Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In afara de Andu si Dafway.. la ce alti mecanici merita sa apelez pentru rablele astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce imi puteti spune si mie desre Ducati ST2?

 

Sunt cateva la vanzare pe la 1200 E

 

Eu am un amic ce a avut un ST4, mi-a placut maxim motocicleta aia. Dar despre ST2 nu stiu mare lucru.

 

Ideea e ca cineva vrea sa isi cumpere un VTR. Dupa cate am patit eu cu a mea si din ce am citit, parca nu i-as recomanda sa ia unul ieftin. Asa ca as vrea sa ii recomand un ST2. Pe OLX e unul in Harghita si unul la Giurgiu. Daca nu ma insel, mai e si unul la Oradea, toate pe la acelasi pret...

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

 

Intr-un final dupa lungi asteptari, sunt posesoarea unui Monster 695 :oilleak: atasat si poza.

Prin urmare, va trebui sa-i fac revizia, sa-i schimb cate una alta..... De aceea va intreb:

De unde cumparati piese ieftine si bune ( stiu ca nu exista asa ceva, dar in limita bunului simt) si ce service-uri sunt mai de incredere?

 

Multumesc! :cheers:

post-47543-0-72787200-1459758986_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Blake -> felicitari de achizitie si sa te bucuri de el. Si eu am tot 695 si mi a oferit numai clipe memorabile.

 

App de pisese and service - piesele eu le am luat de pe Ebay de fiecare data (ce am avut nevoie, oglinzi, curele de distributie, bujii + alte dracii) iar ca service .... sunt 2 pers. care ti le as recomanda: Cristi si Andu (asta in Bucuresti)

 

Daca ai nev. de nr lor de tel - ti le dau pe privat

Editat de Alexdimi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde cumparati piese ieftine si bune ( stiu ca nu exista asa ceva, dar in limita bunului simt) si ce service-uri sunt mai de incredere?

 

Multumesc! :cheers:

La ce fel de piese te referi? Ai nevoie de ceva anume?

Așa cum a recomandat și Alex, Andu este cea mai de încredere persoană pentru service.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,

 

Daca tot vorbim de piese; am si eu nevoie de o pompa de frana fata; daca aveti vreuna uitata pe un raft de garaj.

Imi trebuie pentru S2R sau ceva compatibil / upgrade de ce nu.

 

 

Noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce imi puteti spune si mie desre Ducati ST2?

 

Sunt cateva la vanzare pe la 1200 E

 

Eu am un amic ce a avut un ST4, mi-a placut maxim motocicleta aia. Dar despre ST2 nu stiu mare lucru.

 

Ideea e ca cineva vrea sa isi cumpere un VTR. Dupa cate am patit eu cu a mea si din ce am citit, parca nu i-as recomanda sa ia unul ieftin. Asa ca as vrea sa ii recomand un ST2. Pe OLX e unul in Harghita si unul la Giurgiu. Daca nu ma insel, mai e si unul la Oradea, toate pe la acelasi pret...

 

Încearcă să pui întrebarea și pe topicul Ducati de la motociclete de viteză. Pe acolo mai intră posesori ai acestui model.

 

Nu am avut și nu am mers pe așa ceva. Este primul (și cred singurul) desmodue cu răcire pe lichid. Cred că s-a vândut OK din moment ce s-a produs vreo 6 ani. Față de VTR (presupun că te referi la Firestorm, nu la RC51) cred că are suspensii și frâne mai bune + injecție. Dar per total, dacă nu vrei să faci mult touring, cred că aș recomanda Honda (nu-mi vine să cred că am spus asta) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb pentru ca nu cunosc, 695-ul vine stock cu tirant reglabil, sau il vrei tu ca un upgrade? Daca e stock, era cineva pe olx, din Falticeni care dezmembra un 695 lovit frontal, poate il gasesti acolo. Link below

http://olx.ro/oferta/ducati-monster-695-2006-ID20cDX.html#204ecc4ad7

 

Salut!

