Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru pasionati si nu numai.

 

Circuitul construit pe baza aeroportului militar din Dolna Mitropolna (Plevna, Bulgaria) a fost in acest sfarsit de saptamana, gazda Etapei IV de Viteza pe Circuit a Campionatului Est-European.

A fost prezenta si echipa Pascota Racing Team cu 1 pilot 1000cm. 2 piloti 600 cm Avansati si 2 debutanti 600cm.
Nivelu bulgarilor este foarte ridicat, atat ca pregatire cat si ca echipament competitional.
Ionel Pascota a castigat locul 2, datorita unei incurcaturi de ordin organizatoric, in mod sigur este mai bun decat locul 1 insa si in curse ca in viata, nu este indeajuns sa fi cel mai bun, trebuie sa ai si noroc. Ionel nu a avut noroc in aceasta cursa.
A fost o experienta frumoasa, cu costuri minime. Recomand acest eveniment. Poti invata multe in 3 zile.
Eu sunt de parere ca cei 200e cheltuiti la aceasta etapa merita fiecare cent. In acesti banii intra si grataru si berea smile.gif)


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=411605092281584&set=pcb.411606968948063&type=1&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=412324502209643&set=pcb.412325115542915&type=1&theater

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt prietena, multam Robert :P.

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=528635&selpic=0&zoom=1#foto

 

Motocicleta nu este busita si revopsita ;)

Buna!

Dap, asa este, a fost primul meu ducati- monster 620 ie dark. (A fost un motor exceptional. )

In ceea ce priveste culoarea, este culoarea lui originala, chiar daca este modelul dark.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt prietena, multam Robert

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=528635&selpic=0&zoom=1#foto

 

Motocicleta nu este busita si revopsita

Aham... deci e Ducati Monster Dark de culoare gri!? :) Defapt si griul e un negru deschis...nu? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva garnituri imbinare evacuare: 38x47.5x2.5 ?

Am comandat si eu un set, dar imi vin ,prea tarziu, abia luni. Nu vreau sa ma ia durerea de cap la tura din weekendul acesta.

 

Multumesc.

Editat de wbmt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva garnituri imbinare evacuare: 38x47.5x2.5 ?

Am comandat si eu un set, dar imi vin ,prea tarziu, abia luni. Nu vreau sa ma ia durerea de cap la tura din weekendul acesta.

 

Multumesc.

Ca soluţie de moment, poţi alege fir dr azbest sau găseşti foaie de azbest ori clingherit se mai numeşte. Cei cu comuniste îl folosesc. L-am folosit si eu la Jawa când mă dădeam cu ea.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aham... deci e Ducati Monster Dark de culoare gri!? :) Defapt si griul e un negru deschis...nu? :)

EXACT!!!!! numai ca acesta este un negru foooaaaarte deschis.......si ca sa-l laud(ca tot a fost al meu) este singurul exemplar din Bucuresti(cel putin) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apelativul "Dark" nu se refera neaparat la culoarea motocicletei. Este vorba de un nivel de echipare mai accesibil ca pret, care se poate traduce, de exemplu, printr-o furca mai "low-spec" decat la modelul normal (ex: 749 Dark) sau o cutie cu 5 viteze in loc de 6 (primele modele M620 Dark).

E adevarat ca modelele Dark vin in mare parte vopsite in negru mat, dar nu este o regula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare. Cum reglez relantiul la un monster de 600 sa il dau mai mare, pentru acum e prea mic si imi mai face figura sa se opreasca.

practie e simplu, teoretic.... poti intampina dificultati. urmaresti unde duce cablul de acceleratie, la carburatoare. trebuie sa fie un surubel care tine "clapeta" aia de acceleratie. te joci usor cu el.

 

dar iti recomand sa n-o faci de capu' tau. ca sa nu invarti de alt surub si sa strici jucaria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Dap, asa este, a fost primul meu ducati- monster 620 ie dark. (A fost un motor exceptional. )

In ceea ce priveste culoarea, este culoarea lui originala, chiar daca este modelul dark.

