Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

 

...Văd cumva suporți de genți laterale? Pe un S4R?

 

Au fost incluse in pachet :D . par sa fie construite pentru bascula monobrat ( nu stiu daca exact pentru s4r ) pentru ca se potrivesc la fix. Din pacate o geanta nu o mai avea iar cea existenta este destul de subreda, prin urmare am ramas cu suportii si poate gasesc genti separat.

 

Sa nu spui si noua pasii pt inmatriculare.

Felicitari pt achizitie

 

O idee buna. Am sa fac un rezumat cu toti pasii dupa ce termin.

» Post actualizat in 12 Oct 2016 11:16

Ai PM cu numarul de la Dafway, al lui Andu nu-l am si nici nu-l cunosc ( "laughing", pt ca nu ma lasa astia sa pun emoticoane )

Apreciez dar la andu vreau sa ajunga motorul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Au fost incluse in pachet :D . par sa fie construite pentru bascula monobrat ( nu stiu daca exact pentru s4r ) pentru ca se potrivesc la fix. Din pacate o geanta nu o mai avea iar cea existenta este destul de subreda, prin urmare am ramas cu suportii si poate gasesc genti separat.

 

 

O idee buna. Am sa fac un rezumat cu toti pasii dupa ce termin.

» Post actualizat in 12 Oct 2016 11:16

Apreciez dar la andu vreau sa ajunga motorul :)

te-ai uitat in PM? Ambele numere sunt ale lui Andu, tu unde crezi ca duc mobrettu' meu? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut anterior (acum 2-3 ani) un Ducati m 800 s ie. Acest motorul când l-am luat era statut de 3 ani. La prima tura am lăsat o dara de oringuri. Am făcut servisarea completa pentru numărul de km(+/-35000) aferenti la metrotehnica. Costul a fost unul mediu as zice pentru numărul de operațiuni făcute. Singura mea problema a fost ca după revopsirea "gentii" fata au uitat să îmi stânga șuruburile [constatat la un service moto în Ct după ce am făcut 250 km pe Autostradă la 160-180 km/h (era proaspăt servisat si vroiam sa vad "cat duce")]. Aveam un joc în furcă si nu știam de unde vine. Doar cele de pe stânga erau complet strânse. Asta e se poate întâmpla oricui si ma bucur ca nu am pățit ceva.

La dafway am ajuns doar trecător în aceeași perioada. Si pe atunci eram interesat să îmi pun bascula monobrat pe el. Atitudinea per ansamblu nu mi-a plăcut mai ales când unul din mecanici a dat o tura cu el a început cu ambreiajul este varza si ca pica mâine etc. Motorul a fost vândut unei tipe de atunci si a făcut cu el muuulti km si merge încă bine.

Prin urmare vreau să trec si pe la andu să fac un review complet ar serviciilor de Ducati din buc :))).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai PM cu numarul de la Dafway, al lui Andu nu-l am si nici nu-l cunosc ( "laughing", pt ca nu ma lasa astia sa pun emoticoane )

:troll: nu mi se intampla des sa nu simt ironia :)) multam mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai stai ca eu nu zic de ducati ca e basina in comparatie cu altii......eu ma refer la ce se intampla doar cu ducati in ultimii ani...si dasta zic ca a devenit o basina ....cu mici exceptii.....si moto astea din poza ....ce i cu ele?....ca ducati nu are concurent la clasa asta....sau zici de noua multi asta 939?...

» Post actualizat in 18 Oct 2016 21:51

Poate multi asta nou da e rival cu v strom ...dar cu f700 nu prea vad....eventual cu f 800 ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De Multi 939 vorbeam. Nu despre ea ziceai că e bășină? ^_^

F700 și F800 au fix același motor (bicilindru paralel de 798cc), dar tunat diferit: pe F800 are ceva mai multă putere și cuplu (mai sus în ture), dar totul e făcut din software. Am zis de F700 pentru că este orientat pe uz stradal (F800 e mai de coclauri) - la fel ca și MTS 939. VStrom la fel: cred că se bate cu 650-ul, nu cu 1000-le, nu? :D

 

Ducati trebuie să vândă. De-asta au primit bani de la boierii germani. Ceea ce contează este să continue să producă și modele specifice: un sbk, un ss... Chiar, SuperSport-ul nu îmi cam place :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine bine....zic mai prieteneste....partz....:))))

 

@pzkpfw....pai au motoare la fel dar ....e vb de motocicleta nu de motoare....dasta am zis ca f 800 le ...mai degraba ....asa cu totul,motoru,dimensiuni,categoria de care face parte...

 

Si exact asta nu imi place la ducati....ca tre sa vanda....si ca sa faca asta au schimbat f multe chestii.....multe din ele neavand legatura cu ducati....mai pe scurt......au porcit locul....si mai nou o dau in bara si cu designul....ma refer la noul SS...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda nu s...mie unu nu imi place....si nu mi a placut niciodata strategia asta de design....scoatem un design bomba pe moto de 1000 ma rog la ducati e vb de panigale...si apoi restul de modele sa semene cu aia de "1000"...stii ce zic?...:))))...vezi acum si la yamaca cu r 6 le ...si mai sunt exemple nu imi vin acum in minte....plm....in loc sa redeseneze vechiul SS au redesenat panogale in varianta lowcost...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine bine....zic mai prieteneste....partz.... :))))

 

@pzkpfw....pai au motoare la fel dar ....e vb de motocicleta nu de motoare....dasta am zis ca f 800 le ...mai degraba ....asa cu totul,motoru,dimensiuni,categoria de care face parte...

 

Si exact asta nu imi place la ducati....ca tre sa vanda....si ca sa faca asta au schimbat f multe chestii.....multe din ele neavand legatura cu ducati....mai pe scurt......au porcit locul....si mai nou o dau in bara si cu designul....ma refer la noul SS...

 

Bine bine....zic mai prieteneste....partz.... :))))

 

@pzkpfw....pai au motoare la fel dar ....e vb de motocicleta nu de motoare....dasta am zis ca f 800 le ...mai degraba ....asa cu totul,motoru,dimensiuni,categoria de care face parte...

 

Si exact asta nu imi place la ducati....ca tre sa vanda....si ca sa faca asta au schimbat f multe chestii.....multe din ele neavand legatura cu ducati....mai pe scurt......au porcit locul....si mai nou o dau in bara si cu designul....ma refer la noul SS...

flatulenta boss ca suntem persoane educate :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...