Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

la banii astia, arata super tare. nu pot decat sa le dau un :10: celor de la Dafway pentru munca prestata dar si pentru pret.

 

singurul lucru care consider eu ca-ti lipseste, este o toba de oameni "normali"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca zici ca Buggy are modelul cum este a doua poza, atunci nu ma ajuta prea mult sa vad furca lui. La genul ala de inaltatoare sunt dependent de jugul superior si nu este bine.

 

Adevarat. Si nu sunt reglabile nici pe inaltime, tot din cauza formei.

In schimb, vezi ca vrea adidas sa-si shimbe semighidoanele de pe SportClasic si cred ca le vinde. Arata asa:

 

ducati-sportclassic-sport-1000-medium-25

 

(...)

 

Cam asta a fost munca pe care au depus-o cei de la DAFWAY si pot sa zic ca intr-un timp destul de...record, eu am avut nevoie de motor sa vin cu el

in Belgia, unde lucrez. Am ajuns si aici, acum ne iubim in fiecare seara cand ies de la birou....si cand nu ploua torential

Va multumesc pentru rabdare (daca cititi :)) )

 

Luci

 

Ti-a iesit frumos. Daca si merge precum arata, o sa-ti aduca multe zambete pe sub casca.

Putina rautate: la clima din Belgia nu risti s-o uzezi prea mult.

^_^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Adevarat. Si nu sunt reglabile nici pe inaltime, tot din cauza formei.

In schimb, vezi ca vrea adidas sa-si shimbe semighidoanele de pe SportClasic si cred ca le vinde. Arata asa:

 

ducati-sportclassic-sport-1000-medium-25

 

 

Ti-a iesit frumos. Daca si merge precum arata, o sa-ti aduca multe zambete pe sub casca.

Putina rautate: la clima din Belgia nu risti s-o uzezi prea mult.

^_^

Da merge si suna traznet :D

Saptamana asta sunt norocos, e soare afara,24 grd.

Toate cele bune. O sa mai pun ceva poze dar in weekend...asta pentru cei interesati :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi vand echipamentul:

 

Casca Suomy DUCATI (marimea L) - 550 RON negociabil

- fara incidente

 

Geaca piele Dainese DUCATI barbati (marimea 50) - 630 RON negociabil

- fara incidente / prezinta mici urme de folosire

- protectie umeri/ coate - buzunar pentru protectie spate

 

Manusi piele DUCATI Runner (marimea L) - 200 RON

- fara incidente / prezinta mici urme de folosire

 

Geaca piele dama DUCATI Corse NOUA (marimea 42/M) - 320 Euro negociabil

- este noua si nu a fost purtata niciodata

 

Detalii PM sau tel. 0754.394.754

post-41345-0-60847300-1370439571_thumb.jpg

post-41345-0-11608900-1370439583_thumb.jpg

post-41345-0-88699300-1370439593_thumb.jpg

post-41345-0-59101700-1370439606_thumb.jpg

post-41345-0-66150400-1370439632_thumb.jpg

post-41345-0-40634300-1370439646_thumb.jpg

post-41345-0-61451900-1370439659_thumb.jpg

post-41345-0-41040700-1370439673_thumb.jpg

post-41345-0-94211600-1370439700_thumb.jpg

post-41345-0-83486600-1370439773_thumb.jpg

post-41345-0-43543500-1370439790_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si poze de la intrunirea "Academicienilor" si ale lor "bestii"...azi, 5 iunie.....avem si Panigale S printre noi :P( avem multi oameni noi ceea ce ma bucura....inseamna ca nu sunt atat de proaste pe cat par.... dar frumoase......sunt cu mult mai mult decat altele:))))....

post-64246-0-36013100-1370466023_thumb.jpg

post-64246-0-83117100-1370466034_thumb.jpg

post-64246-0-94938400-1370466044_thumb.jpg

post-64246-0-54370300-1370466056_thumb.jpg

post-64246-0-10901300-1370466064_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donez una pereche cizme "Alpinestars Ridge Waterproof" nr 41-42

 

Le-am dat.

