Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Ce naiba i-ai facut ma mobrei? Zici ca e luata din targ...Pune mana si vopseste fata rosie, asa cum ar trebui. :)))

 

Stiu VTR-ul lui Servant...I-a pus amortizor de ghidon sau merge in continuare fara? Asta e handicapul japonezelor, cel putin cele un pic mai vechi. Sunt durabile si rapide dar sunt repetente la capitolul bling bling tehnic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

carenele au ramas albe de anu trecut de cand le-am schimbat. (problema cand le-am pierdut pe autostrada) trebuie sa le vopsesc anu asta sau in iarna cand ii far revizie generala.

 

pe mine m-a interesat altceva decat partea estetica.

 

din ce stiu nu a pus amortizor. cel putin nu l-am vazut. dar in schimb, urla in draci de misto, cu alea 2 tobe Arow.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@robert, care baiat?

TheSaint e userul, topic-ul cu mobra lui before/after = /index.php?/topic/686401-deatailing-moto-transalp-99/page-2?hl=detailing

 

 

Eu imi spal moto manual, la chielea goala, burete, lavete, turbojet si solutia aia de la tine Pulimoto (inca o mai am si cred ca mai am nevoie de una ) iar la final ceara. Iese bec :D

 

 

Bun bun, si eu trebuie sa imi comand iar saptamana asta niste solutii moto ca a dat sezonu si incepe distractia :D Pe langa solutiile de anul trecut, voi incerca si altele noi, te tin la curent ;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor !

Imi cer scuze pentru eventualele greseli pe care pot sa le fac.

Mi-am cumparat un ducati monster 750 an 1998 din italia. post-73630-0-06744400-1368531834_thumb.j post-73630-0-13404400-1368531843_thumb.j

Am schimbat la el urmatoarele :

-schimb ulei+filtru

-schimbat placute (spate)

-schimbat bujiile

-schimbat curea distributie

-inlocuit fire cabluri (cele uzate)

-schimbat lichid de frana (fata spate)

-curatat rezervor si carburatoare

Problema este ca nu gasesc un rulment intinzator de la cureau de distributie care a inceput sa "fluiere". post-73630-0-11519000-1368531713_thumb.j

De unde pot sa il cumpar ?

Salut.

De la noi.

support@dafway.ro si ti vom comunica pretul. cand schimbi curele de distributie este obligatoriu sa schimbi si rulmenti.

 

www.dafway.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daaa...gips.....vroiam sa fac o proba intai (am eu o treaba cu Alexa cu un tatuaj) si vreau sa vad cum vine cadrul ducati pe gips...inainte de a-l face pe picior:)))).....ar da bine si niste supape desmo...daca le deseneaza cineva frumos:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ped O'Phile

In alta ordine de idei, de ceva timp nu pot sa-mi scot 999 din minte. Asa ca mi-am pus masina la vânzare si o sa vedem...Pe aceiasi lista scurta mai sunt Mille si VTR SP...

 

Mille R, best bang for the buck..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si crezi tu ca inainte de ghips nu le aveai toate astea? Ha :P

 

ba daaaa...le avea baiatul meu clar .....si mult mai mult de atat (imi lipsesc multe mie...termi, centralina,kitul racing, axele cu came modificate, calutii putere) ;)....doar ca, acum, pt cateva zile le am si eu.....pe picior....ca sa nu-mi fie dor de baiat prea tare :P

Editat de mada_ykyS4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca v-am cunoscut pe o parte din voi. Poate ne vom vedea si cu alte ocazii.

Pe la Academie nu voi da prea des pentru ca de obicei miercuri la ora aia am treaba :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

marimea ?

este un S - echivalentul a unui 50/52 ( din ce am probat eu de la alti producatori ) - eu am 1.73cm si 72 kg in prezent, imi vine bine, poate putin larguta insa nu ma impac cu ea la guler, motiv pentru care o dau, e nou-nouta, astazi prima purtare pe monster fara oglinzi, soc si panica cand am incercat sa intorc capul stanga/dreapta, imi loveste capul de guler....tre sa-mi comand un gat mai lung :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba daaaa...le avea baiatul meu clar .....si mult mai mult de atat (imi lipsesc multe mie...termi, centralina,kitul racing, axele cu came modificate, calutii putere) ;)....doar ca, acum, pt cateva zile le am si eu.....pe picior....ca sa nu-mi fie dor de baiat prea tare :P

gagica, dar motorul cum e? ca de tine stiu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gagica, dar motorul cum e? ca de tine stiu...

 

e bine baiatul...atat de bine, incat cei care l-au vazut in service la Andu au spus ca fac misto de ei ca ne-am tavalit impreuna:)))) ...(afectiuni S4- doar suportul de scarita dreapta:P)...in rest...totto a posto!...cum ar spune unii.....e pielea prea a dracului pe mine:))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur pt tine. ma ingrijoram de motor.... tu ai gips-ul(glumesc,doar stii)

 

motorul e si el in gips? :lol:

 

nu aveam nici un dubiu de cine erai ingrijorat:))))....el nu e in gips, el e la spa acum....se face mai frumos si ma astepta......app: vezi ca nu te iert (si eu nu glumesc)....ca nu ai trecut pe aici asa cum mi-ai spus....mai ales ca nu mi-ai semnat gipsul:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iubita, stii ca nu am putut ajunge. dar tine gips-ul si vin in august. poate atunci nu ma mai confrunt cu timpul. dar de data asta nu am avut....

 

am vrut sa vin pe motor la bucuresti, dar nu aveam unde sa-l las si... nu m-a tras inima. vremea era cam asa si asa. dar las ca vin.... sau vii tu un august sa me plimbam prin nordul tarii. ca tare frumos mai e. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...