 

Mada, inca este un motor exceptional :). Multam pt post :*

Vrea si el ceva mai multe plimbari ca de la mine nu prea pupa din lipsa de timp... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mada, inca este un motor exceptional :). Multam pt post :*

Vrea si el ceva mai multe plimbari ca de la mine nu prea pupa din lipsa de timp... :(

sunt sigura de asta Miha!!:)

 

in alta ordine de idei.....ceva nou....http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/newsresults/General-news/2013/July/jul2313-new-mcn-july-24/_/R-EPI-141265

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara....o adevarata placere!!!! sa ajung la intrunirea noastra saptamanala si sa vad atat de multi ducatisti.....de mult nu am mai avut asa o surpriza placuta!!!! :10:

post-64246-0-95411700-1374736079_thumb.jpg

post-64246-0-60928100-1374736086_thumb.jpg

post-64246-0-04432200-1374736107_thumb.jpg

post-64246-0-84634400-1374736117_thumb.jpg

post-64246-0-44272900-1374736124_thumb.jpg

post-64246-0-86017000-1374736131_thumb.jpg

post-64246-0-08909200-1374736139_thumb.jpg

post-64246-0-88167700-1374736147_thumb.jpg

post-64246-0-89350500-1374736153_thumb.jpg

post-64246-0-26666900-1374736162_thumb.jpg

Editat de mada_ykyS4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne decidem pana la urma cu privire la plecarea din august? Hai sa stabilim o data. Functie de lumea care poate veni stabilim si traseul :)

 

Ieri s-a discutat si o alta varianta! Sa se mearga doar pentru 2 zile, respectiv sambata si duminica, undeva in centrul tarii- Sighisoara- si astfel sa facem o intrunire a ducatistilor din toata tara ( ca si locatie ar fi mult mai accesibila pentru multi+ costurile- ar fi mult mai reduse, ceea ce ar constituii iar un avantaj pentru multi)

Acum, daca sunt si alte idei, ar fi bine sa le spuneti, poate in felul asta vom reusii si noi sa comunicam si facem ceva in acest sens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L.E.

 

16-18 August, este intrunirea de la Vatra Dornei. /index.php?/topic/698482-vatra-dornei-intalnire-moto-editia-a-2-a/

intrarea este libera, zona e dementiala, iar cu ocazia asta se poate face Mestecanisul si Pasul Tihuta.. cred ca ar fi mult mai ok, iar cazarea se poate gasi acolo in V.D. si imprejurimi, sau pt care nu-s pretentiosi si le place, pot alege sa doarma la cort.

 

plecarea sa fie vineri, sambata sa se stea in zona, iar duminica sa se coboare prin Bistrita-Tg Mures-Brasov traseul are in jur de 1000Km (Bucuresti-Buzau-Bacau-Roman-Gura Humorului-(Vatra Dornei)-Bistrita-Tg Mures-Brasov_Bucuresti

 

astept alte pareri.

 

ca ideie de traseu, aveti aici. http://www.ruteauto.ro/Bucuresti-Romania/Bucuresti-Romania/Poiana-Stampei-Suceava-Romania/ro.html

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri s-a discutat si o alta varianta! Sa se mearga doar pentru 2 zile, respectiv sambata si duminica, undeva in centrul tarii- Sighisoara- si astfel sa facem o intrunire a ducatistilor din toata tara ( ca si locatie ar fi mult mai accesibila pentru multi+ costurile- ar fi mult mai reduse, ceea ce ar constituii iar un avantaj pentru multi)

Acum, daca sunt si alte idei, ar fi bine sa le spuneti, poate in felul asta vom reusii si noi sa comunicam si facem ceva in acest sens.

Sunt pro pentru Sighisoara. Sunt pro pentru 2 zile (sambata+duminica).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt pro pentru Sighisoara. Sunt pro pentru 2 zile (sambata+duminica).

 

Pro Sighisoara pentru 2 zile (sambata si duminica),

asteptam data exacta si optiunile pentru cazare,

bafta si asfalt uscat tuturor

 

 

Raport foarte bun sunet/pret.

 

Comfirm calitate sunet-pret-aspect acceptabil.

Recomand roads italia prin userul gigi berlogea (ducatisti au mai cumparat de la el prin site-ul www.pemoto.ro),

baga un ochi

la vechiul meu monster de 600 carburatie cu roads italia carbon cu pasaj inalt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bord Ducati Monster de vanzare.

 

Caut pentru S2R-ul meu un bord dezafectat dar care sa aiba rama cu tot cu geamuri intacta. Am dat de anuntul unui tip din Baia Mare, inca il are, arata binisor dar nu e modelul care-mi trebuie mie (imi trebuie modelul de dupa 2005 cu 2 suruburi pe spatele ceasurilor)

 

Daca e cinva interesat, omul zice ca vrea 100 RON pe el si ajunge lunea viitoare in Bucuresti.

 

Anuntul si pozele mai jos.

 

https://www.emaramures.ro/Auto-Maramures/119919/Bord-moto-Ducati-Monster-vand-Baia-Mare

post-19995-0-01912800-1374753449_thumb.jpg

post-19995-0-86939900-1374753449_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...