Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Salutare prieteni ducatisti,

 

Sambata vreau sa ies la o plimbare.

 

Daca mai sunt doritori , intre 8.00 - 8.30 intervalul de intalnire

Locatia - Petrom Miorita

 

Ca si destinatie finala - Sighisoara - vom hotari la fata locului traseul ( ca e cheia, ca e Siriu, DN ) - doar ca eu la intoarcere ma opresc la Ploiesti.

 

In total , undeva in jur de 600 km.

 

 

ATENTIE - nu este o iesire organizata de club - am reusit sa-mi eliberez sambata si vreau sa ma plimb - daca mai sunt doritori, cu mare drag o vom face impreuna si vom stabili reguli de bun simt de deplasare...

 

Va salut si sa ne vedem sambata de dimineata.

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

 

A avut careva dintre voi/noi indrazneala sa faca un adevarat sacrilegiu si sa monteze top case pe monster?

 

Ma intereseaza poze cu suportul.

Pe tipul acesta ar urma sa fac operatiunea:

2235597441_f3a89627b0.jpg

Editat de wbmt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit si eu primul mic "accident" as putea spune.

Aveam motorul parcat in spatele unei masini, aglomeratie mare, multe masini prin oras, eu grabit pana la bancomat...una alta si masina cu 5 babe in ea da sa plece de pe loc, nu putea altfel decat in spate in motorul meu. Nu l-a trantit, dar mi-a indoit cricul, sta motorul la 45 de grade cred, gata gata sa pice cand il vezi. ( n-am mai apucat sa opresc masina cu babe).

 

Pot sa il indrept? Cred ca este din fonta si nu prea as avea sanse in cazul asta, nu? nu as vrea sa cumpar altul tocmai acum!

Vreo solutie in afara de alt cric?

 

Mersi si atentie la babe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am apucat, sincer nici nu m-a interesat prea mult, vroiam sa vad motorul dacă e ok. Eram in Valeni, foarte multe mașini care se duceau la munte...

Scoteam bani de benzina pentru un Bv, mi s-a dus tot cheful...azi stau si beau !

Pana luni trebuie sa găsesc o soluție...sau alt cric.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transalpina maine; plecare din horezu 7:00 întâlnire pe traseu daca e cineva plecat deja. Horezu.Novaci.Sibiu.Braşov.Prejmer.Siriu.Valeni.Ploiesti.Bucureşti.

 

Oferta limitată :)) cine ajunge în Horezu asta seară cazarea şi mâncarea moca :)

 

pm. sunt online

Editat de wbmt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit si eu primul mic "accident" as putea spune.

Aveam motorul parcat in spatele unei masini, aglomeratie mare, multe masini prin oras, eu grabit pana la bancomat...una alta si masina cu 5 babe in ea da sa plece de pe loc, nu putea altfel decat in spate in motorul meu. Nu l-a trantit, dar mi-a indoit cricul, sta motorul la 45 de grade cred, gata gata sa pice cand il vezi. ( n-am mai apucat sa opresc masina cu babe).

 

Pot sa il indrept? Cred ca este din fonta si nu prea as avea sanse in cazul asta, nu? nu as vrea sa cumpar altul tocmai acum!

Vreo solutie in afara de alt cric?

 

Mersi si atentie la babe!

e foarte posibil să am eu un cric. Îl aveam dar nu sţiu uunde e. Dacă se potriveşte, e bafta ta. Fonta se rupe dacă o îndrepţi. Doar cu caldura poţi s-o faci.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crazy, dacă îl găsești si se potriveste m-ar ajuta enorm. Da-mi un pm dacă mă poți ajuta.

suna-ma sa-mi aduci aminte.. 0747803556. dupa ora 9:00. daca is acasa, ma uit de el. daca nu, da-mi mesaj. ca sa-l vad de fiecare data cand verific telefonul.

 

L.E.

 

 

post-59565-0-35256700-1376302114_thumb.jpg

post-59565-0-63014500-1376302172_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Pentru mult discutata iesire de weekendul viitor, 17-18 August, se dau urmatoarele coordonate.

http://www.casabazna.ro - Aveti pe site toate detaliile legate de cazare; exista mai multe tipuri de camere, cu si fara mic dejun, etc.

Ceva ce nu scrie pe site, diferenta dintre clasele economy, standard si superior este:

-Economy -> in principiu sunt situate la mansarda => mai cald;

-Standard -> camera dubla cu 2 paturi;

-Superior -> camera dubla cu pat matrimonial.

 

Lista de participanti care au confirmat pana in acest moment este:

Mada
Angel
Eugen
Buggy
Radu
Silviu + 1
Am avea rugamintea ca cei care mai doresc sa completeze lista de mai sus pana Miercuri seara.
In principiu din Bucuresti se pleaca Sambata la ora 9 pe traseul: Bucuresti - Ploiesti - Cheia (sau Siriu) - Brasov - Sighisoara - Medias - Bazna.
La intoarcere inca nu am stabilit un traseu.
Spor.
Editat de silvik1313
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salutare

 

Pentru mult discutata iesire de weekendul viitor, 17-18 August, se dau urmatoarele coordonate.

http://www.casabazna.ro - Aveti pe site toate detaliile legate de cazare; exista mai multe tipuri de camere, cu si fara mic dejun, etc.

