Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

transfagarasanul am inteles ca e varza. cred ca-l anulam si sa facem meses. ceva mai spre vest. sas ma uit pe harta. ca era propus pe topicul serpentinarilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da. Eu nu ma bag pe Transfagarasan. E tot spart.

Propun urmatorul traseu:
Bucuresti > Pitesti > Rm Valcea > Ranca > Sebes > Sibiu > Medias > Sighisoara > Tg Mures > Bistrita > Vatra Dornei > Gura Humorului > Suceava > Tg Neamt > Bucuresti.

Nu stiu cati km sunt, vedeti voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Eu nu ma bag pe Transfagarasan. E tot spart.

 

Propun urmatorul traseu:

Bucuresti > Pitesti > Rm Valcea > Ranca > Sebes > Sibiu > Medias > Sighisoara > Tg Mures > Bistrita > Vatra Dornei > Gura Humorului > Suceava > Tg Neamt > Bucuresti.

 

Nu stiu cati km sunt, vedeti voi.

haidem invers. deja eu ies din peisaj daca se face asa. adica va prind doar in trecere. sau ar trebui sa vin la bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Eu nu ma bag pe Transfagarasan. E tot spart.

 

Propun urmatorul traseu:

Bucuresti > Pitesti > Rm Valcea > Ranca > Sebes > Sibiu > Medias > Sighisoara > Tg Mures > Bistrita > Vatra Dornei > Gura Humorului > Suceava > Tg Neamt > Bucuresti.

 

Nu stiu cati km sunt, vedeti voi.

 

Cam 1400 sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Angel &Radu...(incarc poza diseara de pe comp :))) )

 

Lasa domle ca am vazut. Vrei sa te dai mare?

^_^

 

Intrebari:

1) Ala e 999S? Sau un 999 normal cu Öhlins puse ulterior?

2) Cum dracu faci rost pentru test-rides de asemenea mobre?!?

3) Impresii, impresii, IMPRESII!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Angel &Radu...(incarc poza diseara de pe comp :))) )

baga mare!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Asa, am ajuns si in fata unui comp...E un 999 S cu carene de 999 :) Ca tampenie, m-am dus sa ma interesez de un 900ss si din vorba in vorba cu propietarul magazinului, am fost invitat sa probez 999-le si un Rsv 2004. Pleci dupa mere si vii cu portocale.

 

Ca sa n-o mai lungesc, 999 este bestiala, nu stiu de unde au scos ei caii aia, eu am fost sigur ca are mult mai multi. Ei o au la vanzare ca 999 cu 124 cai dar dotarile dau cu virgula. Mobra este pur si simplu incredibila, trage cu mult peste SP si trage f brutal. Ciclistica este impecabila dar, este un pic sub ce-a de pe Aprilia (desi Aprilia este stock), si aici ma refer la ce am simtit eu, acelasi traseu, acelasi stil.

 

Pe scurt, daca ai facut prostia sa-ti cumperi SP1 si prinzi pe mana un 999, o sa cauti repejor rubrica Vanzari.

 

Bombaa, daca tragi de ea si nu te uiti risti sa treci cu 250+ pe langa cel ce se chinuie sa monteze un blitz (radar) :crack:

post-11570-0-36503000-1370623326_thumb.jpg

post-11570-0-53087600-1370623353_thumb.jpg

post-11570-0-38829400-1370623390_thumb.jpg

post-11570-0-61175100-1370623457_thumb.jpg

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Ducatisti,


Am spre vanzare cateva piese pt ducati monster 600 si m-am gandit ca voua s-ar putea sa va fie de folos

1 motor desfacut pt piese (nu are un piston) + Electromotor + Ambreiaj

Capace de motor

Galerii de evacuare

Bascula


Daca sunteti interesati astept oferte din partea voastra.

