Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Salutare

Stiu ca mai sunt cateva luni bune pina in iulie dar sunt curios daca merge cineva la WDW 2014?18-21 iulie 2014.

Adica se organizeaza ceva excursie?

Eu personal am inceput pregatirile dar ma pot alatura oricarui grup organizat daca va fi ceva.

Asa ca daca va mobilizati,dati-mi si mie un semn ceva.

Ok,va salut,toate cele bune ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare

Stiu ca mai sunt cateva luni bune pina in iulie dar sunt curios daca merge cineva la WDW 2014?18-21 iulie 2014.

Adica se organizeaza ceva excursie?

Eu personal am inceput pregatirile dar ma pot alatura oricarui grup organizat daca va fi ceva.

Asa ca daca va mobilizati,dati-mi si mie un semn ceva.

Ok,va salut,toate cele bune ;)

se discuta pe facebook. dar deocamdata inca nu se stie sigur cati vor fi. acu 2 ani se anuntase vreo 20-30 din care cred ca 10au fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stiu cine vroia.. pe radicalducati e de vanzare la 90E aceasta protectie de rezervor + geanta.

 

bolsasobredeposito.jpg

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Monster S2R 800 - de vanzare


Am atasat cateva poze, in unele se poate face o comparatie intre un S2R stock si al meu.

 

In cel priveste pe al meu, are multe imbunatatiri/modificari :

 

1. Furca Showa de la S2R 1000 cmc
2. Disc frana florat
3. Etrier marit
4. Pompa frana marita
5. Placute frane Brembo

6. Filtru aer sport K&N
6. Far schimbat - xenon + bi xenon ( e o chestie de gust -> farul clasic rotund -> look de Monster etc, insa cu farurile astea vezi absolut totul lacrima noaptea si te vad si ceilalti in trafic )
7. Semi ghidoane Rizoma - pozitie ajustabila in 3 puncte
8. Amortizor ghidon Arrow custom made
9. Mansoane Rizoma, capete de ghidon Rizoma, oglinzi Rizoma
10. Capace distributie transparente Rizoma
11. Codita taiata/scutata
12. Evacuare custom made - Leo Vince SBK carbon + titan
13. Stop schimbat - LED si include semnalizarile stanga dreapta
14. Scarite race Rizoma ajustabile pe inaltime

Motoreta arata de nota 9/10, are gume noi Michelin PR 3 DOT 2013, merge fara nici o problema, are in prezent aproximativ 35.000 km, e pusa la iernat, bateria scoasa si pusa pe charger. Stau la casa, mereu a stat in garaj, nu a prins-o ploaia mai deloc, foarte intretinuta, spalata saptamanal, lantul uns la fiecare 500 km.


Pretul este de 4500 euro usor discutabil in starea in care este acum ( cu evacuarea custom ) - sau 4000 euro cu tobele standard ( stock ). Tobele custom se pot da jos si se monteaza cele standard fara nici o modificare -> plug & play :)

 

Pentru mai multe detalii : 0745.02.22.10 / b52izgodlike@yahoo.com

post-68134-0-04605000-1391071827_thumb.jpg

post-68134-0-91816200-1391071832_thumb.jpg

post-68134-0-72838100-1391071841_thumb.jpg

post-68134-0-46447700-1391071846_thumb.jpg

post-68134-0-69661000-1391071853_thumb.jpg

post-68134-0-52793800-1391071858_thumb.jpg

post-68134-0-28833100-1391071864_thumb.jpg

post-68134-0-35466000-1391071869_thumb.jpg

Editat de b52izgodlike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt mai prost asa si nu am reusit sa ma acomodez cu ele ,am incalecat pe un gsr aproape nou ,am coborat de pe el si imediat am incalecat un sv 650 parca ti-am mai zis...... nu au reusit sa trezeasca nimic in mine,imi veneau peste mana asa nu stiu cum sa numesc senzatia... insa baietii care mergeau pe ele erau foarte foarte foarte incantati de ce aveau si se simtea asta se vedea cu ochiu liber ,chestia a fost inversa pentru ei ...au ramas uimiti de miar si cat de simpla a fost trecerea lor de la naked pe ss si mai ales de 1000, erau reticenti prima data ,ce e drept ca eu am insistat sa merg pe ale lor nu invers,nu credeau ca se conduce asa usor un k5-1000,auzisera si ei niste zvonuri stiti voi ... cum umbla vorba prin targ, ca drept dovada unul dintre cei doi a vandut gsr`ul si a cumparat un gsxr 600`08 ,nu vreau sa ma pronunt in legatura cu fun`ul Adrian multi o spun ca asa este si cred lucrul acesta ,insa asta pe care o vinde baiatul mi se pare geniala si daca o sa ma intalnesc pe la tg secuiesc cu cineva cu naked o sa-l rog sa dau o tura si eu cu ea, de ce sunt eu foarte atras din clasa naked sunt Z`urile ,in alta ordine de idei daca o mai are Anca pana atunci poate o sa-i fie mila de mine si accepta sa fac si eu o tura pe circuit cu ducatiul ei :P,propunerea e lansata deja , de aceea din linkul tau nu zic nimic ca am ramas mut

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

GSR si SV 650 nu au cum sa te marcheze......sunt simpatice, dar suspensia si motorizarea nu e ceva 'to write home about', ca sa zic asa.....la fel si monster-ul Ancai,nu cred ca o sa te impresioneze..