 

Inca de vanzare:

 

- Capac ambreiaj carbon deschis nou: 90 EUR

- Capace distributie carbon Ducati S2R 1000 folosite stare foarte buna: 150 EUR

- Oglinzi Ducati Performance Teardrop argintii folosite stare buna: 100 EUR

- Cilindru receptor Ducati Performance negru folosit in stare buna: 100 EUR

 

Preturi negociabile !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Idee buna (Monster-chopper, de ce nu?), realizare in regula (din poze) dar rezultat final abominabil.
Genul ala de "look that only a mother could love". Doar ca aici, nici mama nu-l iubeste, din moment ce-l vinde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hey!!!!

Pentru cei ce nu au fost prezenti la intrunirea saptamanala, aseara s-a discutat despre iesirea din 15 august. Am vrea sa facem o iesire, cam de 4 zile, de pe 15 august pana pe 18 august ( de joi- pana duminica). Din ce s-a discutat, cu toii am decis sa fie o iesire lejera, nu mai mult de 500 de km pe zi( adica nu prea ne dorim sa stam in sa de dimineata de la 9 pana seara la 22.00...sa ajungi si sa adormi cu berea-n mana)

Ganditi-va si spuneti-va si voi parerea, in legatura cu traseele( alegeti sau compleatati una dintre variantele date de Crazy, daca sunteti de acord cu ele), sau daca aveti altele....le discutam cu placere. Cu cat mai multe idei, cu atat mai bine. Sa va ganditi si sa facem si o lista cu cei care ar dorii sa se alature grupului vesel.

Asfalt uscat!!!

 

APP: sambata daca nu ploua, am vrea sa facem o iesire scurta...cine este pentru???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hey!!!!

Pentru cei ce nu au fost prezenti la intrunirea saptamanala, aseara s-a discutat despre iesirea din 15 august. Am vrea sa facem o iesire, cam de 4 zile, de pe 15 august pana pe 18 august ( de joi- pana duminica). Din ce s-a discutat, cu toii am decis sa fie o iesire lejera, nu mai mult de 500 de km pe zi( adica nu prea ne dorim sa stam in sa de dimineata de la 9 pana seara la 22.00...sa ajungi si sa adormi cu berea-n mana)

Ganditi-va si spuneti-va si voi parerea, in legatura cu traseele( alegeti sau compleatati una dintre variantele date de Crazy, daca sunteti de acord cu ele), sau daca aveti altele....le discutam cu placere. Cu cat mai multe idei, cu atat mai bine. Sa va ganditi si sa facem si o lista cu cei care ar dorii sa se alature grupului vesel.

Asfalt uscat!!!

din ce-am calculat eu, se vor face in jur de 350Km/zi mi se par ok, incat (vorba ta) sa nu adormi cu berea in mana. vor fi 3 nopti de cazare. de mancarea putem vorbi la pensiunile unde ne cazam, ori putem iesi in oras sau restaurant

eu il sustin pe cel mai lung. Varianta 3

 

Varianta 1 Bucuresti-Tg Neamt-Suceava-Gura Humorului-Vatra Dornei-Bistrita-Cluj-Alba Iulia-Sibiu-Brasov-Bucuresti (1250Km)

Varianta 2 Bucuresti-Tg Neamt-Suceava-Gura Humorului-Vatra Dornei-Bistrita-Targu Mures-Sighisoara-Brasov-Bucuresti )1150Km)

Varianta 3 Bucuresti-Tg Neamt-Suceava-Gura Humorului-Vatra Dornei-Bistrita-Tg Mures-Sibiu-Transfagarasan-Arges-Brasov-Bucuresti (1350Km)

 

ramane sa decideti si voi. mi se pare cel mai misto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Cum pot sa imi mai slabesc furca ? Baietii au facut'o foarte foarte rigida, practic imi clantane dintii in gura la fiecare gropita :) are vreun reglaj ?mersi

dute la ei, sau cauta pe cineva care se pricepe.dar o poti face si tu, cauta pe youtube ca sunt tutoriale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Cum pot sa imi mai slabesc furca ? Baietii au facut'o foarte foarte rigida, practic imi clantane dintii in gura la fiecare gropita :) are vreun reglaj ?mersi

Daca in capetele amortizoarelor nu sunt reglaje trebuie sa te duci sa scoti surplusul de ulei pe care l-au pus baietii.

