Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Pentru ca n-am fost cuminte in weekend si am cazut la coclau, sunt obligat sa stau cel putin 2 luni cu mana in ghips.

Daca stiti pe careva ce isi doreste o motoreta intretinuta si care sa nu stea degeaba in aceasta vara, cu 2500E a lui poate fi.

:angryfire: :kick: .....mai nene dar vaz ca numa de prostii te tii???? sa vezi ce bataie iti dau....cand o sa te vad!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mada, evident ideea de a lua legatura cu el este foarte ok numai ca, la fel cum a zis si Andrei, invitatia trebuie facuta cel putin de catre un reprezentant oficial al clubului daca nu chiar de catre un reprezentant Ducati Romania. In mod sigur nu de catre mine. A nu se intelege ca ma dau deoparte dar stiu pana unde tine plapuma mea. :)

 

Ideea cu acest calendar nu a fost aceea de a-l umple de evenimente pe toata vara pentru ca mai apoi sa nu se organizeze niciunul ci pur si simplu de a avea acces usor, intr-un singur loc, la aceste evenimente, indiferent de numarul lor. Bineinteles, in cazul iesirilor de amploare vestea se imprastie prin telefon sau alte 100 de canale dar anuntul despre o iesire scurta, stabilita cu 1 zi - 2 inainte, poate ajunge mai usor la colegi prin intermediul notificarilor oferite de calendar.

 

Andrei, si eu m-am tot gandit in ultima vreme sa fac un tur motorizat al tarii dar recunosc ca nu m-am gandit ca ar mai fi si alte persoane interesate de subiect. In concluzie sustin cauza si chiar imi ofer sprijinul daca este nevoie de ajutor pentru o eventuala organizare.

 

Legat de iesirea din august, se pot da mai multe detalii? Am auzit ceva ceva pe la academie dar nu se da vestea in tara?

 

P.S.: Ce completez in calendar pentru weekendul care vine? Eu nu sunt disponibil in weekend deci nu pot face nicio propunere...

Editat de silvik1313
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mada, evident ideea de a lua legatura cu el este foarte ok numai ca, la fel cum a zis si Andrei, invitatia trebuie facuta cel putin de catre un reprezentant oficial al clubului daca nu chiar de catre un reprezentant Ducati Romania. In mod sigur nu de catre mine. A nu se intelege ca ma dau deoparte dar stiu pana unde tine plapuma mea. :)

 

Ideea cu acest calendar nu a fost aceea de a-l umple de evenimente pe toata vara pentru ca mai apoi sa nu se organizeze niciunul ci pur si simplu de a avea acces usor, intr-un singur loc, la aceste evenimente, indiferent de numarul lor. Bineinteles, in cazul iesirilor de amploare vestea se imprastie prin telefon sau alte 100 de canale dar anuntul despre o iesire scurta, stabilita cu 1 zi - 2 inainte, poate ajunge mai usor la colegi prin intermediul notificarilor oferite de calendar.

 

Andrei, si eu m-am tot gandit in ultima vreme sa fac un tur motorizat al tarii dar recunosc ca nu m-am gandit ca ar mai fi si alte persoane interesate de subiect. In concluzie sustin cauza si chiar imi ofer sprijinul daca este nevoie de ajutor pentru o eventuala organizare.

 

Legat de iesirea din august, se pot da mai multe detalii? Am auzit ceva ceva pe la academie dar nu se da vestea in tara?

 

P.S.: Ce completez in calendar pentru weekendul care vine? Eu nu sunt disponibil in weekend deci nu pot face nicio propunere...

Daaaa...stiu si eu. Oricum cand am corespondat eu cu Paolo el mi-a mentionat aceasta cerere oficiala, iar eu stiam deja ca asa se procedeaza precum si toate detaliile privind sustinerea lui oficiala de la Ducati. Nu de procedura in sine vb eu, ci doar de ideea de a face ceva in acest sens. Stiu ca are un program foarte incarcat si de aceea ar fi bine sa vorbim cu Razvan si impreuna cu Blondu sa ii facem deja invitatia.

