Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Deja am cautat pe Subito. Italienii raspund foarte greu la emailuri si chiar si la telefon. Ce parere aveti de tobele produse la noi? Am vazut ca avem si ceva producatori romani...

 

Imi puteti trcomanda pe cineva?

 

Nu am văzut/auzit de tobe pentru Ducati produse în România. Nu mă pronunț.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu imi place sa deranjez/ sa lansez invitatii pentru deplasari d-astea scurte (+-100 km). Daca se anunta cineva, de obicei ma autoinvit :crack: Daca nu, merge si solo :oilleak:


Cum bre, singur? Dar ce face marea frăție ducatistă? :)


» Post actualizat in 28 Mar 2016 13:03


BTW, am vazut o actualizare la tine pe profil. Cand faci prezentarile? De pe Fb ai disparut, sa imi dai o pozna doo :-D

Editat de danny_vlad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suspectez că este vorba despre o invitație indirectă la adresa unui fost ducatrist care își pierde timpul pe aici? :) Nu de alta, dar probabil că persoanele care contează sunt deja la curent pe canal, acolo.

 

Din păcate sunt nevoit să refuz săptămâna aceasta, din motive obiective (administrative). Dar abia începe sezonul. Ajung și la măturatul treptelor la un moment dat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

M-ar interesa un monster 620 sau 695, oscilez intre aceste 2 modele. Stiti vreunul la vanzare?

Multumesc.

 

Dacă bugetul nu este o problemă, mergi cu încredere pe 695. În același timp, la un preț similar cu 695 ai să găsești și S2R 800. Decizii...

 

Din păcate nu știu nimic recomandabil de vânzare la noi, însă te poți uita în Italia (subito.it, moto.it) pentru o ofertă mult mai generoasă.

 

Succes :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum zice si Angel (PzKpfW) diferenta de pret intre 695 si S2R800 este foarte mica, si cel din urma este mult mai bine echipat. Iar diferenta de pret intre 620 si 695 cam maricica, singurul motiv (personal) pentru care eu personal as lua in calcul 695 ar fi anul mai recent de fabricatie fata de 620.

Succes :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suspectez că este vorba despre o invitație indirectă la adresa unui fost ducatrist care își pierde timpul pe aici? Nu de alta, dar probabil că persoanele care contează sunt deja la curent pe canal, acolo.

 

Din păcate sunt nevoit să refuz săptămâna aceasta, din motive obiective (administrative). Dar abia începe sezonul. Ajung și la măturatul treptelor la un moment dat.

 

Ceva de genul, da. Era vorba de făcut prezentări alea alea. Nu știu care zici tu că-s persoanele care conteaza dar încă nu s-a dat startul pe canal. Probabil că se va da în c urând.

Eu te aștept oricând vrea ghidonul matale să vireze în direcția aia.

 

Cum zice si Angel (PzKpfW) diferenta de pret intre 695 si S2R800 este foarte mica, si cel din urma este mult mai bine echipat. Iar diferenta de pret intre 620 si 695 cam maricica, singurul motiv (personal) pentru care eu personal as lua in calcul 695 ar fi anul mai recent de fabricatie fata de 620.

Succes

 

Hater mode on:

În afară de motor, care este, evident, un pic mai mare, și de monobraț care sunt echiparile alea? :) Furca? :D

Editat de silvik1313
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, cu zici tu, in afara de motor care e putin mai mare ( 4 hp si 1Kgf in plus), da:

-furca fully adjustable (620/695 nu au reglaj)
-amortizor spate fully adjustable (620/695 au doar rebound si preload)

- kinky monobrat

 

In rest sunt cam la fel: sa cu masaj, clima, senzori de parcare si alte alea nu au bagat pe nici unul din modelele astea

 

Hater mode on:

În afară de motor, care este, evident, un pic mai mare, și de monobraț care sunt echiparile alea? :) Furca? :D

Editat de danny_vlad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vorbești străine?

