Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Mi-am cumparat un set de tobe arrow sh care vin pe langa sa(eu am stock pe jos)si vreau sa le montez pe monsterul meu din 99, dar mi-am dat seama ca-mi lipsesc niste prinderi, cum nu am gasit pe internet poze detaliate cu prinderile banuiesc ca-s niste tablite care le prelungesc , as vrea daca-mi poate spune cineva unde gasesc piesele care-mi lipsesc sau cine le poate face pentru ca sunt in bucuresti si aici n-am deloc scule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@pzkpfw ce vrei sa zici pzkwfz zzzkf.zzz....:))))....ca nu iti mai iei KTM si ca ai o noua preferata Bmw:)))))))....



@ micutzul....ptr germania este un pret bun zic eu sunt si mai scumpe:)))...asta ptr un service ducati autorizat...daca eee...si stai linistit ca e ok ce tiau zis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare`

Vreau sa ma laud si eu cu un Monster.. S2R... 800cm3....Negru Mat...si toate cele...Consider ca este cel mai frumos Monster :funny: Si fara lipsit de modestie Ducati este NO.1...Toate erau bune si frumoase pana am ajuns la un mic magazin moto , unde din intamplare proprietare pasionat de DUCATI:)Ce mi am zis..daca tot sunt aici(cautam un releu de semnaliazare pt leduri)hai sa intru in taina cu omu` :)) Toate bune si frumoase i mi gasesc ce trebuie si acuma..el se uita putin la motor...Aaaa.. lichidu de frana pare cam negru...Ar fi bine sa l schimbi......EU: Ok..il schimb...cat costa ?...Pai cam 40 euro...Eu:Ok...hai sa l schimbam..... Azi i mi iau motoru de la service....si ma pune DRACU...ca nimeni alcineva...Cat ar costa o revizie la motocicleta... EL(putin rosu la fata,nu stiu de ce:)) ) ...pai in jur de 500-600 euro..schimbat ulei... distributie si verificat nu stiu ce la supape...

 

 

 

PS: ATAT COSTA REVIZIA LA DUCATI... UN MOSTER S2R 2005 DE 800CM3??????????

TIN SA MENTIONEZ CA SUNT IN GERMANIA:)

 

POATE CINEVA SA MA AJUTE CU NISTE PRETURI DIN TARA? SI UNDE AS PUTEA SA FAC REVIZIA...

CUM AS PUTEA SA VERIFIC DACA CURELELE DE DISTRIBUTIE SUNT OK?

SUPAPELE ..DACA NU LE FACI SCAUNUL ESTE O PROBLEMA?

nu prea te-am inteles asa bine, dar 40Euro pe lichidul de frana? wtf.

 

rosu la fata probabil ca era din cauza ca ti-a luat 40euro pe schimbat lichidul de frana. ;) (ii era rusine ca te-a prostit) parerea mea.

 

cat de revizie la motor, depinde ce-i face de 500Euro. vreo 200 te-ar ajunge curelele cu tot cu schimbat. apo daca ii mai verifica si supapele, schimba uleiul, filtre..... cam ala e pretul.

revizia in tara, la fel ca multi de aici, eu ti-l recomand pe Andu. curelele nu poti vedea tu daca sunt ok, trebuie sa stii daca au 2 ani sau daca au mai putin de 2 ani sa nu fi trecut de 20.000Km

supapele daca nu le faci, cam e o problema. motorul nu se mai comporta normal, compresia scade, consumul urca plus ca ar putea duce la altele.

 

Mi-am cumparat un set de tobe arrow sh care vin pe langa sa(eu am stock pe jos)si vreau sa le montez pe monsterul meu din 99, dar mi-am dat seama ca-mi lipsesc niste prinderi, cum nu am gasit pe internet poze detaliate cu prinderile banuiesc ca-s niste tablite care le prelungesc , as vrea daca-mi poate spune cineva unde gasesc piesele care-mi lipsesc sau cine le poate face pentru ca sunt in bucuresti si aici n-am deloc scule.

pai tu nu pari sa stii ce anume vrei, desi banuiesti. cred ca poti pune niste poze si cauta pe net cum vin prinderile respective incat lumea sa-ti dea un raspuns bun.

adaptari poti face la un service. Andu sau Dafway.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am cumparat un set de tobe arrow sh care vin pe langa sa(eu am stock pe jos)si vreau sa le montez pe monsterul meu din 99, dar mi-am dat seama ca-mi lipsesc niste prinderi, cum nu am gasit pe internet poze detaliate cu prinderile banuiesc ca-s niste tablite care le prelungesc , as vrea daca-mi poate spune cineva unde gasesc piesele care-mi lipsesc sau cine le poate face pentru ca sunt in bucuresti si aici n-am deloc scule.

Cred ca asa ceva iti trebui tie..sunt convins ca ai putea sa gasesti ceva pe ebay, sau incearca sa ti le faci undeva, dar sa ai grija la dimensiuni...se prind sub sa in suruburile de la suportul de numar si la incuietoare.