Silviu, in august, cu iesirea in Moldova, tocmai asta vroiam sa facem sau cel putin sa incercam sa organizam un tur al tarii(sau macar partea de nord). De principiu asa am vorbit si cu Blondu, in jur de 15 august, cand tot este liber, sa iesim 4-5 zile. Traseul si toate celelalte detalii le vom stabilii la intruniri. Cand ne hotaram asupra traseului , cu siguranta vom da veste in tara!!!!

Daca e frumos afara, ne vedem miercuri si discutam, ne sfatuim, ne hotaram.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb aici pentru ca este mai multa activitate.

Cine din Bucuresti are un ST2, ST4 si e dispus sa ne vedem? Vreau sa vad furca si prinderile semighidoanelor mai de aproape.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ai patit Zair ? :(

 

 

nu mi a iesit o saritura la coclau si am facut poc pe langa mobra cu care plecasem. Urmeaza operatia X-(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai frate, ti-am zis sa duci motorul in service, ca bate rau tare. la calitate HD face ca naiba... iti trebuie sudate biela, arbore si pistoanele. alea bat cu siguranta.

 

Silviu, in august, cu iesirea in Moldova, tocmai asta vroiam sa facem sau cel putin sa incercam sa organizam un tur al tarii(sau macar partea de nord). De principiu asa am vorbit si cu Blondu, in jur de 15 august, cand tot este liber, sa iesim 4-5 zile. Traseul si toate celelalte detalii le vom stabilii la intruniri. Cand ne hotaram asupra traseului , cu siguranta vom da veste in tara!!!!

eu, dupa cum am mai vb si cu tine, propun asa.

 

Varianta 1 Bucuresti-Tg Neamt-Suceava-Gura Humorului-Vatra Dornei-Bistrita-Cluj-Alba Iulia-Sibiu-Brasov-Bucuresti (1250Km)

 

Varianta 2 Bucuresti-Tg Neamt-Suceava-Gura Humorului-Vatra Dornei-Bistrita-Targu Mures-Sighisoara-Brasov-Bucuresti )1150Km)

 

Varianta 3 Bucuresti-Tg Neamt-Suceava-Gura Humorului-Vatra Dornei-Bistrita-Tg Mures-Sibiu-Transfagarasan-Arges-Brasov-Bucuresti (1350Km)

 

eu unu as propune varianta 3 care include Transfagarasanul care ar putea sa se abata de la Tg Mures si sa se mearga prin Cluj-Alba Iulia ce are in jur de 1430Km

 

numarul de Km este informativ, calculat pe harta rutiera. cred ca o data ok ar fi Joi-Duminica (15-16-17-18) joi fiind o sarbatoare

 

prima cazare o puteti face la Targu Neamt unde va pot ajuta eu de gasit la preturi mai mult decat decente (gen 70lei camera dubla) sau chiar si mai ieftin, daca suntem multi si vorbesc cu proprietara (ma cunosc cu proprietara unei pensiuni)

a doua ar fi ok pe langa Bistrita Cluj iar a treia la Sibiu. asta e propunerea cu care vin eu si cred ca e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Multumesc pentru poze!

Prima este buna intr-un fel si varianta aia o caut, cu semighidoanele sub jug. In a doua poza este probabil ST2 sau ST3. Am vazut ca unele sunt intr-un fel si altele altfel.

Vreau sa vad cum sunt prinse inaltatoarele respective, daca si unde au blocajul pe jug, cum arata jugul, dimensiuni ale telescoapelor.

O sa iau legatura cu Buggy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru poze!

Prima este buna intr-un fel si varianta aia o caut, cu semighidoanele sub jug. In a doua poza este probabil ST2 sau ST3. Am vazut ca unele sunt intr-un fel si altele altfel.

Vreau sa vad cum sunt prinse inaltatoarele respective, daca si unde au blocajul pe jug, cum arata jugul, dimensiuni ale telescoapelor.

