Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

nu stiu ce sa zic despre camera :| am cumparat 2 camere noi , Maxxis , am pus una din ele pe roata spate , a 2-a zi am gasit-o desumflata putin. There's something fishy going on around here ...

 

nu e nevoie sa imi cumperi tu piulita, imi pot lua si eu , dar lenea e cucoana mare : ) mai mult ca sigur am p'acasa , trebuie sa caut bine.

 

poate iesim cu Tontii undeva weekendu asta

Editat de frN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cartea ai citit-o? mi-a imprumutat-o cineva si n-am trecut de scufita rosie, lol, da' n-am avut timp. ai scapat de restante? vii vineri?

 

Ti-am zis ca nu prea am rabdare ca nu prea am rabdare sa citesc. :) Am citit vreo 2-3 povestioare,printre ele cea cu "printesa adormita" si cu "alba" ca zapada,cam kinki povestioarele(nu si pt. gustul meu :) ).

Le-am luat,ale naibii restante,e putin long story aici.

 

Nu vin azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce sa zic despre camera :| am cumparat 2 camere noi , Maxxis , am pus una din ele pe roata spate , a 2-a zi am gasit-o desumflata putin.

 

 

cand faci pana verifica intotdeauna daca nu cumva a ramas ceva infipt in cauciuc

 

ia la verificat cauciucul pe dinauntru sa vezi daca ai vreun cuisor, ceva infipt pe acolo

 

am patit si eu asa mai demult si pana n-am scos cuiul din cauciuc , n-am scapat de pene :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand faci pana verifica intotdeauna daca nu cumva a ramas ceva infipt in cauciuc

 

ia la verificat cauciucul pe dinauntru sa vezi daca ai vreun cuisor, ceva infipt pe acolo

 

am patit si eu asa mai demult si pana n-am scos cuiul din cauciuc , n-am scapat de pene :blbl:

 

 

Exact asta i-am sugerat si io citeva posturi mai sus, sa speram c-a inteles :rock:

Toate bune! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propuneri pentru duminica asta:

Varianta 1 Comana (65 km) pe alt traseu decit data trecuta:

http://www.reno.ro/index.php?showtopic=112...t&p=1558505

 

Varianta 2 Caldarusani (78 km):

http://www.reno.ro/index.php?showtopic=112...t&p=1559651

 

In oricare dintre situatii plecam de acasa si revenim pe biciclete (nu e nevoie de masini).

Ce parere aveti?

 

 

Si un link care merge... http://www.reno.ro/Iesiri-cu-bicicleta-pag...2649-s1410.html

Editat de ITS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

it's, am citit pe celalalt forum ca ti-au furat bicicleta. :rock: de unde si cum?

 

declar ca trebuie sa ai cel putin o doaga lipsa ca sa spui ca-ti face placere sa mergi la serviciu cu bicicleta in bucuresti. sa mergi la serviciu presupune graba iar traficul din bucuresti... ma ia cu durere de cap numai cand ma gandesc. daca mi-ar iesi cate un fir de par alb la fiecare chestie idioata care se intampla as fi alba deja (si nu am parul rar).

m-am saturat pana peste cap de soferi care merg foarte aproape de bordura, carora ori nu le trece prin cap sa-ti faca loc ori iti inchid drumul din principiu, probabil sa demonstreze ca ei cu masinile lor bengoase sunt niste adevarati (astora le urez sa aiba parte numai de tiruri ce nu pot fi depasite), de femei cu copii mici care traverseaza pe unde vrea caruciorul sau țâncul lor, de soferi care ies din coloana schimband banda brusc si fara sa semnalizeze, de soferi ce ies din parcare fara sa semnalizeze, de soferi ce fac dreapta de pe banda a doua, de aia care nu numai ca forteaza galbenul dar trec pe rosu de parca ar fi la ei pe mosie, de idiotii care claxoneaza fara motiv bine intemeiat (si nu ma refer la cei care ma claxoneaza pe mine, nu, ei se claxoneaza intre ei si pe mine, pentru ca n-am geam termopan care sa ma apere de galagie, ma deranjeaza mai tare), de soferi care's cat pe ce sa te calce pe trecerea de pietoni unde ai verde doar pentru ca au si ei verde cu acordarea prioritatii (my ass, ei acorda prioritate numai masinilor mai mari ca ale lor, poate!)... de idiotii care fac ca animalele in jungla nu are rost sa ma plang, ei sunt si in masini, si pe bicle, si pe scutere, si pe jos, poate chiar si pe motociclete (aia fara casca sigur urla din cand in cand, de aia nu poarta casca, ca sa se auda)

