Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

deci... ce scuze aveti?

dane, tu n-ai nici o scuza asa ca... talk to the hand

 

Ma gandeam ca daca nu scriu se intelege ca nu vin.

 

Nu am nici o scuza.Nu am vrut sa vin,nu am avut chef,nu vroiam sa beau bere si va stricam si voua cheful,dar se pare ca nu venit nimeni pana la urma.

 

Asta e daca te-ai suparat pe mine.

Editat de Dan_06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chef de-o plimbarica diseara nu aveti ? Ceva gen: mers pana-n Tineretului, consumat cateva beri in limitele safe, apoi pana-n Herastrau, repetata figura, apoi la casele noastre ? Cu eventuale devieri pe parcurs.

 

... ca azi n-am business :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu dupa ora 6
Perfect, ca pan' la 6 tre' sa ajung in Muzica sa-mi iau o clapa :)

... probabil o sa fiu (fim) pe la terasa aia de langa masinutele alea electrice de la intrarea dinspre statia de metrou Tineretului.

 

Edit: Care este.

Editat de Cycler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca nu am ajuns ieri, dar la ora 4 cand m-am uitat ultima oara pe forum nu a scris nimeni ca ar veni sau nu, deci am stat in cumpana daca sa vin sau nu, pana una alta am fost la revizie cu bicla unde m-am intalnit si cu corado, sper ca nu il confund :), apoi am luat-o spre casa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corrado:

 

 

m-am gandit si in nici un caz n-as putea ramane peste noapte la ruse. a doua zi n-as putea pedala atata cu febra musculara ce-as avea-o. in afara de pulpe care treaca-mearga m-au durut antebratele.

 

Deci. Am eu o pereche de slickuri foarte putin uzate IRC (nu cred ca-s de firma) 26 x 2.00. Se potrivesc si pe janta mai mica. Le-am purtat o perioada, mi-a placut cum mergeau pe strada, dar m-a mancat sa ma dau "enduro" (deh, n-aveam capra atunci) pe podetele alea de lemn din centrul vechi atunci cand se faceau sapaturi. Am tot luat cuiele de pe-acolo, facand 3 pene in 2 saptamani si le-am schimbat. Cine le vrea, le primeste gratis.

 

daca le mai ai, le vreau!

 

hehe, e toata lumea care a fost la comana pe forumul asta acum. :)

 

ma mir ca n-a zis nimeni ca daca avea nr. meu de tel. nu se intampla asta :blink:

ma, da' am niste vanatai in spatele piciorului drept... de la pedala cred. numai eu patesc asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@fannyflint si pedala ei: o sa te obisnuiesti sa nu te mai lovesti, eu mi-am dat destule gauri in tibie, pana sa-mi iau protectii, pe care de la o vreme le-am lasat vazand ca m-am invatat sa nu mai scap piciorul, ti le donez daca vrei (desi la tine problema e pe partea cealalta :P )

 

In alta ordine de idei, cand mai mergem sa ne dam noaptea pe cararile neluminate din Herastrau ? Ca mi-a placut :makeout:

Editat de Cycler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fanny si ce vrei sa spui ca nu e asa ? cat m-am rugat cu cerul si pamantul sa dai nr de tel stii tu cui, of of of ... a si sa stii ca am si eu o vanataie pe piciorul stang tot in spate :makeout:, cred ca e de la topaitul cu biclele in carca pe pontonu ala. cat despre ruse eu iti recomand sa te duci, ai facut febra acu gata nu mai faci deja ai antrenamet si experienta in pedalat :makeout:.

 

he he cycler, poi mergem cand iti mai iei clape sa dai bere :laugh:.

oricum a fost super, am zis sa nu mai ma anunt pe forum, si ieri am fugit de la servici acasa , pap ceva in fuga si o tulesc spre tineretului, ajung pe la 6 si ceva, la intrarea in terasa cycler savura prima berica mangaindu-si clapele cele noi, bineinteles dupa pedalat militari - tineretului am lins berea aia moca (deh avem clape noi :kiss:) instant, apoi a aparut si aurelian si hai la inca una mica. intre timp m-a sunat un to'aras proaspat intoars din austria unde s-a dat pe circuitele amenajate special pentru biciclisti, ca cica sa iesim cu biclele "poi io-s deja iesit" raspuns " ce? si mie nu-mi spui?", repede isi reansambleaza bicla, si mai aduce pe inca un to'aras comun, tot cu bicla, si da-i c-o bere, p-orma cu cafea, p-orma da-i spre herastrau, bineinteles ca trebuia sa ramana cineva in urma, nu zic cine :unsure:. ajunsi la destinatie, prin herastrau , printre copaci , singurei bing bang a fost demential, mai ales ca din 5 bicle numai 2 aveau felinare, pe cararile neluminate, unde din cand in cand mai ma trezeam cu cate o crenga mai lasata printre dinti. pe trotoare datorita faptului ca ciu-ciu claxoane, se auzea printre terasele din herastrau in linistea noptii din spatele pietonilor "paaaardoooon ..... multumim". intre timp ni s-a facut si foame ( bine mie mi-era de cand am plecat din tineretului), unora, altii erau destul de insetati, drept urmare pe la 10 pe bicla nu puteam decat sa o dam in shaorma, si asa ne-am despartit eu, Doc si Claus de Cycler si Aurelian, pe care i-am lasat pe terasa cu gandul ca ne intoarcem, dar cum o shaorma dureaza, am presupus ca fiind si obositi si binedispusi de la bere, nu ne mai asteptau ei la 12 noaptea sa ne intoarcem, drept urmare am luat-o spre universitate via unirii sa incercam circuitul de viteza pentru care injura toti soferii care trec prin zona. nu ne-au lasat asa ca am tulit-o spre case, Doc spre departe numai el stie unde, eu si Claus spre apusului - drumul taberei. dupa spusele ciclocomputerului meu proaspat achizitionat si care habar nu am avut ca trebuia sa stea cititorul aproape de senzorul de pe roata si il foloseam doar pe post de ceas :crack:, din cate imi amintesc am avut peste 2 ore juma de pedalat efectiv, o viteza maxima de 37.4 km/h, viteza media pe la 18 km/h, mai zicea ceva si ca as mai fi slabit un pic :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciclocomputeru' nu calculeaza si shaorma :P Iar daca nu zici tu, zic eu: mai raman in urma, ca deh, opresc la semafoare :makeout:

