Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cauta pe net, ebay.. un Mosfet. Nu mai crapa niciodata si e cam la acelasi pret cu unul original.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heh. Eşti optimist. Să-l văd eu că ţine mai mult de câţiva ani pe o motoreta unde e amplasat sub şa. Între evacuare şi motor. Cu aerisire/ventilaţie 0.

 

^_^

 

Pai da, la mine era montat sub sa si nu era ventilat. Din ce m-am interesat pe net, o solutie a fost sa-l mut unde sa fie in bataia vantului. Am facut asta de la inceput, de cum mi-am luat moto si nu am avut probleme.

 

Poti sa-mi dai mai multe detalii sau un link despre Mosfet.

Am gasit pe ebay.it,83 euro,original.

 

Nu stiu ce model ai tu, dar daca cauti pe google sigur gasesti exact ce iti trebuie. E tot un regulator de tensiune, doar ca e constuit mai altfel si nu se incalzeste precum cel original.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate arata la fel. Eu ma refeream la ce Ducati ai tu si in functie de asta cautam pe net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti!De curand am achizitionat un Ducati Monster din 1999 de 600 ca si prim motor! Imi place la nebunie ce fel arata si ce fel se aude!Ce ar trebuie sa iau in considerare privind acest tip de motor?, deoarece am am auzit ca sunt destul de pretentioase! De altfel as vrea sa ii fac si un schimb de ulei si vroiam sa va rog daca puteti sa imi spuneti mai exact ce tip de ulei sa bag si cat!Multumesc!
Pun si si singura poza cu el pe care o am pana acuma!

post-88505-0-42536700-1423770323_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimba-i curelele in cazul in care fostul proprietar nu le-a schimbat sau nu ti-a putut garanta asta. curelele au limita de 20.000Km sau 2 ani.

Ulei, poti pune Motul sau Bel Ray. tine de cati bani vrei sa dai pe el. Bel Ray e ceva mai scump, dar mai bunice. avand in vedere ca motorul tau nu e unul de curse care sa fie solicitat, cred ca nu conteaza asa mult ce ulei ii pui. pentru a ta cel mai pretabil e 10w40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti,am cateva probleme electrice cred! :( Cand apas frana fata nu se aprinde stopul, Cand aprind pozitiile se apinde si cea spate,cand dau pe faza scurta se stinge pozitia spate. Nu cred ca sunt lucruri normale astea nu? Cu un raspuns ma poate ajuta cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@...dynoviorel..........daca vrei sa faci o treaba parerea mea este sa le scoti si sa le duci undeva unde se ocupa cu curatarea injectoarelor cu ultrasunete....eu am facut asta de 2 orimsi a fost ok..

Parerea mea este ca aditivi aia sunt niste mizerii pline de marketing.....bafta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cifra octanica inseamna altceva si se refera la altceva. Daca pui de 100 nu merge mai bine ca cea de 95, din contra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul mergea mult mai turat la relanti,normal e pe la 1500 rpm a urcat aproape de 2000rpm plus ca sunetul motorului era diferit fata de benzina de 100 cu care alimentez de obicei,asta am observat eu,am pus aditiv de 2 ori.

» Post actualizat in 16 Feb 2015 13:50

 

Cifra octanica inseamna altceva si se refera la altceva. Daca pui de 100 nu merge mai bine ca cea de 95, din contra.

Eu asa stiam ca cea de 100 arde mai bine asta am si observat atunci cand trag de gaz,motorul trage mai bine,nu le am cu astea octanice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut va pot ajuta eu cu niste info despre cifra octanica a benzinei : ok benzina cum bine stiti poate nu toti este de 3 categorii de 95 , 98sau100 este aceasi si peste 100 care poarta numele de kerosen iar benzina de 95 este cea standard mai ieftina cea de 100 are aditivi in ea si puterea calorica mai mare in consecinta motorul trage mult mai bine decat cu cea de 95 dar in acelasi timp o si papa mult mai repede ea arzand mult mai bine decat cea de 95 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut va pot ajuta eu cu niste info despre cifra octanica a benzinei : ok benzina cum bine stiti poate nu toti este de 3 categorii de 95 , 98sau100 este aceasi si peste 100 care poarta numele de kerosen iar benzina de 95 este cea standard mai ieftina cea de 100 are aditivi in ea si puterea calorica mai mare in consecinta motorul trage mult mai bine decat cu cea de 95 dar in acelasi timp o si papa mult mai repede ea arzand mult mai bine decat cea de 95 !

 

Mai bine nu ne ajutai cu nimic, pentru ca esti in balarii grav de tot.

Cifra octanica mai mare nu inseamna ca are putere calorica mai mare in consecinta motorul trage mult mai bine decat cu cea de 95.

Iar cele 3 categorii le ai vazut tu in peco poate, dar sunt si multe altele.

Editat de Kevinn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...