Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Are cineva montat cauciuc de 180 si aripa stock spate, se pupa intre ele? Ma tem ca atinge prea tare, si nu vreau sa renunt nici la aripa! Ms!

 

De ce ai vrea sa pui 180 pe un 620? Eu unul nu as pune..

 

Pe mine ma intriga motivul pentru care ai vrea sa strici ciclistica unui M620 cu un cauciuc atat de lat.

Daca vrei distractie, pune-ti un 170/55.

 

De acord cu tine, mie mi se pare f fun si 160-ul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De ce ai vrea sa pui 180 pe un 620? Eu unul nu as pune..

 

 

De acord cu tine, mie mi se pare f fun si 160-ul :D

De acord cu amandoi, e foarte fun si 160-ul, dar ma gandeam ca daca tot trebuie sa il schimb, fiind cam "lemn" sa incerc si un 170...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..pierzi manevrabilitate. Lasa 160 ca oricum nu e diferenta mare/vizibila intre 160 si 170.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O schema electrica pentru Ducati monster m600 din 97 , are cineva ? sau unde pot sa gasesc... tot colind internetu asta de 2 ore dar gasesc numa pdf-uri stricate sau versiuni incomplete.. :(

 

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci frumos , intre timp am cumparat si eu un manual de pe net dar in germana :)

daca mai cautai, gaseai in engleza. eu mi-am luat manualul in engleza, din UK. tot ebay

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un ducatist începător are nevoie de ajutor!

Am rămas fără benzina aseară, am pus vreo 2 L de benzina de dim si nu mai pleacă motorul. Si mi s-a descărcat bateria.

Am nevoie sa țin bateria pe redresor in seara asta, mâine vreau sa ajung la parada spre Tunari. Fac cinste si rămân dator!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e injectie sau carburatie?. cred ca trebuie sa insisti. la a mea (injectie) daca golesc rezervorul, dupa ce-l umplu obisnuiesc sa cuplez pompa de cateva ori, pana aud sunetul ala de amorsare. la carburatie, verifica sa ai intai scanteie, iar daca ai, aranca-i ceva benzina in carburator si vezi daca o ia. daca o ia, urmareste furtunul de benzina care vine din rezervor. apoi sufla in carburator. dar mai mult ca sigur ai pus benzina si te-ai si apucat de dat la automat.

 

mi-am dat cu parerea pt ca la carburatie nu stiu cum e sistemul.

 

bafta.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e carburatie, si da, am pus benzina si am dat la automat, cam mult cred eu...

Problema este ca mi-a murit bateria si am nevoie de redresor sau niște cabluri sa ii dau curent de la mașina.

 

Faza naspa este ca sunt la serviciu pana diseara si mâine dimineața vreau sa plec cu ea, nu am cum sa mă ocup cum trebuie...

 

Nu cred ca mă mai complic si ii iau o baterie si gata.

Codul pt modelul meu este YB16 AL A2. Nu gresesc, nu? ( Monster de 600, an 2000 carburatie )

Am de ales între Varta si Yuasa, dar din cauza bugetului redus as lua Varta.

Ce mă sfatuiti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...