Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut. Eu am de vanzare un melc kilometraj pentru monster 600. L-am luat si eu SH de la un baiat pentru ca mecanicul mi-a zis ca trebuie schimbat, insa melcul meu era bun si lipsea doar o piulita care facea legatura. 

Il dau exact cum arata in poze. Pret 80lei

Screenshot_20190226-193422.jpg

Screenshot_20190226-193420.jpg

 

Editat de George Șipoş
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut ,

 

Doresc să îmi cumpăr un monster 796 an 2014 ,24 mii km. 

Ce revizii ar presupune ( supape ,curea distribuție.etc) unde le pot face și care ar fi costurile și mentenanța acestor supape acum cat și in viitor.

Doresc să păstrez acest motor cel puțin 5 ani.

 

Mulțumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curelele la 2 ani sau 20 mii km, verificare joc supape cam la 15-20 mii, in rest ca la orice motoreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Intreb si eu ca sa ma aflu in treaba, are cineva experienta cu tobele roadsitalia? Sunt ok? S-ar merita ca si alternativa low-cost rezonabila pe un S2R 800?

Stiu ca nu sunt cine stie ce si sunt cam kitsch-oase, dar S2R-ul pe care il detin as vrea sa fie ''de tranzitie'' catre un S4R si nu sunt tocmai pregatit sa investesc foarte multi bani in tobe.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi grupul pe fb, DesmoRiders Romania, era acolo unul impecabil pe la 3700.

La unele modele, care vin si cu ambreiaj umed si cu ambreiaj uscat, se poate face conversia, dar e scumpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 19.03.2019 la 9:10, Username1 a spus:

Am tot cautat cu lunile.. Daca as gasi nici nu as sta pe ganduri.. De aia am si ajuns la astea, ptr ca am un buget de maxim 350 E si eram curios daca are cineva ceva cunostinte despre ele.

pai la bugetul tau ar trebui sa gasesti ceva mai ok...nu neaprat termi dar ceva ,o marca mai de calitate...mai scotoceste ebay ul etc...

La 20.03.2019 la 20:00, Ene claudiu a spus:

Salutare. Am o intrebare pentru voi. Se poate face conversie de la ambreiaj umed la cel uscat la un monster 695? Si daca da, care este costul. 

Ps. Cumpar monster, buget 3500 e. Pm daca vindeti asa ceva

Multumesc 

cum a zis adidas...pune anunt pe FB DesmoRiders

conversia se poate face dar costurile sunt de cateva sute de euro bune(in jur de 500 poate si mai mult) si nu cred ca are sens sa faci asta la un m695...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 24.03.2019 la 22:37, Buggy a spus:

pai la bugetul tau ar trebui sa gasesti ceva mai ok...nu neaprat termi dar ceva ,o marca mai de calitate...mai scotoceste ebay ul etc...

Am tot cautat, dar nu am gasit ceva ok.. Cred ca si pe tine te-am intrebam la un moment dat cand ai vandut termi-urile :))

Intre timp am vb si cu Andu si le-am comandat pe astea si o sa le tin pana gasesc ceva ca lumea. Sunt sigur ca o scap repede de ele daca e nevoie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 20.03.2019 at 21:00, Ene claudiu said:

Salutare. Am o intrebare pentru voi. Se poate face conversie de la ambreiaj umed la cel uscat la un monster 695? Si daca da, care este costul. 

 

Da, se poate. Cam 2300€. Doar kitul de piese. Vezi tu dacă merită :) 

 

On 20.03.2019 at 21:00, Ene claudiu said:

Ps. Cumpar monster, buget 3500 e. Pm daca vindeti asa ceva

Multumesc 

 

Îți dau PM.

 

1 minute ago, Username1 said:

Am tot cautat, dar nu am gasit ceva ok.. Cred ca si pe tine te-am intrebam la un moment dat cand ai vandut termi-urile :))

Intre timp am vb si cu Andu si le-am comandat pe astea si o sa le tin pana gasesc ceva ca lumea. Sunt sigur ca o scap repede de ele daca e nevoie..

