Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Cei de pe canapea ( majoritatea academisti ) sunt "certati" cu cei de la Metrotehnica de cand cu scandalul DesmoRiders DOC etc. Si anul trecut a fost Track Day, invitat Mario Darchetti - Ducati Riding Experience - instructor si fondator al programului - au venit cu 2 x 899 Panigale pe care le-au si pus la dispozitie celor care au dorit sa le piloteze pe circuit, au mers in paralel, in fata sau in spatele amatorilor pe circuit corectandu-le miscarile, pozitiile etc :)

 

Am participat anul trecut la eveniment si recomand participarea, o experienta frumoasa

 

Ah.. Inteleg.. Nu stiam de chestiunile astea de bucatarie interna..

Eu ma duc. :)

 

Si sa inchei postul amintind vorbele marelui parinte (caleret de ducati in vise) arsenie :

"Lucrul cel mai imposibil din lume ar fi o unificare a mintilor."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cei de pe canapea ( majoritatea academisti ) sunt "certati" cu cei de la Metrotehnica de cand cu scandalul DesmoRiders DOC etc. Si anul trecut a fost Track Day, invitat Mario Darchetti - Ducati Riding Experience - instructor si fondator al programului - au venit cu 2 x 899 Panigale pe care le-au si pus la dispozitie celor care au dorit sa le piloteze pe circuit, au mers in paralel, in fata sau in spatele amatorilor pe circuit corectandu-le miscarile, pozitiile etc

 

Am participat anul trecut la eveniment si recomand participarea, o experienta frumoasa

ai facut bine cand ai scris certat intre ghilimele :) spun si acum ceea ce am spus si anul trecut: apreciez chestia cu circuitul dar nu pot participa din motive obiective. le urez succes pe mai departe si la mai multe evenimente de gen. multi din desmoriders au participat la eveniment deci... :) eu personal o sa raman desmoriders dar asta nu inseamna ca am ceva impotriva doc sau a membrilor sai si cred ca nu gresesc cand spun ca asa gandesc majoritatea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, serviti careva WDW ( 1-3 iulie )? Am incercat sa iau pass-uri la pret de membru DOC de pe site oficial dar nu era optiune.

salut! presedintele clubului cumpara bilete ptr membrii clubului. nu poti achizitiona individual si sa beneficiezi de reducere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare baieti. As avea nevoie de putin ajutor daca binevoiti:) unde as putea gasii o husa de piele de rezervor pt un monster de 750?

Uite aici:

http://olx.ro/oferta/husa-de-rezervor-bagster-pentru-geanta-tank-bag-ducati-monster-ID6oX5K.html#7992527b4b

Eu mi-am luat de pe ebay.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune-i un turometru atat, Motogadget

 

msc_chc_14k_de_new_800.jpg

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de Motogadget, mie mi s-a prajit bordul si nu numai si tot caut alternative de ceva vreme (nu foarte insistent pentru ca blocul de lumini, fuel warning si turometru inca functioneaza) insa asta a fost una dintre alternative.

Am gasit un baiat care a facut adaptarea asta, inclusiv a construit 2 versiuni de conector, e interesant de lecturat tot proiectul lui:

https://sites.google.com/site/ducatisport1000s/home/motogadget-project

 

Doar ca mie imi place aspectul cu doua ceasuri; si nu-s hotarat sa investesc din nou peste 500+ E pentru a pune un motogadget. :)

 

Asa ca... aveti cunostiinte de un bord de S2R sau compatibil ? :)

P.S. Imobilizatorul l-am dezactivat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel puțin unul dintre ele va fi un Scrambler spoit diferit și botezat ceva în genul <cevacăcatpansat> Special Anniversary Edition.

Al doilea va fi tot un model deja existent cu spoială la fel de "Speciale" super mega edizione limitata per le hipster. Sau tot un Scrambler.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,frumoasa foc micuta :10: dar tobele nu iti sparg timpanele? :eek:

Mie nu, probabil m-am invatzat cu ea :). Ma gandesc sa iau db killerele de la evacuarea veche, sa le tai, ca sa fie drepte si sa le fac cumva sa se potriveasca.

» Post actualizat in 17 Jun 2016 07:22

So! Are idee careva cat de lungi / groase / gaurite, etc. tre sa fie niste db killere? Trebuie neaparat, cumva, sa pun niste killere pe evacuare ca am inteles ca nici motorului nu ii face bine o evacuare de genu'. Merci anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...