Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Știți daca s-ar potrivi pe un monster din 2000, carburatie?

 

Nu.

 

Bord Ducati Monster de vanzare.

 

Caut pentru S2R-ul meu un bord dezafectat dar care sa aiba rama cu tot cu geamuri intacta. Am dat de anuntul unui tip din Baia Mare, inca il are, arata binisor dar nu e modelul care-mi trebuie mie (imi trebuie modelul de dupa 2005 cu 2 suruburi pe spatele ceasurilor)

 

Daca e cinva interesat, omul zice ca vrea 100 RON pe el si ajunge lunea viitoare in Bucuresti.

 

Anuntul si pozele mai jos.

 

https://www.emaramures.ro/Auto-Maramures/119919/Bord-moto-Ducati-Monster-vand-Baia-Mare

 

 

Adica bordul tau arata asa pe spate? Si nu ti se potriveste?

 

IMG_0127.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut, ceva pareri despre tobele astea? http://www.roadsitalia.com/

 

Roads italia am eu si suna destul de bine. Daca vrei sa auzi cum suna si ai ceva timp da-mi un semn si ne intalnim cumva. :)

 

Ieri s-a discutat si o alta varianta! Sa se mearga doar pentru 2 zile, respectiv sambata si duminica, undeva in centrul tarii- Sighisoara- si astfel sa facem o intrunire a ducatistilor din toata tara ( ca si locatie ar fi mult mai accesibila pentru multi+ costurile- ar fi mult mai reduse, ceea ce ar constituii iar un avantaj pentru multi)

Acum, daca sunt si alte idei, ar fi bine sa le spuneti, poate in felul asta vom reusii si noi sa comunicam si facem ceva in acest sens.

 

Din punctul meu de vedere mi se pare ca Mada a zis foarte bine si pe scurt care sunt avantajele unei iesiri de 2 zile in conditiile de fata. Si eu optez tot pe varianta asta dar in principiu merg si daca se doreste altfel.

 

Se pot face cateva propuneri si apoi sa facem un poll.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Adica bordul tau arata asa pe spate? Si nu ti se potriveste?

 

 

 

Exact, sistemul de prindere e diferit si in consecinta ochelarii de care am eu nevoie ,chiar daca la exterior arata identinc si la fel, in interior nu sunt compatibili intre cele 2 modele din cauza prinderilor.

 

Aii idee unde gasesc ce-mi trebuie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact, sistemul de prindere e diferit si in consecinta ochelarii de care am eu nevoie ,chiar daca la exterior arata identinc si la fel, in interior nu sunt compatibili intre cele 2 modele din cauza prinderilor.

 

Aii idee unde gasesc ce-mi trebuie ?

 

Din pacate nu. Si eu caut de ceva timp. Nu am gasit pe e-bay bord nefunctional de vanzare.

Te-am intrebat pentru ca nu stiam ca sunt doua modele diferite, credeam ca-s fix la fel toate. O sa verific mai incolo de care am eu - am impresia ca e fara suruburi, caz in care il sun pe baiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt pro pentru Sighisoara. Sunt pro pentru 2 zile (sambata+duminica).

 

Pro Sighisoara pentru 2 zile (sambata si duminica),

asteptam data exacta si optiunile pentru cazare,

bafta si asfalt uscat tuturor

si care ar fi planul cu Sighisoara? veniti si voi cu propuneri. daca stam si numai asteptam sa citim, cel mai probabil nu se va mai face nimic.

 

Roads italia am eu si suna destul de bine. Daca vrei sa auzi cum suna si ai ceva timp da-mi un semn si ne intalnim cumva. :)

 

 

Din punctul meu de vedere mi se pare ca Mada a zis foarte bine si pe scurt care sunt avantajele unei iesiri de 2 zile in conditiile de fata. Si eu optez tot pe varianta asta dar in principiu merg si daca se doreste altfel.

 

Se pot face cateva propuneri si apoi sa facem un poll.

orice pripunere e binevenita. deci, asteptam si parerea ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si care ar fi planul cu Sighisoara? veniti si voi cu propuneri. daca stam si numai asteptam sa citim, cel mai probabil nu se va mai face nimic.

 

orice pripunere e binevenita. deci, asteptam si parerea ta.

 

 

Eu am vb cu Silviu si am zis ca ar fi bine, daca ne-am intalnii in week-endul 17-18 august, undeva in centrul tarii, intr-unul dintre orasele- Sighisoara- Alba-Iulia- Targu Neamt.

Mergand acolo, posibilitatea de a ni se alatura mai multi ducatisti este mai mare, fiind mult mai usor de ajuns din mai multe orase.

Exista de asemenea si avantajul week-end-ului, pentru ca, joi pe 15 august va fi liber doar pentru unii dintre noi, restul muncind, sau chiar daca avem liber joi, vineri trebuie sa revenim la munca.

Cand am propus aceasta varianta, ne-am gandit in primul rand la faptul ca am vrea sa ne intalnim cat mai multi ducatisti cu motoarele noastre intr-un singur loc si a contat mai putin traseul ce-l vom face si numarul de km.

