Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Faci treaba asta gratuit? Stii ca DucatiDIag, sau mai nou JPDiag e un soft gratuit iar utilizarea lui in scopul de a face bani e ilegala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

:crack: You got a point bro

Ia uite ce am gasit pentru a mea, ma rog, mobra aia e un GT1000 dar principiul e cam acelasi si cred ca merge adaptat si la Monster: http://www.webbikeworld.com/ducati-motorcycles/gt-1000/ducati-saddlebags/

 

 

Poate gusturile sunt impartite,dar arata foarte misto coburile alea pe ea....parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: You got a point bro

Ia uite ce am gasit pentru a mea, ma rog, mobra aia e un GT1000 dar principiul e cam acelasi si cred ca merge adaptat si la Monster: http://www.webbikeworld.com/ducati-motorcycles/gt-1000/ducati-saddlebags/

 

Pe Monster merge probabil. Pe a ta nu cred, e asimetrica la suspensie si la evacuare.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faci treaba asta gratuit? Stii ca DucatiDIag, sau mai nou JPDiag e un soft gratuit iar utilizarea lui in scopul de a face bani e ilegala?

Gratuit nu pot, tinand cont de timp, investitie, stricaciuni,

Pe de alta parte nu iti vand nimic, iti ofer un serciviu.

 

Pe alta parte scrie clar :

 

Try it at you own risk. No hardware is sold here.

A bad hardware may destroy your ecu , be warned !

 

This software is free to try.

It’s forbidden to sell or to hack it.

No business is allowed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti cumva pe unde pot schimba si eu distributia in Brasov la un M600 ? Aveti idee cat ar trebui sa coste schimbul de curele si rolele intinzatoare? Mersi.

daca nu ma insel, este baiatul ala basty. dar nu sunt sigur ca e din Brasov. daca nu, trage o plimbare pana la Bucale, si acolo ai de unde alege. Andu, Metrotehnica, Dafway,.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai am lumini in bord, nici acul de la vitezometru si turometru nu merge la monsteru (620) meu, doar becu' de la faza lunga in rest tot bordu' e mort. M-am uitat la sigurante dar nimic, desi, nu stiu ce leg sa aiba dar nah... poate cineva sa-mi dea un sfat sau cine a mai intampinat problema asta sa-mi zica ceva util :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@crazy....basty nu are service basty se ocupa cu altceva...

 

@vladimir octavian.....cred ca raspunsul corect il vei gasi la un service...

Am crezut ca se ocupa s-o de servise.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai am lumini in bord, nici acul de la vitezometru si turometru nu merge la monsteru (620) meu, doar becu' de la faza lunga in rest tot bordu' e mort. M-am uitat la sigurante dar nimic, desi, nu stiu ce leg sa aiba dar nah... poate cineva sa-mi dea un sfat sau cine a mai intampinat problema asta sa-mi zica ceva util :D

 

 

Gratuit nu pot, tinand cont de timp, investitie, stricaciuni,

Pe de alta parte nu iti vand nimic, iti ofer un serciviu.

 

Pe alta parte scrie clar :

 

Try it at you own risk. No hardware is sold here.

A bad hardware may destroy your ecu , be warned !

 

This software is free to try.

It’s forbidden to sell or to hack it.

No business is allowed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti cumva pe unde pot schimba si eu distributia in Brasov la un M600 ? Aveti idee cat ar trebui sa coste schimbul de curele si rolele intinzatoare? Mersi.

acelasi lucru trebuie sa il fac si eu in curand , manopera doar(pt ca am piesele deja) ma costa undeva la 100 de lei cu reducere de la 150 lei pt ca am apelat la prieteni :D nu stiu daca e un cost real pt ca e prima data cand fac distributia la monstrulet dar asa am rezolvat eu.Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zaire, spune drept: tu reiei pur si simplu niste quote-uri ca vrei sa dai "up" la topic, asa-i?

 

 

oare de ce-oi fi uitat sa scriu ceva.. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua domnii mei :).

 

Vad ca toata lumea vorbeste de service-ul lui Andu dar nu reusesc de nici o culoare sa gasesc o adresa sau un numar de telefon ceva.

Am nevoie pentru o inspectie la o Cagiva Grand Canyon 900.

 

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua domnii mei :).

 

Vad ca toata lumea vorbeste de service-ul lui Andu dar nu reusesc de nici o culoare sa gasesc o adresa sau un numar de telefon ceva.

Am nevoie pentru o inspectie la o Cagiva Grand Canyon 900.

 

Multumesc anticipat.

 

Nu stiu exact cum se numeste strada (nici nu sunt sigur ca are un nume), dar trebuie sa ajungi la intersectia dintre Bd. Timisoara si Valea Cascadelor. De acolo, continui pe Bd. Timisoara spre CET Vest. Harta aici.

Ca reper, faci dreapta de pe Timisoara in dreptul unui semn mare cu "Feroli" (aflat pe partea dreapta). Apoi mergi aprox. 50m pana cand vezi niste motorete pe stanga.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sistem de evacuare complet, M A N D L A ... www.dafway.ro

 

 

am facut si eu filmare la monsterul s4, cu evacuare mivv gp titanium + ambreiajul uscat se aude numai harait, sunetul fiind ff puternic, filmat 720p cu aparat foto nu cu tel. trb sa filmez cum au astia la microfoane, cu puf... deci daca vin langa, mandla - o ale mandala -nu se mai aude de mine...crede ca i s-a oprit motorul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare: dracovenia are 2 faruri in loc de unul si tocmai am eliminat xenonul care nu imi placea deloc...duce instalatia electrica doua becuri halogen H4 in loc de unul?

 

Nu vrei mai bine sa elimini farul ala dublu cu totul? :)

Monster-ul fara far rotund parca nu e Monster, isi pierde din virilitate (na, ca am zis-o).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te intereseaza aspectul ii poti pune farul original de Monster, e drept ca vei pierde din puterea iluminatului dar va arata normal :D
Le poti vinde pe celelalte 2 si iti mai recuperezi din bani. Cele mai ieftine exemple gasite:
- Chinezarie

- Chinezarie

- Aftermarket

- Aftermarket

- Aftermarket bun

 

Gasesti far original Bosch pe la 100-150e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...