 

La 350 nu găsești Termignoni de care vrei tu. Adică ăsta:

 

image.thumb.png.fb283d4f2ec64adcaf7d98d50b58eb50.png

 

E un model rar și căutat. Găsești eventual modelul puțin mai recent dar și ceva mai urât:

 

image.thumb.png.898f4e555cc65bae7c5ecea6ef180b3a.png

 

Aici de exemplu. Cam 400 cu tot cu transport. Dar trebuiesc modificate puțin galeriile să se potrivească pe S2R.

 

Ai făcut treabă OK cu Roads. Se aud aproape la fel de bine, la un preț mult mai drăguț.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 28.03.2019 la 9:38, Username1 a spus:

Am tot cautat, dar nu am gasit ceva ok.. Cred ca si pe tine te-am intrebam la un moment dat cand ai vandut termi-urile :))

Intre timp am vb si cu Andu si le-am comandat pe astea si o sa le tin pana gasesc ceva ca lumea. Sunt sigur ca o scap repede de ele daca e nevoie..

daca vb doar de terminiogni la banii astia nu prea gasesti mai spre deloc:)))...ale mele nu le a m vandut si nu creca le mai vand ca nu se inghesuie nimeni dar din pacate nu se potrivesc ptr modelul tau...mai sunt marci unele mai cunoscute altele nu ...tre sa stai continuu sa cauti ca apare la un moment dat

 

@PzKpfW...de unde stii tu de pretul de 2300 ptr conversie?...ca eu stiu cazuri concrete unde costurile au fost sub 1000...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9 minutes ago, Buggy said:

@PzKpfW...de unde stii tu de pretul de 2300 ptr conversie?...ca eu stiu cazuri concrete unde costurile au fost sub 1000...

 

De la STM. Sau KBike. E adevărat că nu am găsit specific pentru M695 - și nu prea cred că există sau că a existat vreodată. Dar cam pe acolo sunt prețurile: peste 2000. Eu știu de un caz concret, recent (modificare pe MTS1100) la care kit-ul a costat vreo 2000, iar manopera vreo 150. Bineînțeles, probababil există și posibilitatea să faci ceva "home-made", dar nu m-aș băga nici măcar să comentez așa ceva :) 

 

Oricum, suma exactă contează mai puțin. Am vrut să subliniez absurditatea modificației. Decât să dai vreo 3000 pe un M695 și 1-2 mii pe modificare, nu-ți iei direct ceva cu ambreiaj uscat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 28.03.2019 la 18:18, PzKpfW a spus:

 

De la STM. Sau KBike. E adevărat că nu am găsit specific pentru M695 - și nu prea cred că există sau că a existat vreodată. Dar cam pe acolo sunt prețurile: peste 2000. Eu știu de un caz concret, recent (modificare pe MTS1100) la care kit-ul a costat vreo 2000, iar manopera vreo 150. Bineînțeles, probababil există și posibilitatea să faci ceva "home-made", dar nu m-aș băga nici măcar să comentez așa ceva :) 

 

Oricum, suma exactă contează mai puțin. Am vrut să subliniez absurditatea modificației. Decât să dai vreo 3000 pe un M695 și 1-2 mii pe modificare, nu-ți iei direct ceva cu ambreiaj uscat?

mda depinde de ambreiaj...depinde de mai multe .....de aceea difera si pretul..

absolut normal ca nu are sens sa faci asa o modificare pe un M695 ...sincer nici pe MTS nu prea vad sensul..dar in fine fiecare vrea ce face cum era o vb:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Dupa vrea 10 ani am revenit iar la Monster. De data aceasta am un s4 din 2003. Momentan ne reacomodam ( cativa ani buni am avut doar scutere si maxiscutere). Trebuie sa ii schimb uleiul si filtrele. Totodata am primit si un ambreiaj nou plus curele. Ce ulei recomandati? Are cineva un capac de la ambrriaj si vrea sa scape de el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand nu e activitate pe aici, Intra pe grupul facebook, Desmoriders Romania.  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...