Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

am fost azi in decathlon, am vazut bicla, aveau si marime L care cica e pentru d-astia mai inalti... e frumoasa, destul de grea dar mai usoara ca fosta mea bicla, e mai mica, sper sa intre in lift, mi se pare cam joasa dar sper sa o cumpar in martie si dup-aia sa ma tot dau. da, doamne!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Astazi am patit o faza super-tare cu mountinbike-u: Coboram pe o strada principala, drum european, cand am vazut masina radarului indreptata spre sensul meu, si cei din masina m-au vazut, si eu am inceput sa pedalez cat mai tare, si ei m-au vazut, la care cand treceam pe langa ei, mi-a facut un gest "dezamagitor" cum ca nici macar aproape de limita de 60 din zona aia, astfel am raspuns si eu cu-n gest din cap de genu "ok, fuk" si mi-am continuat drumul razand de unul singur(desi cred ca si politaii au ras in masina) ca fraieru :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am indragostit! :)

 

dar, scrie acolo:

Mărime Âşi culoare

 

* Acest produs este disponibil cu următoarele caracteristici, în funcție de gama magazinului:

* Mărimi : S : 1M50-1M65,

 

nu-mi dau seama... tre' sa ai 1,50-1,65 m? eu am 1,75...

 

 

 

imi place cum suna!

 

 

eu am bitza din Decathlon,sunt f multumit de ea..Triban 7 road..am facut vreo 4 drumuri la bulgari cu ea,plus ca o folosesc daily,ca mijloc de transport.

So,merita eu (cu specificarea ca trebuie totusi sa faci ceva verificari inainte sa o cumperi)

Pt service,nu stiu ce sa zic,eu merg la cineva din Crangasi (Ion- de la DK Bike)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu fiind ciclist Legitimat :bigstar: Am si eu bicicleta chiar daca mi-am luat scuter nu m-am putut despartii de bicicleta :D Un Dynamics Sonic SL e un fel de treking mai de top ! Am fost la bulgari/transfagarasan/transalpina am cu ea peste 15.000 km :laugh: Dotari : Full Shimano XT frane magura Julie (hidraulice:D) jante 28' Frane pe disc....greutate 10 Kg:)Un pret de catalog ar fii undeva intre 800-1000 E

post-61885-1298127310_thumb.jpg

post-61885-1298127675_thumb.jpg

post-61885-1298127719_thumb.jpg

post-61885-1298127758_thumb.jpg

Editat de Nurrof3n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal!

 

Recent am achizitionat un Cube Analog 2010 si am si eu o intrebare: la noi se practica inregistrarea bicilcetelor la politie? Adica mergi cu factura ca ai cumaprat-o si se inregistreaza seria, eventual primesti si o dovada si daca se gaseste undeva in caz de furt sa nu mai ai probleme la restituire.

 

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal!

 

Recent am achizitionat un Cube Analog 2010 si am si eu o intrebare: la noi se practica inregistrarea bicilcetelor la politie? Adica mergi cu factura ca ai cumaprat-o si se inregistreaza seria, eventual primesti si o dovada si daca se gaseste undeva in caz de furt sa nu mai ai probleme la restituire.

 

Mersi!

 

S-o stapanesti sanatos, e o alegere foarte buna.

 

Legat de inregistrare... am citit ca este o initiativa la Ploiesti cu asta... si cam atat -> http://www.green-report.ro/stiri/campanie-...tele-la-politie

 

Ideea e buna, insa sa fim seriosi... te duci in targ si gasesti furaciuni la greu, Politia pur si simplu ii ignora...

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am patit o faza super-tare cu mountinbike-u: Coboram pe o strada principala, drum european, cand am vazut masina radarului indreptata spre sensul meu, si cei din masina m-au vazut, si eu am inceput sa pedalez cat mai tare, si ei m-au vazut, la care cand treceam pe langa ei, mi-a facut un gest "dezamagitor" cum ca nici macar aproape de limita de 60 din zona aia, astfel am raspuns si eu cu-n gest din cap de genu "ok, fuk" si mi-am continuat drumul razand de unul singur(desi cred ca si politaii au ras in masina) ca fraieru ;)

 

hahahahha Âşi eu făceam deastea.... încercând totodată să nu pară forțat.... da nu am reuÂşit... voiam o amendă pt depăÂşirea vitezei legale cu bița... o puneam în ramă...

odată m-a tractat un amic cu maÂşina Âşi am trecut pe lângă gardă cu vreo 70 prin oraÂş... vobla toată ca draqu... dar nu m-au întrebat de sănătate... :blink:

pe la păltiniÂş la vale unde aÂş fi reuÂşit să le atrag sigur atenția în nenumărate cazuri nu am dat de ei evar....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal!

