebari si raspunsuri nu pentru judecata ! Come on, voi chiar nu vedeti problema ?? Una e sa dai sfaturi si alta e sa le impui !!! Si daca vrea sa-si puna cusca de jur imprejurul motorului ce ? Si daca vrea sa mearga la Veliko ce ? Sunt sigur ca a inteles ca RECOMANDAREA e sa nu mearga si ca nu ar fi chiar un drum potrivit pentru ea DAR, e decizia ei fratilor, ce-i cu comunismu asta, ultima oara cand am verificat era o tara libera.

 

Nu-i lua apararea lui Petite ca n-are rost, iar decizia este si a celorlalti daca vor pleca la drum cu sau fara ea.

 

 

 

ON TOPIC : Sunt 2 persoane care au nevoie de care un set de tobe pentru autentificare, nu gasim pe nimeni sa le imprumute oamenilor linistea??

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-au furat astia motocicleta lu' Sinner!

ba nebunule, m-ai speriat cand am citit de pe telefon ca i-au furat motorul lui Sinner, pt ca tocmai ce vazusem pe fb ca o terminase de pregatit.

 

Un set de oglinzi Rizoma modelul acesta costa 220 euro la kawa motors. Acum, pentru cei care isi permit sa isi cumperi noi, ne-atinse, ne-harjonite, go for it. Cei care vor sa cumpere aceste oglinzi in stadiul in care se afla, o pot face la jumatate de pret, chiar si putin negociabil. Aceste oglinzi pot fi reparate ca sa arate ca noi, evident un cost suplimentar. Acum, ca e mult sau putin, hotareste fiecare. Daca exista doritori, stiti unde ma puteti gasii.

nu stiu cat costa noi la kawa, dar dupa o singura cautare am gasit astea http://www.ebay.de/itm/Rizoma-Espejo-Retrovisor-Reverse-Retro-universal-biposicion-Negro-Universal-/251211090422?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item3a7d5909f6 . totusi, ca sa dau 220euro pe un set de oglinzi... doar pt ca scrie pe ele Rizoma..... e penibil.(parerea mea) fie la kawa sau in alta parte. totusi cred ca pretul real e cel pus de mine.

 

in plus ale tale arata putin cal jalnic. de reparat nu stiu ce poti repara la ele, atata timp cat din poze reiese ca sunt polizate dar is polizate bine.

 

uite inca un link cu pretul. la o simpla cautare pe google, am gasit mai multe preturi. niciunul nu trece de 127USD adica in jur de 100Euro

 

http://www.pjsparts.com/catalog/product_info.php?products_id=36

 

am gasit pana si pe site la Kawa Motors. http://www.kawamotors.ro/RizomaMirrors-26-ReverseRetro.html adica la 102Euro. pana la 220 mai sunt 118Euro. adica inca un set si.... aproape un plin de benzina. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vreo 10, 15 invitati la salonul ala din Constitutiei. Din ce am citit pe ele, platesti un bilet si a doua persoana intra gratis cu acest ticket.

Care vreti dati-mi un tel 0737-158.454

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am redevenit monsterist recent si sunt curios daca la RAR la autentificare pot trece cu tobele de carbon din dotare, iar daca nu, de unde as putea lua cu imprumut tobe stock 1-2 zile sa pot face autentificarea linistit

 

multumesc anticipat

 

 

ON TOPIC : Sunt 2 persoane care au nevoie de care un set de tobe pentru autentificare, nu gasim pe nimeni sa le imprumute oamenilor linistea??

conceptcar service. mereti acolo ca baietu de la itp e de treaba. Am fost ieri cu un amic care are xenon, toba carbon si nu a intrebat nimeni nimic. Basca nu ii mergea nici foarte bine stopul pe frana. intrat, iesit itp pana in 2015. se poate mere oricand intre 08:00 si 15:00 fara programare. mai multe info gasiti aci www.conceptcarservice.ro

 

standul de testare este foarte bun si nu exista riscul sa`l va scape careva motoreta pe acolo.

Editat de Zven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreti ITP? Stiu eu un motociclist care face, ieftin si rapid :)

 

Ps. Cine e gagica si are un monster galben? :D

Eu gagica am vazut..ori mi-am imaginat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conceptcar service. mereti acolo ca baietu de la itp e de treaba. Am fost ieri cu un amic care are xenon, toba carbon si nu a intrebat nimeni nimic. Basca nu ii mergea nici foarte bine stopul pe frana. intrat, iesit itp pana in 2015. se poate mere oricand intre 08:00 si 15:00 fara programare. mai multe info gasiti aci www.conceptcarservice.ro

 

standul de testare este foarte bun si nu exista riscul sa`l va scape careva motoreta pe acolo.

 

este vorba de autentificare care se face doar la RAR nu de ITP din ce vad. Eu am fost pana acum de 2 ori pt autentificare la RARul din Giurgiu, pe langa faptul ca mereu am avut tobe aftermarket ba odata m-am dus chiar cu motoreta usor busita si nu am avut nici o problema, fara spagi fara nimic. In 2 ore eram inapoi. Neaparat programare. Din ce tin minte pt autentificare RAR oricum trebuie ITP valabil.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti pe altu mai jos ca pret decat cel de pe Andronache?

Nu de alta.. dar lumea a fost multumita de rezolvarea prblemei acolo.



In atentia doritorilor de M620!

Am o cunostinta ce si-a achizitionat un animal fabricat in 2004 cu 16.000km la bord si pe care doreste sa-l vanda din motive financiare.

Motoreta este de culoare rosie, are rezervor din plastic si necesita cateva reparatii de ordin optic. Pretul este de 2500E

 

Contact : 0758.097.401

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna!

are cineva o carena stanga pt monster?

Tot incerc sa-mi dau seama cum arata o carena pentru motocicleta naked, dar nu reusesc.

Fii mai explicit.

 

Catalin ITP. La fel are si pe Facebook

(0722) 166 947

Multam. Sa-ti deie dumnezeu sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot incerc sa-mi dau seama cum arata o carena pentru motocicleta naked, dar nu reusesc.

Fii mai explicit.

Bucatica mica de plastic de sub sa; cea din dreapta acopera o parte din instalatia electrica si cea de pe stanga... o parte din cadru :D. Sper ca am fost destul de explicit

Editat de GeorgeStefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucatica mica de plastic de sub sa; cea din dreapta acopera o parte din instalatia electrica si cea de pe stanga... o parte din cadru :D. Sper ca am fost destul de explicit

te referi cumva labucatica aia rosie de sub saua?

 

img1263992786292.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucatica mica de plastic de sub sa; cea din dreapta acopera o parte din instalatia electrica si cea de pe stanga... o parte din cadru :D. Sper ca am fost destul de explicit

Acum inteleg. Nici eu nu am stiut niciodata cum sa le spun exact. Dar "carene" sigur nu sunt. Denumirea oficiala se pare ca este "ornament sa dreapta/stanga"...

Oricum, de gasit cred ca gasesti la Dafway asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare de 1000 de puncte. de ce pana mea s-au scumpit atat de mult asigurarile ?
stiu ca anul trecut am facut pe un an de zile - si a fost undeva la 330 ron. pe tot anul. acum m-am uitat si am ramas masca sa vad ca este 270 ron pe 6 luni si 520 pe 1 an. asta excluzand carpatica .. la o firma decenta gen euroins sau asirom.

voi pe unde aveti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...