 

So although the USD forks, Ohlins rear shock and motor look the business, in reality the forks are by Marzocchi and are non-adjustable and the Sachs shock is only pre-load and rebound adjustable.

 

Sursa aici. Nu mai caut acum dar țin minte că doar una din jambe lucrează cealalta fiind doar de "ghidaj". Posibil să mă înșel. Mai bine puneau monobraț și pe față. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel de 800cc mi se pare prea mult (...)

 

Diferența de putere dintre M695 și S2R 800 este de aproximativ 5cp :) Diferențele de greutate și cuplu există, însă sunt neglijabile la nivel de feeling. Apoi S2R-ul este mai secsi. Nici 659-ul nu e urât (mai ales versiunea neagră cu cadru roșu), însă S2R are basculă monobraț.

 

Numai bine și succes în căutări.

 

Ceva de genul, da. Era vorba de făcut prezentări alea alea. Nu știu care zici tu că-s persoanele care conteaza dar încă nu s-a dat startul pe canal. Probabil că se va da în c urând.

Eu te aștept oricând vrea ghidonul matale să vireze în direcția aia.

 

Persoanele care contează sunt posesorii de Ducati în general. Doar e întâlnire de ducatiști. Dar dau și eu cu ghidonul pe acolo cu proxima ocazie :)

 

Hater mode on:

În afară de motor, care este, evident, un pic mai mare, și de monobraț care sunt echiparile alea? Furca?

 

Din câte știu eu, suspensiile (furcă Marzocchi, amortizor Sachs) și frânele sunt fix la fel pe ambele modele. Până și motorul este foarte similar: pistoanele de pe 695 au cursa ceva mai scurtă, dar alezajul este identic. Diferențele nu sunt neapărat la nivel de echipare, ci țin mai mult de detalii: roțile de pe S2R sunt ceva mai late, mai ușoare (deși per total 695-ul are mai puține kg) și au 5 spițe, S2R-ul are radiator de ulei, vine cu 180 pe spate (160 la 695) și are șaua ceva mai sus. Personal mi se pare că sunt diferențe minore pe care nu le prea simți mergând pe motocicletă, iar preferința pentru un model sau altul ține exclusiv de gust.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mea culpa atunci! Mi-am luat informatiile pe un site mincinos: http://www.motorcyclespecs.co.za/model/ducati/ducati_monster_800s2r.htm

 

Acum chiar m-am linistit, devenisem invidios ca S2R-ul are furci mai bune ca a mea. Dar m-am linistit, acelasi c**at :))

Ce vorbești străine?

 

 

Sursa aici. Nu mai caut acum dar țin minte că doar una din jambe lucrează cealalta fiind doar de "ghidaj". Posibil să mă înșel. Mai bine puneau monobraț și pe față. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajung eu acasa astazi la Valeni sa iau motorul de la iernat, il tin la parinti, ei l-au bagat la ei in camera...

Ma intampina fratele meu, putin cam tras la fata si imi zice ca s-a spart toba! Nu salut nu fu..-n c.. Am zis, bah. buna asta de 1 aprilie!

Asa arata toba, tinuta in casa, fara sa fie mutata motocicleta vreun pic pana azi dimineata:

tn_93ab4a1a592ea4cccb67bdffe9a45e52.jpg tn_1e5d25fcf8f41113b3fee287537a690b.jpg tn_ac405179e0d8a53a94c9a0c3c36bdc9e.jpg tn_7399f57000e8ac5a6678b63eea2c8efc.jpg
Am pus un colier cat sa ma tina sa ma intorc la Buc cu ea, sper sa fie suficient sa nu imi faca nasol pe drum. Parca nici acum nu imi vine sa cred, nu imi explic cum s-a rupt in halul ala. Am studiat-o bine si pare carbonul imbatranit, nu imi vine alta explicatie acum.
Asadar si prin urmare cumpar tobe Termignoni pentru Monster, este un 600 din 2000. Are cineva de vanzare sau daca stiti pe cineva lasati-mi un PM.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...