La urmatorul link gasiti poze cu acestea:


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa, am ajuns si in fata unui comp...E un 999 S cu carene de 999 :) Ca tampenie, m-am dus sa ma interesez de un 900ss si din vorba in vorba cu propietarul magazinului, am fost invitat sa probez 999-le si un Rsv 2004. Pleci dupa mere si vii cu portocale.

 

Ca sa n-o mai lungesc, 999 este bestiala, nu stiu de unde au scos ei caii aia, eu am fost sigur ca are mult mai multi. Ei o au la vanzare ca 999 cu 124 cai dar dotarile dau cu virgula. Mobra este pur si simplu incredibila, trage cu mult peste SP si trage f brutal. Ciclistica este impecabila dar, este un pic sub ce-a de pe Aprilia (desi Aprilia este stock), si aici ma refer la ce am simtit eu, acelasi traseu, acelasi stil.

 

Pe scurt, daca ai facut prostia sa-ti cumperi SP1 si prinzi pe mana un 999, o sa cauti repejor rubrica Vanzari.

 

Bombaa, daca tragi de ea si nu te uiti risti sa treci cu 250+ pe langa cel ce se chinuie sa monteze un blitz (radar) :crack:

 

Sa inteleg ca pe vara asta scrie din nou Ducati? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vara astra scrie concediu si mobra de concediu. Ducati urmeaza aproape sigur dupa.

 

Cu SP2 n-am mers, dar SP1 e la secole distanta atat de Ducati cat si de Aprilia. :)

 

La capitolul minusuri, atat Aprilia cat si Ducati "plangeau" ulei pe la cilindrul receptor...Prins cu matza in sac, dealerul a incercat o forma de scuza si a promis, in caz de achizitie, ca va schimba gumele, curelele si cilindrul buclucas. Ca fapt divers, aceiasi problema am avut-o si eu la ST-u. se pare ca "obiceiurile" vechi mor greu.

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prins cu matza in sac, dealerul a incercat o forma de scuza si a promis, in caz de achizitie, ca va schimba gumele, curelele si cilindrul buclucas.

la ce bani o aveau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.E un 999 S cu carene de 999 :)

Bombaa, daca tragi de ea si nu te uiti risti sa treci cu 250+ pe langa cel ce se chinuie sa monteze un blitz (radar) :crack:

Este unul dintre cele mai frumoase modele de la Ducati si cele mai reprezentative in acelasi timp....mie una, personal, asa mi se pare.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Eu nu ma bag pe Transfagarasan. E tot spart.

 

Propun urmatorul traseu:

Bucuresti > Pitesti > Rm Valcea > Ranca > Sebes > Sibiu > Medias > Sighisoara > Tg Mures > Bistrita > Vatra Dornei > Gura Humorului > Suceava > Tg Neamt > Bucuresti.

 

Nu stiu cati km sunt, vedeti voi.

eu nu mai vreau sa merg iar pe acolo....zona Ranca- Sebes.....am facut-o de 3 ori........as vrea sa mergem in zone in care nu am mai fost. Transagarasanul este exclus si pentru mine....este praf drumul si nu stau sa mai fac enduro cu baiatul...ma doare sufletul cand da cu scutul din cauza denivelarilor.:)

Eu una votez pentru : Varianta 1 Bucuresti-Tg Neamt-Suceava-Gura Humorului-Vatra Dornei-Bistrita-Cluj-Alba Iulia-Sibiu-Brasov-Bucuresti (1250Km)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neata ducatisti,

 

cand se preconozeaza urmatoarea iesire (gen tur al tarii),

 

ma alatur grupului de la sfarsitul acestei luni,

 

asfalt uscat,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu maestre, se regleaza axul rotii spate pe bascula, n-ai treaba. diferenta ar trebui sa fie mult mai mare sa ai nevoie de lant mai lung, 2 dinti nu conteaza la lungimea lantului.

Merci mult, "maestre" :)) Nu ma pricep si nu vreau sa fac vreo prostie. Mai bine intreb si fac prostia dupa ce am intrebat :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...