Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut bre. Ce dracu mai faceţi?

 

Deschideţ' şampania de la ghiaţă şi scoateţ' paharele alea bune: a venit taica monsteristu' în vizită!

 

Ce să facem bre? Aşteptam cu nerăbdare să mai intrii şi tu pe la noi. Ia zi drept: te-a luat doru' de motociclit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, baieti :) Din pacate trebuie sa pun moto la vanzare - intreg sau pe bucati. E un monster de 620, an 2002. Este inmatriculata dar nu se poate circula - talon retinut si ITP + carte lipsa. Actele se pot face teoretic, dar practic prefer sa il vand pt piese.

 

Moto este complet, in afara de stop frana, monopost si oglinzi. varianta pe injectie, tobe arrow carbon, doua discuri frana pe fata, aripioare laterale carbon.

 

pret.. pe la 1000 eu - sau mai putin, fara tobe

Andrei - 0726860932

post-38439-0-41507700-1427717263_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dă mai multe detalii despre problema cu actele. Poate reușim să facem ceva în acest sens. E păcat să dezmembrezi o motocicletă întreagă, perfect funcțională.

ok, situatia e asa: am cumparat-o acum 5 ani, fara sa o mai trec la fisc pe numele meu. Eu apar doar in talon ("instrainat catre subsemnatul"). Dupa o vreme m-am mutat si am pierdut cumva cartea de identitate (stupid, stiu). A expirat ITP, pt care trebuia sa fac duplicat la CI cu fostul proprietar. Am mers cu moto fara itp. Politist tanar si ambitios m-a oprit, luat talon, am ramas doar cu dovada si 1200 ron amenda, cred.

Ideea e ca, decat sa fac toate demersurile si sa bag banii de care e nevoie, plus banii ce trebuie pt consumabile si bibilit una alta la ea pt vanzare, prefer sa o dau asa (sper, intreaga), cuiva care are moto avariata sau care are vreun atelier si are ce face cu piesele. Dupa care mai pun niste bani sa-mi iau ceva.

Editat de dionysos_11
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei detalii despre motocicleata aceea te pot ajuta...

Motorul a fost vandut din Timisoara...

o zi buna

 

 

Salut apropo de evacuare monsterul meu se aude criminal asa l-am cumparat nu stiu ce i-a facut fostul proprietar dar se aude demential va zic o sa atasez o poza sa vedeti tobele nu ma pricep dar ca sunet de unge pe suflet! Ce stiu sigur este ca tobele sunt goale pe interior nu mai au sitele sau ceva de genu!

 

Am totusi o problema legat de consum nu imi scade sub 10% nici in ruptul capului si banuiesc ca e ceva legat si de tobele astea.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca a fost din timisoara am vazut cand am inmatriculato ca fostu proprietar era de acolo . Iar detalii despre ea eu stiu daca a avut vreo problema sau are ceva ca in rest am mers vara trecuta cu ea si a fost ok. Ce am facut am schimbat rezervorul care era spart (stiam asta de cand am cumparat.o) si cam atat!


» Post actualizat in 31 Mar 2015 11:02

aa legat de consum ok daca ma poti lamurii de ce consuma atat ar fi parfum eu cred ca de la tobe ceva dar nu strica o alta parere !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un Monster 620 din 2005 pe care am avut tobe Termignoni fara dB killer 3 sezoane, in urma unui accident am montat tobe stock in urma cu doua sezoane. Nu imi calculez consumul insa daca exista diferente intre tobele fara amortizor si cele stock eu nu le-am simtit. in niciun caz tobele fara amortizor nu pot justifica un consum aproape dublu.

 

apropo de accident, stiti pe cineva care sa poata "repara" tobe din carbon? ma refer la cineva care poate lipi cu acea rasina un tub plesnit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate mi sa explicat, se pare ca nu,dar nu sunt de specialitate.Nu stiu daca are comanda asta,dar nu l-am supus Mathesis-ului.

Ai tu Mathesis-ul?

Nu mi-e greu sa iau CDI-ul in Buzunar sa ti-l aduc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am eu, are Andu. Ai putea să-i faci o vizită și să-l întrebi dacă se poate face ceva.

Și Horia ("doctoru' cu ducati") are un soft de analiză de date, dar nu știu cum mai dai de el acum. Nici motoretă nu mai are, nici pe forum nu mai intră.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua.

 

Am cautat pe forum și sunt 2 Ducati la vânzare: S2R ul user ului BoogA și ăsta /index.php?/topic/715784-ducati-monster-s4/&do=findComment&comment=3798722 .

 

Cel care vinde S4 ul, a avut vreo 4 anunțuri de vânzare Ducati și toate URGENT. Cunoașteți mobra, că pare samsareală?

 

În altă ordine de idei, cunoașteți la vânzare vreun M695 sau M800 s24?

 

 

Mulțumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...