Acest lucru e de preferat sa-l faci la cineva care stie cu ce se mananca o astfel de revizie :)

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hey!!!!

Pentru cei ce nu au fost prezenti la intrunirea saptamanala, aseara s-a discutat despre iesirea din 15 august. Am vrea sa facem o iesire, cam de 4 zile, de pe 15 august pana pe 18 august ( de joi- pana duminica). Din ce s-a discutat, cu toii am decis sa fie o iesire lejera, nu mai mult de 500 de km pe zi( adica nu prea ne dorim sa stam in sa de dimineata de la 9 pana seara la 22.00...sa ajungi si sa adormi cu berea-n mana)

Ganditi-va si spuneti-va si voi parerea, in legatura cu traseele( alegeti sau compleatati una dintre variantele date de Crazy, daca sunteti de acord cu ele), sau daca aveti altele....le discutam cu placere. Cu cat mai multe idei, cu atat mai bine. Sa va ganditi si sa facem si o lista cu cei care ar dorii sa se alature grupului vesel.

Asfalt uscat!!!

 

APP: sambata daca nu ploua, am vrea sa facem o iesire scurta...cine este pentru???

 

i'll come!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca in capetele amortizoarelor nu sunt reglaje trebuie sa te duci sa scoti surplusul de ulei pe care l-au pus baietii.

Acest lucru e de preferat sa-l faci la cineva care stie cu ce se mananca o astfel de revizie :)

 

Daca nu are reglaje furca, se pune un ulei mai subtire/gros in functie de nevoi sau mai indicat ar fi sa se inlocuiasca arcul. Suspensia se regleaza in functie de greutate.

O furca prost reglata face diferenta dintre a lua o trasa corecta sau a te trezi pe contrasens cu un Edy Spedition in fata :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce-am calculat eu, se vor face in jur de 350Km/zi mi se par ok, incat (vorba ta) sa nu adormi cu berea in mana. vor fi 3 nopti de cazare. de mancarea putem vorbi la pensiunile unde ne cazam, ori putem iesi in oras sau restaurant

eu il sustin pe cel mai lung. Varianta 3

 

Varianta 1 Bucuresti-Tg Neamt-Suceava-Gura Humorului-Vatra Dornei-Bistrita-Cluj-Alba Iulia-Sibiu-Brasov-Bucuresti (1250Km)

Varianta 2 Bucuresti-Tg Neamt-Suceava-Gura Humorului-Vatra Dornei-Bistrita-Targu Mures-Sighisoara-Brasov-Bucuresti )1150Km)

Varianta 3 Bucuresti-Tg Neamt-Suceava-Gura Humorului-Vatra Dornei-Bistrita-Tg Mures-Sibiu-Transfagarasan-Arges-Brasov-Bucuresti (1350Km)

 

ramane sa decideti si voi. mi se pare cel mai misto.

Si eu sustin varianta 3, im in! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

transfagarasanul am inteles ca e varza. cred ca-l anulam si sa facem meses. ceva mai spre vest. sas ma uit pe harta. ca era propus pe topicul serpentinarilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Eu nu ma bag pe Transfagarasan. E tot spart.

Propun urmatorul traseu:
Bucuresti > Pitesti > Rm Valcea > Ranca > Sebes > Sibiu > Medias > Sighisoara > Tg Mures > Bistrita > Vatra Dornei > Gura Humorului > Suceava > Tg Neamt > Bucuresti.

Nu stiu cati km sunt, vedeti voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...