Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

te duci cu piesa respectiva la un strungar si iti face alta. saiba... c'mon. se gasesc la magazinele de profil auto. dar pe Ebay sa cumperi saiba..... te costa transportul cat........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu fac eu tiganii pe motocicleta mea :D

Am sa-mi iau de la Ducati ori de pe ebay set de 1000 si le vand la suprapret aici :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de iesire - eu o sa merg pe 26 ( vineri) in directia mare -> neptun.
momentan sunt singur dar daca vreti sa plecati mai devreme ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu fac eu tiganii pe motocicleta mea :D

Am sa-mi iau de la Ducati ori de pe ebay set de 1000 si le vand la suprapret aici :crack:

in 2030 voi avea si eu nevoie de una. sper ca mai gasesc la tine.

 

sa schimbi o saiba nu e tiganeala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e, poate. Dar nu poti pune orice saiba care se potriveste acolo. Conteaza materialul din care e confectionata si pana nu vad una una originala, sa vad din ce e facuta, nu pun una luata din bazar. Nu am timp sa-ti detaliez de ce, ca e prea mult de scris..mie mi-au trebuit 5 ani de facultate in domeniul asta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu-s snob, is doar betiv si petrecaret :D

Imi zicea nush care sa pun o saiba acolo, eeeee, nu e bun, pentru ca daca e din otel nu etanseaza, daca e din aluminiu iar nu e buna. Acolo, trebuie un aliaj moale din Cu-Al-Sb.

Problema e ca nu trebuie sa scrie Ducati pe ea, nu m-ati inteles, trebuie sa etanseze iar ca sa etanseze trebuie material special ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Ducatisti,

 

Din categoria lucrurilor frumoase care trebuie anuntate din timp, detaliez mai jos initiativa Ducati Romania pentru luna august. Prevad un eveniment/calatorie mai mult decat interesanta... Gasca a inceput sa se formeze :D

 

 

 

 

Ducati Grandstand @ Brno Moto GP - 23/24/25 August 2013

 

Despre ce este vorba :

 

  • Ducati Romania propune o excursie la Brno unde Ducati organizeaza Grand Stand la Moto GP - unele standuri vor fi numai cu ducatisti din toata Europa
  • Daca sunt amatori trebuie sa ne organizam de pe acum deoarece disponibilitatea pentru cazare este limitata si trebuie rezervat de pe acum
  • Daca sunt persoane interesate va asteptam sa completam lista pana pe 22 aprilie 2013. Dupa care Ducati Romania se va ocupa sa gaseasca cazare pentru cei inscrisi. Foarte probabil va exista o masina pt bagaje si de asistenta in caz de incidente

     

    • Lista pana la momentul acesta:
    • Ducati 3 persoane
    • Feli
    • Un tip englez cu un prieten de-al sau
    • Doru S.
    • Aurelian P.

Cateva detalii legate de deplasare si propunere traseu :

  • 22 august - Ziua 1 Bucuresti – Drobeta- Timisoara - Pecica Arad – 615 km
  • 23 august - Ziua 2 Pecica – Brno – 600 km autostrada
  • 24, 25 august Brno – calificari, curse, bere si relaxare.
  • 26 august Brno – Romania – 600 km
  • 27 sosire Bucuresti – 610 km
  • Costuri aproximative:
  • Cazare 5 nopti+food 600 euro
  • Benzina si Taxe 250 euro
  • Bilet Grandstand 107 euro

post-20029-0-54676100-1366183897_thumb.jpg

 

Ducati is ready to share again the excitement of the 2013 Czech Republic Grand Prix (Brno, 25th August 2013) with a dedicated Ducati Grandstand for fans showing their support for the Ducati MotoGP team.

 

Ducati fans will be able to follow Ducati MotoGP team riders - Nicky Hayden and Andrea Dovizioso and Pramac Racing team riders, Ben Spies and Andrea Iannone - from a reserved Grandstand at T6 (please see the attachment).

Weekend ticket price for a reserved seat in the T6 grandstand is 107 Euro, including:

- T6 Ducati Tribune access for the 23rd , 24th and 25th of August;

- Giant screen in front of the grandstand;

- Ducati Welcome Kit: Ducati T Shirt, lanyard and flag;

- Dedicated free wardrobe service;

- Dedicated bikes security-monitored parking located just behind the grandstand.

FOARTE IMPORTANT - PERSOANELE INTERESATE SA ANUNTE PANA PE DATA DE 22.04.2013

Pentru mai multe detalii - Persoana de contact - Razvan Weselowski - razvan.w@metrotehnica.ro / 0722.737.647

Editat de floreaandrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu-s snob, is doar betiv si petrecaret :D

Imi zicea nush care sa pun o saiba acolo, eeeee, nu e bun, pentru ca daca e din otel nu etanseaza, daca e din aluminiu iar nu e buna. Acolo, trebuie un aliaj moale din Cu-Al-Sb.

Problema e ca nu trebuie sa scrie Ducati pe ea, nu m-ati inteles, trebuie sa etanseze iar ca sa etanseze trebuie material special ;)

nu ma, nu saiba din otel. e nebunie asa ceva. saiba de cupru sau aluminiu. metal de compozitie moale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SA ma frec in ea de saiba!! Merge si fara.. da-o in (cuvant urat), vrei sa te intreb daca la schimbarea uleiului ai curatat filtrul de teflon aflat in interiorul motorului??!?! :alcy:

 

@Andrei : urma de rezolvare sa gasesc si ma alatur grupului in Cheia. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...