nu-mi mai vine nimic in minte, doar ca ma gandesc sa renunt la bicla in favoarea metroului. :unsure:

 

aseara am avut discutia asta:

 

adriana (10/15/2008 10:45:39 PM): vreau bicicleta

adriana (10/15/2008 10:45:41 PM): o sa-mi iau

adriana (10/15/2008 10:45:43 PM): ca nu mai pot

adriana (10/15/2008 10:45:44 PM): vreau

adriana (10/15/2008 10:45:47 PM): sa merg la serv cu ea

adriana (10/15/2008 10:45:51 PM): sa vad cat ma tine

eu (10/15/2008 10:47:32 PM): unde e serviciul tau?

eu (10/15/2008 10:47:36 PM): ia-ti bicla

adriana (10/15/2008 10:48:55 PM): la unirii

eu (10/15/2008 10:50:00 PM): pai te tine

adriana (10/15/2008 10:50:24 PM): nu stiu poate mi se face lene

adriana (10/15/2008 10:50:29 PM): poate vreau acum si apoi.. gata

eu (10/15/2008 10:50:46 PM): nu exista

eu (10/15/2008 10:50:51 PM): ma tin eu de capul tau

adriana (10/15/2008 10:51:02 PM): lol, chiar asa

eun (10/15/2008 10:51:07 PM): eu ma duc in pipera pe bicla :smug:

adriana (10/15/2008 10:51:11 PM): da?

adriana (10/15/2008 10:51:13 PM): bravo

adriana (10/15/2008 10:51:19 PM): si vii cu mine la serv la 9? :D

eu (10/15/2008 10:52:10 PM): o sa ma tin de capul tau cu vorba numa'

eu (10/15/2008 10:52:19 PM): ba, pana la unirea faci 20 de minute

eu (10/15/2008 10:52:25 PM): 30 in prima zi, poate

eu (10/15/2008 10:52:39 PM): si 15 cand esti in intarziere

adriana (10/15/2008 10:53:04 PM): da?

adriana (10/15/2008 10:53:09 PM): si mi-e frica de caini si masini

eu (10/15/2008 10:53:26 PM): caini doar la tine in fata, poate

eu (10/15/2008 10:53:35 PM): dar pana la unirea n-ai treaba

eu (10/15/2008 10:53:41 PM): cu masinile e mai greu

eu (10/15/2008 10:53:44 PM): hai ca ma culc

adriana (10/15/2008 10:57:31 PM): bine

adriana (10/15/2008 10:57:36 PM): hai ca vreau sa mai vb de asta

adriana (10/15/2008 10:57:40 PM): poate vii in prima zi cu mine

adriana (10/15/2008 10:57:43 PM): sa ma obisnuiesc :D)

adriana (10/15/2008 10:57:49 PM): ca vreau sa o iau pe pista

 

...iar azi imi vine sa-i zic sa nu-si mai ia bicla ca nu merita sa te plimbi cu bicicleta prin bucuresti

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

it's, am citit pe celalalt forum ca ti-au furat bicicleta. :( de unde si cum?

/quote

 

 

A fost furata da pe scara blocului in fata usii de la apartament era legata cu un antifurt gros de moto si unul subtire de bicicleta. Nu credeam ca se deranjeaza cineva atat pentru jaful ala. Si mergeam zilnic pe ea in traficul din Bucuresti si eram deja obisnuit si era o modalitate ok sa ma mentin in forma :disappointed:

 

PS: Alearga cineva seara prin Herastrau?