 

Caut si eu un tirant reglabil de M695. Imi puteti spune unde as avea sanse sa-l gasesc?

 

Multumesc!

Editat de danny_vlad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ăsta.

 

 

Intreb pentru ca nu cunosc, 695-ul vine stock cu tirant reglabil, sau il vrei tu ca un upgrade? Daca e stock, era cineva pe olx, din Falticeni care dezmembra un 695 lovit frontal, poate il gasesti acolo. Link below

http://olx.ro/oferta/ducati-monster-695-2006-ID20cDX.html#204ecc4ad7

695 nu vine cu tirant reglabil.

 

Ah, si nu mai daț și voi quote când răspundeți la postul de deasupra că e obositor. Pe cuvânt. :D

Editat de silvik1313
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guys! I need a little help PLEASE.

 

Deci tot ma trag pe f**d daca sa iau un monster 600. M-au speriat cativa oameni ca intretinerea e scumpa si nu se merita deloc. Se strica repede chestiile la ele.

 

Iar altii ca e buna, ca nu costa cu mult peste celelate marci. Pana mea. Ma puteti ajuta va rog?

 

M-am uitat si la alte modele dar pe asta am pus ochii. In schimb nu vreau sa ajung sa nu mai am bani sa dau pe consumabile si alte chestii din cauza ca e ducatii :) Help please! Thank you in advance!

 

 

 

Momentan am gasit asta :

 

  • An fabricatie 2004;
  • 32000 Km;
  • 620 cc;
  • 55 Cp;
  • Sistem alimentare injectie;
  • Culoare originala;
  • Consumabile bune;
  • Revizie recent efectuata;
  • R.A.R efectuat;
  • 2 Chei + Cartela DUCATI;
  • Recent revizionata;
  • Nerulata in tara.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În primul rând vezi că este M620, nu M600 :)

 

Este o motocicletă bună și simplă. Dacă ești sigur că acei km sunt reali, cu atât mai bine. Revizia ar trebui să conțină și un schimb de curele de distribuție și o verificare de supape. Iar cheile ar trebui să fie trei: două negre și una roșie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

620 imi cer scuze. Nu puteam sa dau EDIT la post si nu am vrut sa fac dublu post. Multumesc de raspuns!

 

Acum mi-a spus cineva ca nu se gaseste distributia la ducati sau se gaseste extrem de greu in Romania. Este adevarat?

 

Si oare prin Cluj stie cineva un mecanic bun de Ducati. Daca a-ti putea sa imi recomandat sau cum sa caut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu distribuția este o minciună sinistră. Curele de distribuție îți poți lua și singur de pe net dacă nu găsești altă soluție. Pentru M620 costă în jur de 100€ perechea. Mai trebuiesc verificate și rolele. Nici alea nu-s din coarne de dragon albastru și se găsesc relativ ușor. În schimb, cu mecanic de Ducati la Cluj nu prea știu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nighter, pentru curele intra pe EBAY, gasesti acolo tot ce vrei pt Monstere. Eu de acolo am comandat de fiecare data, fara nici o problema. Au venit, erau ce trebuie.
Cum spune Pzk -> pretul este 100-120e in functie de unde le cumperi.

 

Mentenanta, in afara de curele (care le schimbi o data la 2 ani) si supape (nici eu nu le am facut inca, am inteles ca este destul de costisitoare revizia - si asta se face o data la 2-3 ani, depinde de cat mergi) nu ar trebui sa te coste ceva foarte mult. Ulei, filtre si cam aia e ...

 

Din pacate eu sunt din Bucuresti, deci nu am idee de mecanici din Cluj ... si nu ti as sugera ca operatiunile de mai sus sa le faci singur.

 

In CEL MAI RAU CAZ - te sui pe mobra si vii la Bucale - ai aici de unde alege :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revizia respectivă se face în funcție de kilometraj, nu vârstă. Doar curelele de distribuție au o limită de schimb fixată în timp pentru că sunt din cauciuc și îmbătrânesc.

 

Legat de prețul reviziei la supape, s-a discutat aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...