Asa cum a spus si Crazy, v-am ruga, daca se poate, sa va spuneti parerea cu privire la organizarea acestui eveniment, sa veniti cu propuneri, sa spuneti care vreti sa va alaturati, pentru ca saptamana viitoare ar fi bine sa avem niste date concrete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Madă,targu neamţ sau mureş? Ideea iniţială era de făcut un traseu, dar merge şi o "întâlnire". Dar trebuie un plan, iar lumea nu suflă nimic aici. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze....Targu Mures este!!!

Observ ca doar noi, cei din Bucuresti suntem interesati. Pana acum sa inteleg ca as fi eu, Silviu, Mada si Crazy-Devil (Angel cred :D ). Care mai doreste, care mai pofteste?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci pentru raspunsuri, momentan nu sunt in bucuresti, dar cand trec o sa-ti dau un pm silvik.

Inca ceva, unde as putea sa-mi retapitez saua?

La Darian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie o cabana, o pensiune undeva in munti, nu in mijlocul betoanelor. In Tg. Mures organizati intrunire la o terasa, dupa care fiecare in camera lui? Poate din cauza asta nici nu se arunca lumea. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ ca doar noi, cei din Bucuresti suntem interesati. Pana acum sa inteleg ca as fi eu, Silviu, Mada si Crazy-Devil (Angel cred :D ). Care mai doreste, care mai pofteste?

 

si eu

 

Trebuie o cabana, o pensiune undeva in munti, nu in mijlocul betoanelor. In Tg. Mures organizati intrunire la o terasa, dupa care fiecare in camera lui? Poate din cauza asta nici nu se arunca lumea. :)

la intrarea in tg mures sunt pensiuni cu parcari generoase si mancare buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie o cabana, o pensiune undeva in munti, nu in mijlocul betoanelor. In Tg. Mures organizati intrunire la o terasa, dupa care fiecare in camera lui? Poate din cauza asta nici nu se arunca lumea. :)

 

Nu am stabilit locatia ci doar zona geografica. Binenteles ca nu ne ducem pe "magheru" in Targu Mures. :) Apropo, pe "magheru" in Targu Mures, anul trecut era interzis accesul cu motoretele :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un sat langa Tg. Mures nu gasim? :D In codru verde ca sa cante Zairu cat il tin plamanii, iar noi sa jucam hora in jurul focului :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un sat langa Tg. Mures nu gasim? :D In codru verde ca sa cante Zairu cat il tin plamanii, iar noi sa jucam hora in jurul focului :D

Am gasit in localitatea Corunca (la 3-4km de Tg. Mures) o vila in care am avea loc toti. Preturi bune: 70 RON/noapte/camera 2 pers. Piscina, restaurant si altele.

http://www.turistinfo.ro/corunca/cazare-corunca/pensiunea_sanda-c24400.html

Ce ziceti? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Targu Mures.

 

Intradevar exista TL si CT care ar fi mai departe dar cred ca e cel mai bun compromis.

 

te referi probabil la Timisoara

 

cat de CT si TM... is mult prea putini, dar si mai putini care sa-i vad dornici de iesirea respectiva.

 

ok, ideia cu Tg Muresul nu e rea. problema care o pun eu este: ce facem acolo? ne adunam.... si ce? ce facem? trebuie facut si un oarecare plan de calatorie. adica ne adunam sambata si prevad ca (mai) toti is obositi de la drumul lung si fuga la nani, iar duminica dimineata fiecare pleca acasa.

eu as propune asa: sa ne adunam de vineri (seara), ca sa putem sta la o bere, mai facem cunostinta intre noi, mai o minciuna, alea alea...

sambata dimineata, dupa cafea facuta un traseu de genu: de la Mures plecam pe ruta Reghin-Toplita-M. Ciuc-Brasov(280km) Sambata seara stat la/langa Brasov, iar Duminica toata lumea acasa.

pe topicul serpentinarilor am gasit asta doua pareri.

 

Va recomand traseul Toplita-Brasov. Nu stiu de unde au avut bani, dar sunt cateva sute de km de curbe cu asfalt impecabil.

De la Poiana Largului pana in Brasov n-am vazut decat un radar si ala era ultra semnalizat :crack:

 

Toata portiunea de la Reghin-Toplita-M. Ciuc- Brasov e rachetaaaa. :rolleyes:

Sper doar sa se termine drumul de la Bistrita la Reghin, ca ma doare inimioara sa-mi bag motorul prin craterele alea. :P

 

 

pareri? se poate sa vorbeasca mai multi decat cei 4-5 care ne zbatem pe aici?

 

Am gasit in localitatea Corunca (la 3-4km de Tg. Mures) o vila in care am avea loc toti. Preturi bune: 70 RON/noapte/camera 2 pers. Piscina, restaurant si altele.

http://www.turistinfo.ro/corunca/cazare-corunca/pensiunea_sanda-c24400.html

Ce ziceti?

misto locatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te referi probabil la Timisoara

 

cat de CT si TM... is mult prea putini, dar si mai putini care sa-i vad dornici de iesirea respectiva.