O sa iau legatura cu Buggy.

 

In prima poza e o furca de ST4S ABS 996 (2003-2005) montat, mi se pare, pe un SportClassic.

A 2-a poza e cu un ST4 916 (2001-2003) cum are si Buggy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. o rugaminte mare la cunoscatori: unde gasesc in bucuresti oferta de accesorii pentru 796ABS/2011? Si m-ar interesa un magazin/spatiu unde sa le pot eventual si vedea. In primul rand, am nevoie de semnalizatoare spate cu LED, dar as vrea sa vad si un parbriz mai marisor, o protectie motor (belly protection) si chiar niste terminignoane la un pret relativ rezonabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare monsteristi :)

vreau sa spun ca imi plac foarte mult monsterele si asa vrea sa aflu niste pareri de la niste posesori... un review sincer daaca s-ar putea.

am auzit mai multe chestii negative din stanga si dreapta dar nimic ( nici bune nici rele) de la un posesor pt ca nu cunosc unul :)

Va rog spuneti sa va expuneti atat punctele tari cat si cele mai slabe.

 

PS: inainte de a cumpara banditul vroiam un monster dar situatia financiara nu mi-a permis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca posesoare de Ducati Monster 696 2008, iti pot spune ca este o motocicleta foarte frumoasa, la care e normal ca la 6200 km sa iti picure putin ulei pe partea stanga (de fapt picura de la 3500 de cand am luat-o), e normal sa ti se mai aprinda cate un bec in bord, pentru ca e Ducati.

 

E fragila ca o minora care paraie ca pepenele copt si vibreaza sub tine.

 

Sunt o mana de oameni care serviseaza Ducati la noi si parerile sunt atat de impartite in privinta profesionalismului lor incat iti vine sa tii motoreta in garaj si sa n-o mai duci la service.

 

Dar este foarte frumoasa!!!

Editat de paispe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am putea sa îmi spun si eu părerea, după doar câteva sute de km pe un monster 600 din 2000. Grija ca este mai puternic decât pare, drumuri am făcut decât Cheia, duminica pe ploaia aia torentiala era sa sar de pe un pod in curba, vina mea bineinteles, am intrat prea tare...in rest...se conduce foarte usor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un 620 din 2003 cu 35.000 km la bord ...mai face figuri nimic de zis dar sunt superficiale cel putin din punctul meu de vedere, trage beton se aude beton !

salutare monsteristi :)

vreau sa spun ca imi plac foarte mult monsterele si asa vrea sa aflu niste pareri de la niste posesori... un review sincer daaca s-ar putea.

am auzit mai multe chestii negative din stanga si dreapta dar nimic ( nici bune nici rele) de la un posesor pt ca nu cunosc unul :)

Va rog spuneti sa va expuneti atat punctele tari cat si cele mai slabe.

 

PS: inainte de a cumpara banditul vroiam un monster dar situatia financiara nu mi-a permis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

In prima poza e o furca de ST4S ABS 996 (2003-2005) montat, mi se pare, pe un SportClassic.

A 2-a poza e cu un ST4 916 (2001-2003) cum are si Buggy.

Daca zici ca Buggy are modelul cum este a doua poza, atunci nu ma ajuta prea mult sa vad furca lui. La genul ala de inaltatoare sunt dependent de jugul superior si nu este bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara ducatisti,

 

Dupa cum am spus intr-un post mai anterior, am avut motorul la baietii de la DAFWAY, si l-au schimbat putin...mai mult.

Nu o sa va insir toate modificarile facute sau lista completa, o sa pun 2,3 poze si sper sa nu fiti prea "rai"in critici.

Eu sunt foarte multumit de cum a iesit in final monstruletzul meu.

Va doresc drumuri bune si o seara placuta la toti.

 

Luci

post-40041-0-84943000-1370375245_thumb.jpg

post-40041-0-66768900-1370375271_thumb.jpg

post-40041-0-19588700-1370375288_thumb.jpg

post-40041-0-67892200-1370375464_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...