 

Sper sa te ajute in vreun fel :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

M-ar tenta, asa... dar nu e Veu

 

Ducati/KTM/Aprilia scrie pe mine. Pe veci.

tuuuuu, cred ca dupa ce tea-i tuns ai ramas cu sechele. :lol:

 

la mine pe beci:))))........in loc sa faci monsterul ala sa zbarnaie iti arde numa` de prostii....

daca nu in piscina. ;)

 

ceva frumos.

 

1422481_10152028633405701_1500600989_n.j

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

O intrebare pt monsteristi:



Am incercat sa ma uit la cat mai multe poze pe bikepics sa-mi dau seama cum vine prins farul si bordul vostru. daca aveti vreun link sau poze explicite (mai ales cu cadrul de bord sau bracket ul ce tine farul) v-as fi recunoscator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 1 decembrie ne petrecem :)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=764762406874488&set=a.404650966218969.115569.221720097845391&type=1&theater

 

Va asteptam cu mic cu mare

 

PS: si daca nu ati primit mail cu invitatia va rog sa trimiteti un mail la ducati@desmoriders.ro ca sa ne compeltam baza de date

 

post-22678-0-91015900-1384619658_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ci diametru au furcile de monster (ca-s tot USD), ma refer la partea de sus

Cred ca 50mm, eu asa am pe SC. S2R, ST4, ST2 la fel au

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ci diametru au furcile de monster (ca-s tot USD), ma refer la partea de sus

de pe un forum strain unde mai pierd timpul.

 

"Monsters are 50mm top and 54 bottom

SBKs are 53mm top and bottom.

To fit SBK forks you have to get a different top triple "

 

P.S. vezi ca sunt si modelele care au 41mm 43mm. dar, cred ca sunt alea de pe SS

 

am mai gasit asta care te poate ajuta la compatibilitate.

 

ANY fork with a 50mm top and a 54mm bottom yoke diameter will fit.....any ST2/ST4, 900SS, 900SSie, 800SSie, 1000DS, or pretty much any Monster fork too

 

poti sa te duci pana la Liviu (Valtro) si sa vezi monsterul lui. cred ca ai iesi mai bine, pt ca ai vedea ce si cum e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Nu găseşti de Aprilia?

 

Ma, eu vreau sa fac motorul naked. La RSV cat si la Tuono,au acelasi cadru de bord, care nu ma ajuta. Asa pot sa il sudez si eu pe al meu.

 

Eu caut ceva sa-mi sustina viitorul far rotund si bordul actual.

 

Cu farul rezolv usor cumva,cu niste brackets dedicati pt far rotund.

Cu bordul sa vad cum fac..

 

 

 

PS: n am inteles nimic din ce mi-ai citat acolo cu dimensiunile la furca la monster.

 

Variaza grosimea tubului in partea de sus? (gen la juguri e mai subtire/gross ca mai jos?)

 

Furca USD nu are aceeasi grosime in partea superioara?difera bucatica care e prinsa de juguri? wtf

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, diferă furca. La mine stiu ca e mai groasă sus.

La monster nu toate furcile sunt la fel. Indicat ar fi să cauţi pe cinevă care vinde şi să-i ceri dimensiunile

 

Am să mă uit prin calculator, să văd dacă am vreo poza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca intelegi la ce ma refer:

 

http://store.proitalia.com/images/FGRT301-ohlins-ducati-diavel-forks.jpg

 

pe furca asta se vede ca tubul negru are grosimi diferite, pe lungime (lucru la care nu ma asteptam). ma asteptam ca partea de sus a furcii sa aiba aceeasi grosime....

da mah, te-am inteles foarte bine.

uite o poza cu a mea, poate poti vedea diferenta de diametru. prinderea din partea de jos e mai groasa.

nu am motoarele acasa, ca puneam pe-ai mei sa-ti faca o poza.

post-59565-0-90612400-1384797788_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi doi ati ajuns sa va intelegeti? :D

 

Adriane, da..furcile au diametre variabile, eu am 50/54 parca. 50mm la jugul superior si 54 la jugul inferior. Iar farul (LSL Clubman) il poti prinde direct pe furca, de exemplu:

730KL02SW%20mLi.jpg

 

..iar bordul isi poate pastra cadrul original.

Intrebare offtopic pt tine. Nu ai cumva in plus un schimbator de viteze si o maneta de ambreiaj, pt un prieten cu un RSV?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urate mai sunt jantele alea in 3 spite pe o bascula monobrat....

dar asta iti place? mie-mi plac si alea in 3 desi nu sunt cele mai frumoase.

 

Voi doi ati ajuns sa va intelegeti? :D

noi doi ne iubim, doar ca ne mai tachinam. am cazut la o intelegere. el ma invata sa fac poze si eu il invat sa mearga pe motor fara sa cada :lol:

 

biluta, ia de-aici.

post-59565-0-13337700-1384861132_thumb.jpg

post-59565-0-30587100-1384861142_thumb.jpg

post-59565-0-01177000-1384861157_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...