 

ok, ideia cu Tg Muresul nu e rea. problema care o pun eu este: ce facem acolo? ne adunam.... si ce? ce facem? trebuie facut si un oarecare plan de calatorie. adica ne adunam sambata si prevad ca (mai) toti is obositi de la drumul lung si fuga la nani, iar duminica dimineata fiecare pleca acasa.

eu as propune asa: sa ne adunam de vineri (seara), ca sa putem sta la o bere, mai facem cunostinta intre noi, mai o minciuna, alea alea...

sambata dimineata, dupa cafea facuta un traseu de genu: de la Mures plecam pe ruta Reghin-Toplita-M. Ciuc-Brasov(280km) Sambata seara stat la/langa Brasov, iar Duminica toata lumea acasa.

pe topicul serpentinarilor am gasit asta doua pareri.

 

pareri? se poate sa vorbeasca mai multi decat cei 4-5 care ne zbatem pe aici?

 

misto locatia.

 

Ma refeream la Tulcea si la Constanta care au sa zic 600+ km pana la Sighisoara. Timisoara are aproximativ 350 km, deci decent.

Ideea cu zona Tg Mures/Sighisoara era sa ne adunam cat mai multi Ducatisti ca sa schimbam impresii si povesti, sa ne cunoastem si cu colegii din tara si nu in ultimul rand sa curga bere.

 

In aceste conditii nu conteaza atat de mult traseul si modalitatea cum se ajunge acolo. Conteaza sa ajungem toti cu bine. Eu unul nu ma omor dupa plimbatul pe curbe in gasca mare. Fiecare poate sa vina acolo pe ce traseu doreste. Se pot face grupuri si grupulete dupa preferintele fiecaruia. Daca vreun coleg din Bucuresti vrea sa ajunga acolo prin Ranca spre exemplu, sa se exprime liber si poate mai gaseste doritori.

 

In alta ordine de idei, majoritatea persoanelor cu care am vorbit nu sunt de acord cu plecarea de joi sau chiar vineri.

 

Pensiunea mi se pare si mie ok. Poate avem colegi care locuiesc in zona si pot veni si cu alte propuneri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca va hotarati sa traversati Pasul Tihuta va AVERTIZEZ au tras niste linii bituminoase in majoritatea curbelor ( au carpit fisurile din asfalt) care sunt foarte alunecoase deci nu va aventurati desi de la Vatra Dornei la Bistrita drumul e impecabil.Aveti grija mare. Daca ajungeti prin bistrita fac cinste cu o bere rece:)) drum bun. Cat despre Bistrita-Reghin dezastru! semafoare drum in lucru pietris..gen un film horor.. am facut cu masina Bistrita Bucuresti 8 ore jumate din cauza drumului ....



Daca va pot fi de folos cu orice in legatura cu traseul intre Vatra Dornei-Bistrita-Mures-Reghin sau imprejurimi va ajut cu placere cam asta mie zona de plimbareli:)))

Editat de Lucas LS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe facebook am scris asta:

 

fara sa-mi apar oarecum ideia, dar am stat si m-am tot gandit la care varianta e mai buna. efectiv nu se poate sau mai bine zis e putin concentrata treaba ca sa venim sambata si sa plecam duminica. nu ai niciun gust de dupa. vii, salut salut, bei o bere, te pui la somn si apoi a doua zi pleci acasa. asa venim vineri seara la Tg Mures, sambata facut traseul respectiv pana la Bv si duminica fiecare pleaca acasa. macar ramai cu gustul zilei de sambata, din plimbarea Desmo Riders Romania. traseul propus de mine, l-am facut dupa ce m-am documentat mai bine despre zona respectiva.
daca se vine de vineri, bineinteles ca se vor mari si costurile. adica benzina, cazare si mancarea pt inca o zi, dar care nu ar urca cu mai mult de 250lei in cazul in care se merge singur pe motor. cei ce vin cate doi, e mult mai ok din punct de vedere al costurilor. mancarea am putea face o "cheta" si sa vorbim/negociem la pensiuni incat sa scoatem un pret bun pe grup sau daca au gratar acolo, am putea face noi cat stam seara la o bere. cred ca mult mai ok asa.
imi sustine cineva ideia? sunteti deacord sau orice inconvenient?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa si sa va mai indulcesc in 2-4 august e Colibita Bike fest( 10 km abatarere de la drum. Lac Colibita) unul din cele mai bine cotate concursuri de downhill din RO. Concerte atomosfera bestiala plus multa bere. In caz ca va ganditi la anteriorul traseu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un sat langa Tg. Mures nu gasim? :D In codru verde ca sa cante Zairu cat il tin plamanii, iar noi sa jucam hora in jurul focului :D

 

Chair.. in codru verde de partea cealalta a focului, sa cante ZaiRu' cat il tin plamanii :))))

 

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...