Editat de ITS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alearga as in pe jos??? :)

urat, nu ma asteptam sa ti-o fi furat de acasa.

 

danny, stiu ca-s aceleasi probleme numai ca cu bicicleta ma simt mai expusa. cu moto poti sa schimbi benzile, cu bicla tre' sa ai cu ce sa faci asta. nu o iau pe trotuare pentru ca merg mai repede pe sosea, pentru ca tre' sa urci si sa cobori borduri incontinuu, pentru ca sunt pline de oameni... pentru ca trotuarele nu-s facute sa mergi cu bicicletele pe ele (daca nu se respecta nici macar banda pentru biciclete...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai ma ca nu-i asa rau.

1) Grabitul... pleci putin mai devreme ca sa nu trebuiasca sa forjezi riscant. Nu renteaza sa faci buba pentru 5 minute.

2) Cu masinile n-am probleme de obicei (in 4 ani de bucuresti doar 3 au incercat sa faca dreapta peste mine) pentru ca ma straduiesc sa merg cat mai drept si previzibil, daca vreunu' care intra de pe un drum lateral m-a lasat sa trec in fata lui ii fac imediat loc repliandu-ma langa bordura.. etc.

3) Benzi am schimbat aproape doar cand traficul era mai relaxat, ce-i drept (exemplu: trecut de pe 1 pe 3 pentru a face stanga de pe Stefan cel Mare pe Lizeanu), am observat insa ca la grupuri de doi sau mai multi biciclisti/izde incepe sa fie bagata in seama egalitatea ca participant la trafic. Ce-i drept, soferii sunt mai rabdatori in spatele unui grup de izde decat in spatele unui grup de isti, lucru probabil influentat de factorul c.u.r. si de orientarea majoritar heterosexuala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-a fost furata bicicleta acum 1 saptamina . Si era un jaf de First Shit . Parca a dat strechea in ei . Ce naiba fac cu rablele noastre ?

Le -au mai fost furate si la alti baieti din zona mea cam in aceeasi perioada .

Editat de remu1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-a fost furata bicicleta acum 1 saptamina . Si era un jaf de First Shit . Parca a dat strechea in ei . Ce naiba fac cu rablele noastre ?

Le -au mai fost furate si la alti baieti din zona mea cam in aceeasi perioada .

 

Nu mergi sa alergi seara acum ca ai ramas fara bicla?

 

 

Haide fratilor ca ma mananca cainii singur :)

Editat de ITS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa ca vrei sa ne manance pe mai multi. as da o tura cu bicla pana in herastrau dar de alergat, dupa 100 - doua de metri incep sa ma plang de durere in partea stanga. aaaaaaaaaah, stai, ma, ca noi merem cu biclele frumos si tu alergi. deal? hai, care se baga? dar eu nu pot saptamana asta. :rusinica:

si la ce ora vrei sa alergi? tu nu stateai in dt? ce cauti sa alergi in hera?

luni am fost din nou cu bicla la work (sambata a plouat asa ca am mers cu tramvaiul) si, ca in fiecare dimineata am avut norocul ca aproape tot drumul sa fie udat. asa ca stropii de noroi... :D si pe asfalt ud nici nu pot sa ma grabesc ca ma stropesc si mai tare. oh oh oh

de ce nu spala si ei noaptea? ca pe vremea asta nu cred ca se mai pune problema de racire a asfaltului, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a furat si a doua bicicleta ! Sunt disperat . Nu mai pot sa maninc de nervi . Daca organizez un flagrant si il prind ce sa-i fac ? Ca zic unii ca daca-l cotonogesti pe hot poti fi tu scos vinovat . Oricum am o doza buna de gaz CS pregatita .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

what the fuck? da si tu detalii de unde ti-a fost furata (cartier included).