 

Un S2R/S4R, un Tuono......sunt alta mancare de peste........

 

Ce-mi place la S2R/S4R e pozitia,mai spre superbike,decat ghidoanele alea obosite inalte de pe SV 650 N si GSR......

 

Pe de alta parte, Z-urile ma lasa rece (masa mare, suspensie slabuta + ghidonul clasic,obosit,de naked).....

 

Iar tu venind de pe un motor cu 160+ cai, trebuie sa .....lower your expectations in materie de propulsor si putere,atunci cand urci pe un naked..


Desi as vrea sa-ti vad mutra dupa ce te dai jos de pe un KTM SuperDuke 1290R :))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc baieti :)Sper sa-l dau sa-mi iau S4RS sau Hypermotard 1100 DS

 

nu-ti mai iei scuteru ala? :haha:

 

pai tu crezi ca s4 sau s4r e moto de bataranete ....ptr batranete la Ducati nu ai variante:)))))))

 

vorba vine. pt batranei ar fi multistrada sau un cafe racer.

planul e sa-mi iau una din seria lui S4 sau un sport clasic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Pai si SC ce este? E un cafe de fabrica :P

Păi, ştiu asta.

 

 

Clubul pensionarilor te saluta!

Da da. Dar mai aştept câţiva ani...

 

 

@ Crazy Devil - am deja scuter, o sa-mi iau si T-max, stai flexat )

Să ştii că eu încă aştept. :P Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Stiu ca mai sunt cateva luni bune pina in iulie dar sunt curios daca merge cineva la WDW 2014?18-21 iulie 2014.

Adica se organizeaza ceva excursie?

Eu personal am inceput pregatirile dar ma pot alatura oricarui grup organizat daca va fi ceva.

Asa ca daca va mobilizati,dati-mi si mie un semn ceva.

 

 

Suntem cativa care vrem sa mergem. Ar fi trebuit sa avem deja cazarea rezervata in Italia pana acum, insa nu ne-am organizat prea bine.

 

Din cate am inteles sunt cateva persoane care vor o tura rapida de cateva zile si mai suntem 3 (din cate stiu pana acum) care vrem un drum mai lung, de 10-12 zile. Eu personal mi-am luat deja concediu 2 saptamani pentru WDW, mai trebuie stabilite detaliile :)

 

 

in alta ordine de idei daca o mai are Anca pana atunci poate o sa-i fie mila de mine si accepta sa fac si eu o tura pe circuit cu ducatiul ei

 

Cu prima ocazie ti-o dau cu mare drag :)

Editat de paispe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

so ... WDW 2014, se intrevede o gasca destul de mare in italia:

- un grup care va merge destul de tare 2 zile dus, 2 zile it, o zi jumate intors (feli, augustin, cosmin, ?doru)

- un grup care va merge mai domol 3 zile dus, 2,5 zile it si 2,5 zile intors (me, alex, mada, petit lutin, anca, silviu, radu, bogdan barbulescu, andu, kinderu, andrei mangu, bughy, marco, eugen) incercam ca acest grup sa fie insotit si de o masin cu platforma

- un grup facut de ducati Romania (sunt maxim 7 locuri duble) din care la ultima discutie erau ocupate jumatate

 

s-a facut un grup privat pe facebook in care se discuta in special de organizarea celui de al doilea grup, asa ca daca e cineva care nu stie de el, un mesaj scurt si il includem in grup.

traseul in principiu o sa fie Bucuresti, Serbia, Croatia, Nordul Italiei, Rimini, Ungaria, Arad, Bucuresti. in total in jur de 3600Km.

 

Costurile estimate: benzina: ~300 euro in fct de moto, cazare ~300 euro, restul (mancare, distractie, ...) in fct de fiecare, toata distractia ar trebui sa coste de la 900 euro de caciula.

Important este acum sa luam cazarea in italia, restul cazarilor nu ard asa de tare, o sa le rezervam pana plecam. Cum cei de la Ducati au toate hotelurile partenere ori pline ori prea scumpe nu ne ramane decat sa cautam pe booking.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar...In urma deciziei diviziei de buna stare a DesmoRiders Romania ...am hotarat urmatoarele:

 

Samabata 15 februarie ora 19:00. Club Fabrica...

 

Motivul sunt 2 :))): 1.Prima reuniune pe anul asta (o chitzaiala cum ar veni)

 

2.WDW 2014 ...prioritar in discutie este cazarea unde avem ceva optiuni ramane sa stabilim...si poate discutii despre traseu dar eu ma exclud ptr. ca voi veni din nord cu Luci S4 cea mai buna palinca:))))

 

 

PS:Rugam participantii a se concentra minim o ora pe subiectul cazare WDW si a nu se repede ,repede la bar si a da iama in lichide...Multumesc

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...