 

Edit: bah ce clapa mishteaux mi-am luat :makeout:

Editat de Cycler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt unul din personajele povestioarei lui Casperel. Tura de aseara a fost chiar misto exceptand faptul ca am cazut de doua ori din cauza spd-urile. Nimic serios doar amuzamentul colegilor care nu stiau ce se intampla cu mine de pic pe jos cu tot cu bicla.

Cred ca ma bag si astazi la o tura, poate ne vedem la arc dar sa-mi spuneti ora. Eu o sa fiu cu o bicla argintie si tricou rosu pe care scrie SantaCruz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahaha doc chiar asa ce pierdusei pe jos ? pot sa zic ca prima oara am ras cu claus asa prieteneste, dar si a doua oara cand te-am cules de pe jos a trebuit sa ne oprim din ras si apoi sa vedem si de tine. serios acum schimba pedalele alea ca iar te adunam cu farasu :P

 

deci ora si locul ?

Editat de casperel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu as zice 6:00 - 6:30 la arc, la masutele alea de la intrarea in parc. Eu am o bicla neagra, subtire, semi-cursiera si ma recunoasteti dupa berea cu care o sa ma plimb ostentativ in brate printre aia veniti cu motocicletele :P . As baga si eu o tura de o ora - o ora jumate, pe unde e mai liber ? Iesim spre DN pana la biker's otopeni sau la zoo ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vrut sa-mi cumpar o camera/doua - depinde cat costau, ca n-aveau pret - dar erau doua tipuri. de 20 si de 24 (parca) x 1,75. eu de unde stiu de care-mi trebuie? thanx
Scrie pe cauciuc. 20/24/26 e diametrul rotii, numaru' alalalt mai mic e grosimea camerei. Sunt ieftinele, ceva gen 10-20 ron. Editat de Cycler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pana la cat merge celalt numar? camera mai groasa=camera mai buna?

ma duc sa scot dhsu' afara. luni cand trebuia sa ne intalnim am scos-o din casa si in fata blocului am vazut ca e "cu probleme la ghidon" :makeout: gen nu e strans. mi-am cumparat cel mai ieftin set de inbusuri si ma duc sa-l strang. cre'ca e mai mica si mai usoara ca bicla mea :P

 

cycler, nu ti-e mila de emoticonul din avatarul tau? :makeout:

docu' vaz ca era si el de ceva timp pe forumul asta. nenea, cand iti iei transalp si stii sa mergi sa ma dai si pe mine :unsure: i love transalp.

 

l.e.: este groaznica. cred ca e prea mica pt. mine sau sunt prea grasa. nu aveam stabilitate, mi-era frica sa ma sprijin in pedale, sa urc bordura coborata. franele scartaie (nu stiu daca asa scartaie ele cand sunt noi dar se aud aiureaaa. ziua e k, ca nu s-ar auzi asa tare da' acu' era liniste la mine aici. ma fascineaza cauciucurile :crack: ma uitam cum se invart, din fericire n-am cazut si nici n-am intrat in nimic.

doc, tu cum ai cazut, man?

lasa ca mai demult si miau zicea c-a cazut la o tura prin oras.

miau, mandro, nu vrei sa vii inapoi?

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camera o iei de grosime adecvata.. prea mica si patesti ca mine, respectiv se crapa ca-i intinsa, prea mare .. nu cred sa-ti scoata anvelopa de pe janta, dar probabil n-o sa stea prea bine.

Emoticonu' ala eu l-am facut asa ca fac ce vreau cu el, DAAAAAA???!?? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce sa zic, la mine pe cauciuciu scrie 26x2.35 si am camera de 26x2.30 .. .deci mici tolerante acolo merg.

Camera aia de crapa in disperare cica ar fi fost adecvata intre 1.75 si 2.35 ... NOOOT, dupa cum am putut remarca.

 

P.S. miau, mandro, nu vrei sa vii inapoi ? :P

Editat de Cycler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca ai schimbat-o si n-ai avut nici tu pana pe drum, cum erai sigur c-o sa se intample. arunca camera aia proasta si gata
Nowai, se gasex intrebuintari pentru ea, chiar daca nu pe bicicleta mea :P
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...