eu am vazut o bicla in intersectie la delfinului cu o hartie pe care scria de vanzare, mi s-a parut ciudat ca cineva incearca s-o vanda asa si ma miram ca inca mai e acolo :rusinica:

dar daca as avea doua bicle si mi-ar fi una furata as baga-o imediat pe cealalta in casa. sper ca nu ti-au luat-o de acolo, ca l-am auzit pe unu' plangandu-se ca i-au fost furate rolele din hol (al apartamentului, nu al blocului) si de atunci nu-mi mai las nimic langa usa de la intrare. doar cheile, lol

si dupa ce am citit ca v-au fost furate bicicletele si am auzit un copil pe strada zicandu-i lu' maica-sa ca vrea "bicicleta ca a lu' fata aia" m-am gandit: ma, or fi niste oameni asa saraci care vor si ei sa faca o bucurie copilului lor si n-au cu ce si atunci n-au gasit alta solutie. nu stiu, incerc sa le gasesc o scuza.

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mai merg cu bicicleta pe la munte pe sosea spre voineasa :(..dar nu foarte des ;)

Hai ca usor usor marturisiti pe rand....unu cu bicicleta...unu pe jos ;) asa ma....''MOTOCICLISTILOR'' !!!! si asta mai mult ca iubiti planeta nu ? :blbl: in cazul asta cred ca imi iau si eu un cal ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca usor usor marturisiti pe rand....unu cu bicicleta...unu pe jos ;) asa ma....''MOTOCICLISTILOR'' !!!! si asta mai mult ca iubiti planeta nu ? :blbl: in cazul asta cred ca imi iau si eu un cal ! :D

 

 

nu-ti dau dreptate ... Am un prieten bun, are o bicicleta de competitie mai scumpa decat mobra. Daca urmareste topicul chiar il rog sa posteze ;)

 

Imi este dor de downhill ... stie careva un traseu lung?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu visez sa imi iau motor dar deocamdata ma dau doar cu bicicleta.pana acum am avut mai multe modele(pegas,Ucraina,BMX de copii).Acum am un MTB DHS(nu va recomand k o sa va faceti numai nervi cu ea)si un BMX Mongoose Mischief.

Ma mai dau si cu rolele (USD Realm).

post-41663-1225040401_thumb.jpg

post-41663-1225040433_thumb.jpg

post-41663-1225040589_thumb.jpg

Editat de Wolf-strike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca usor usor marturisiti pe rand....unu cu bicicleta...unu pe jos :blbl: asa ma....''MOTOCICLISTILOR'' !!!! si asta mai mult ca iubiti planeta nu ?

Cataline, nu cred ca merita un biciclist rautatea din tonul tau.. Pentru cultura ta generala, am bagat ~2300 euro in bicicleta, si am si motor, pe care probabil as obtine cam aceeasi suma daca l-as baga la vanzare.. ;)

 

Ce-ar fi sa renunti la tonul superior, si sa spui ce bicicleta ai? Nu ai?? Nu-ti place sa mergi pe bicicleta?? treaba ta.. de ce te bagi in seama aiurea pe acest topic, atunci?

 

Ma simt la fel de bine pe baisical ca si pe motor, iar dpdv fizic ma simt MULT mai bine pe baisical.. :D

 

nu-ti dau dreptate ... Am un prieten bun, are o bicicleta de competitie mai scumpa decat mobra. Daca urmareste topicul chiar il rog sa posteze

Pen'ca am luat niste hotarari destul de importante, renunt la upgrade-ul baisicalului.. altfel as fi avut la ora asta baisical care ar fi valorat mai mult decat multe din motoarele "motociclistilor superiori" de pe forum.. :(

 

^^^Cataline, nu ma refer la tine direct in paragraful de mai sus, pentru ca nu stiu ce motor ai..

 

Hai sa nu fim mai catolici decat Papa, nu vad cu ce te deranjeaza coltzul biciclistilor! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...