Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru ca 998 are şaua mai moale si suspensia e stoc(nesetată). 916 e mai ridicată. Spre ex, la 916 ajung cu varfurile jos, ia pe curbe ajung mai greu cu genunchiul jos, dar când eşti, deja ai un unghi mare de inclinare. Cu 998 ajung cu toata talpa si nici nu mi-am dat seama ca sunt "la pământ", doar am simţit asfaltul sub genunchi.

Diferenta e mică, dar în calitate e posesor al celor doua am văzut asta. Totuşi, asta e strict legat de ale mele. Stoc cred ca vin la fel.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Monster S4, cel mai lung drum aprox 630km, asta vara cand am mers de la Sebes-Caransebes-Sebes-Sibiu-Bucuresti. Am ajuns dupamasa in capitala, si nu pot sa zic ca am fost rupt. Opriri pe drum doar de tigare si bagat benzina+30min o cafea la SIbiu la mandra. Dupa ce am ajuns la capitala m-am revazut cu gasca de ducatisti, am cunoscut un hater si am baut pana la 4 dimineata...deci se poate touring si pe monster si ai timp si de o bauta...parerea mea :)

nu ai fost rupt pentru ca entuziasm :) cat ai stat pe bara inainte de drumul asta? :P

» Post actualizat in 19 Dec 2014 18:19

OK, atunci revin la intrebarea initiala: de ce ti se pare diferit la drum lung 998 fata de 916?

998 e mai aerodinamic decat 916. la 916 ii zboara carenele dupa o anumita viteza. treaba testata de drac.

» Post actualizat in 19 Dec 2014 18:21

Frateee sunteti varza ....eu am reusit 24 ore ploiesti bucuresti.....mam oprit la ciolpani m am imbatat m am culcat si apoi mai departe...

 

 

deci monsterul cel mai bun la drum lung e multistrada...ca sa nu mai zic de desmo elefantu...delicatess:)))))

io dupa 24 de ore m-am culcat pe motor

» Post actualizat in 19 Dec 2014 18:32

 

Luci hater u e ala mic si hater si al dreq nu ?...

ala e dar gurile rele spun ca nu mai e hater. cica a fost imbuibat cu duhul sfant de catre domnul dumnezeul nostru, biruitorul de satan, acum in pragul sfintei zile de craciun, amin.

Editat de zar916
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aliluia, aliluia, aliluia.

Cine nu ma va plange pe mine, care am calcat porunca Ta, Iisuse, cu neinfranarea ? Si in locul raiului in iad m-am salasluit, Iisuse ! Cu vederea celor dulci la gustare, moarte mi-am agonisit si de slava Ta, Mantuitorul meu Iisuse si de viata m-am aratat strain. Ci ma primeste pe minecare ma pocaiesc, ca un milostiv si de oameni iubitor, Iisuse al meu, pentru mare mila Ta.

Doamne miluieste, Doamne miluieste, Doamne miluieste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aliluia, aliluia, aliluia.

 

Cine nu ma va plange pe mine, care am calcat porunca Ta, Iisuse, cu neinfranarea ? Si in locul raiului in iad m-am salasluit, Iisuse ! Cu vederea celor dulci la gustare, moarte mi-am agonisit si de slava Ta, Mantuitorul meu Iisuse si de viata m-am aratat strain. Ci ma primeste pe minecare ma pocaiesc, ca un milostiv si de oameni iubitor, Iisuse al meu, pentru mare mila Ta.

 

Doamne miluieste, Doamne miluieste, Doamne miluieste.

 

multumescu-ti tie isuse preadulce hristoase indelung rabdatorule pentru la l-ai mantuit pe desfranatul pzkpfw

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

998 e mai aerodinamic decat 916. la 916 ii zboara carenele dupa o anumita viteza. treaba testata de drac.

916 era foarte desteapta. presimtea orice chin care o astepta, si facea mofturi ca un catar. cand a vazut ca eu vreau sa-i dau ceasurile peste cap, ea s-a "dezbracat"

in general, dupa 100Km de chinuiala, se oprea si cerea benzina. :haha: stia ca a dat de dracu

 

Aliluia, aliluia, aliluia.

 

Cine nu ma va plange pe mine, care am calcat porunca Ta, Iisuse, cu neinfranarea ? Si in locul raiului in iad m-am salasluit, Iisuse ! Cu vederea celor dulci la gustare, moarte mi-am agonisit si de slava Ta, Mantuitorul meu Iisuse si de viata m-am aratat strain. Ci ma primeste pe minecare ma pocaiesc, ca un milostiv si de oameni iubitor, Iisuse al meu, pentru mare mila Ta.

 

Doamne miluieste, Doamne miluieste, Doamne miluieste.

 

Tataaaaaaaaa, iti multumesc tie tataaaaa. Tataaaaa, tu esti tataaaaa, pentru ce ai facut tataaaa, pentru ca tu tataaa i-ai deschis mintea heitarului asta tataaaaaa.

tu tataaaaa, cu duhul tau tata, l-ai facut de s-a si tuns tata. tu tata.... tie iti multumesc tata..

 

https://www.youtube.com/watch?v=WrNwbNgCooY

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Daca interesează pe cineva, am adus acum câteva săptămâni un monster din 2001 din Italia. Motocicleta este perfect funcționala dpdv al motorului insa a fost accidentata si recondiționarea e prea scumpa.

 

In concluzie, il dezmembrez. Daca vrea cineva piese, pm sau telefon 0735908439.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Ducatisti !!!

Stie careva de la ce s-ar potrivi acel aerisitor mic de la cilindru receptor de la ambreiaj? L-am rupt din greseala. Multumesc.

Cred ca de la orice Ducati. si eu il aveam rupt la 916 pe spate, dar nu l-am schimbat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numele meu este Baxxter si sunt alcoolic. Gata, acum sunt cunoscut.

 

Da, farul e ok, fără julituri de la trozneala, dar ca orice far vechi de 15 ani. Cred că iese bine la un polish. Ai o poză cu el in topicul meu de pe vânzări. Daca vrei mai multe, imi spui ce detalii vrei si iti fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Știu, am vorbit deja, merci de pont.

» Post actualizat in 03 Jan 2015 15:41

Farul a plecat.

 

Un carburator, un bord, un cdi.... cineva?

 

Sau poate niște tobe doar puțin tavalite? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...