Ceva ce nu scrie pe site, diferenta dintre clasele economy, standard si superior este:

-Economy -> in principiu sunt situate la mansarda => mai cald;

-Standard -> camera dubla cu 2 paturi;

-Superior -> camera dubla cu pat matrimonial.

 

Lista de participanti care au confirmat pana in acest moment este:

 

Mada
Angel
Eugen
Buggy
Radu
Silviu + 1
Cosmin + 1 (Pe noi ne veti culege din Brasov. Sa ma contacteze va rog pe PM cine organizeaza pentru un numar de telefon).
Am avea rugamintea ca cei care mai doresc sa completeze lista de mai sus pana Miercuri seara.
In principiu din Bucuresti se pleaca Sambata la ora 9 pe traseul: Bucuresti - Ploiesti - Cheia (sau Siriu) - Brasov - Sighisoara - Medias - Bazna.

La intoarcere inca nu am stabilit un traseu.

Spor.
Editat de cosmin.anton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna-ma sa-mi aduci aminte.. 0747803556. dupa ora 9:00. daca is acasa, ma uit de el. daca nu, da-mi mesaj. ca sa-l vad de fiecare data cand verific telefonul.

 

L.E.

 

 

Cel mai prost cric fabricat vreodata..

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salutare

 

Pentru mult discutata iesire de weekendul viitor, 17-18 August, se dau urmatoarele coordonate.

http://www.casabazna.ro - Aveti pe site toate detaliile legate de cazare; exista mai multe tipuri de camere, cu si fara mic dejun, etc.

Ceva ce nu scrie pe site, diferenta dintre clasele economy, standard si superior este:

-Economy -> in principiu sunt situate la mansarda => mai cald;

-Standard -> camera dubla cu 2 paturi;

-Superior -> camera dubla cu pat matrimonial.

 

Lista de participanti care au confirmat pana in acest moment este:

 

Mada
Angel
Eugen
Buggy
Radu
Silviu + 1
Cosmin + 1 (Pe noi ne veti culege din Brasov. Sa ma contacteze va rog pe PM cine organizeaza pentru un numar de telefon).
Am avea rugamintea ca cei care mai doresc sa completeze lista de mai sus pana Miercuri seara.
In principiu din Bucuresti se pleaca Sambata la ora 9 pe traseul: Bucuresti - Ploiesti - Cheia (sau Siriu) - Brasov - Sighisoara - Medias - Bazna.

La intoarcere inca nu am stabilit un traseu.

Spor.

De la Brașov alături de Cosmin vin și eu cu prietena ,Cosmina. Aștept noi detalii . :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Brașov alături de Cosmin vin și eu cu prietena ,Cosmina. Aștept noi detalii . :mexicanwave:

Mai vine si Ionut cu Hornetul albastru. Deci suntem pana acum 9 motoare, 12 persoane. Mai multe detalii cred ca vom stabili la un telefon.

 

Ma uitam cu Ionut pe harta unde sa ne intalnim. Sa spuneti cei care veniti din Bucuresti daca vreti sa va asteptam la intrare in Brasov sau la iesirea spre Tg. Mures. Daca e sa ne intalnim la intrare in Brasov ideal ar fi sa ne vedem la 45.604269,25.650557 sau la iesire din Brasov la 45.695174,25.583443.

 

O zi faina!

 

Camere cu 3 paturi exista? Ca m-as baga la cazare cu betivii (Zair+Bughi).

 

:laugh:

Luati un pat matrimonial. Din experienta va spun ca incap 4 persoane inghesuite, 3 lejer :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mada
Angel
Eugen
Buggy
Radu
Silviu + 1
Cosmin + 1 -> Brasov
stefanlts +1 -> Brasov
Ionut -> Brasov
Zair?
As avea rugamintea sa va exprimati optiunile si pentru tipul de camera pentru a face rezervarea asa cum trebuie joi dimineata. Gasiti aici toate modelele.

Camere cu 3 paturi exista? Ca m-as baga la cazare cu betivii (Zair+Bughi).

:laugh:

- Al 3-lea Adult pe pat suplimentar plateste 40 RON / Persoana / Noapte

Editat de silvik1313
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

As avea rugamintea sa va exprimati optiunile si pentru tipul de camera pentru a face rezervarea asa cum trebuie joi dimineata. Gasiti aici toate modelele.

eu ce optiune as putea sa am???:)))) ....cum sunt mai deosebita asa,( vb unora).....eu vreau o camera tripla sau matrimoniala mare. :givemebeer: .... daca e bal....bal sa fie:))))))) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...