 

Recent am achizitionat un Cube Analog 2010 si am si eu o intrebare: la noi se practica inregistrarea bicilcetelor la politie? Adica mergi cu factura ca ai cumaprat-o si se inregistreaza seria, eventual primesti si o dovada si daca se gaseste undeva in caz de furt sa nu mai ai probleme la restituire.

 

Mersi!

Eu nu vad rostul acestei inregistrari din moment ce nu exista si numere de inmatriculare ( si sper sa nu existe vreo data) .

Din moment ce ai actele la bicicleta in care e mentionata seria cu ce te ajuta sa o inscrii la politie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai seria intr-o baza de date usor accesibila politiei, in caz ca e gasita orice agent poate verifica rapid prin statie. In caz ca vrei sa cumperi bicicleta o poti verifica online daca nu-i declarata ca fiind furata. D'astea.

Si, preferabil, se foloseste alta serializare decat cea a producatorului - unele cadre au seria pe un sticker de care se poate scapa.

Editat de Cycler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai din moment ce ti-a furat-o si ai declarat-o politia stie de ea ca fiind furata. Nu cred ca i-ar ajuta deloc daca ar avea o baza de date cu toate bicicletele , e suficient sa le "noteze" pe cele furate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reduceri mari la ChainReactionCycles . De ex. http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=62400 + 25 transportul pana la usa

 

Apoi, de vazut fullscreen, HD si cu sonor la maxim :blink: -> http://vimeo.com/9970489

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia uitati ce vreau sa-mi cumpar: http://www.cube.eu/au/tour/urban-life-series/hyde-pro/

 

8 viteze in butuc :laugh: ar fi prima bicla de genul asta pe care merg.

 

e o singura problema: nu ma hotarasc la marime. vad ca pt. inaltimea mea (1.74) se recomanda cadru de 53 sau 55. cursiera mea veterana are cadru de 58 dupa masuratori si nu m-am plins pina acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin
Reduceri mari la ChainReactionCycles . De ex. http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=62400 + 25 transportul pana la usa

 

Apoi, de vazut fullscreen, HD si cu sonor la maxim :D -> http://vimeo.com/9970489

 

doar 25 de lire transportul pana in tara?

 

mie din UK mi-a luat 9 lire doar pentru o carte :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar 25 de lire transportul pana in tara?

 

mie din UK mi-a luat 9 lire doar pentru o carte :laugh:

Dreapta-jos, sub coloana de preturi

 

1850.gif Postage to Romania on this item is £25.00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum m-am mai lăudat Âşi eu, am prins 70 de cîteva ori, verificat cu ciclometru performant, nu cu kilometraj de Dacia 1300 preparată de VTM (Âştiți voi la ce (cine) mă refer :D ); ei bine, de două ori eram cu radarul de față, dar niciodată nu m-a oprit careva. Prima dată era potera la Mîneciu într-o duminică dimineață, stăteau să-i prindă pe cheflii care plecau de la Cheia spre BucureÂşti. Eu nu i-am văzut, dar prietenul care cobora după mine (cu vreo 50 de km/h) i-a văzut Âşi le-a văzut Âşi fețele cu ochii cît cepele uitîndu-se lung după mine. A doua oară i-am remarcat Âşi eu, pe coborîrea de la Posada către Comarnic. Aveam în față un Âşofer care mă încurca, era numai cu ochii pe kilometrajul lui Âşi în oglinda retrovizoare, fiind mirat de viteza mea exccesivă. Aveam 60 Âşi n-aveam loc de el. I-am urlat (evident, ceva cu PLM) să se dea la o parte să pot să cobor, s-a executat ca un cățeluÂş :P Âşi apoi am dat tare în pedale. Radarul era pe partea opusă, iar polițaii văzuseră toată faza, inclusiv urletul meu! Unul era mirat Âşi celălalt rîdea cu gura pînă la urechi... Nici de data asta nu m-a întrebat careva de sănătate.

Am prieteni care au mers Âşi mai tare! Tot în prezența radarului Âşi tot fără să-i chestioneze careva.

 

Toate bune! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu acum mi-am luat un biticli , sincer din cauza comoditati , cand in masina cand pe motor, pe jos nimic, si sincer ma cam dor picioarele si ligamentele daca tre sa merg mai mult pe jos asa ca o sa fiu ecologic un pic si desigur tre facuta miscare. biticli enduro CURTIS O7 MX

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt: soare, noroi, sosea, soare, noroi, gheata, soare, noroi, zapada, si mai mult noroi, sosea, mici, bere, soare, sosea sa ne iasa pe nas :laugh:.

Zona Cernica-Tânganu-Mihailesti-Cernica

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...