Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

Salut.Multumesc tuturosr de raspunsuri.Poza era pusa sa vedeti despre ce bicicleta e vorba,iar o poza cu firele din pacate nu am,am reusit pana la urma sa le bag inapoi si sa faca contactul iar atunci i-am turnat superglue acolo sa nu se mai miste.Deocamdata e bine,dar caut cat de curand sa imi iau alt senzor dar cum nu se gaseste voi lua un ciclocomputer si voi folosi doar senzorul.Multumesc din nou.Cu respect .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma, craci lucrati are si Jodie Foster, da' parca-i prea de tot.

Acuma... ai tu ceva cu mine daca eu o vreau pe-a lui Gallopin si doar pe ea? :D Hai totusi sa nu facem chiar asa off-topic...

 

jodie.fostershort.legs.jpg

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

article-0-1D5469BF00000578-65_634x929.jp

 

 

Astea cu multe exercitii isi cam pierd feminitatea si o ard masculin de la un punct incolo. Nu-i vorba ca sunt bune si astea numai ca nu mai stau/au programul mai incarcat si cand sunt libere sunt cam lesinate asa ca or trebuie sa le alergi foarte mult ori sa stai sa le rebound :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ati omorat cu nasoalele astea! :) In loc sa bagi 8 bari la o ciclista mai bine iei o motociclista, scapi mai ieftin :)

 

Eu cand va zic astea ca sunt la jumatatea drumului spre barbat, nu vreti sa ma credeti. Asa il fac si pe gn77, machiat, aranjat, urcat pe tocuri, se umple de bani, direct la chat sare din fotoshooting.

 

https://www.youtube.com/watch?v=jaKh_E6TmiU

 

PS Cum e bronzata Barbara Benko, cea mai muiere de fapt dintre toate acolo, te pisi pe tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajvrea eu sa ma-mbogatesc usor, da's paros si nu ma epilez nici sa ma bati.

Da' totusi hai s-o lasam asa, e un topic despre biciclete.

 

In alta ordine de idei, cu toate ca m-am bucurat nespus de caderea lui Armstrong, ciclismul in momentul asta nu are niste valori de exceptie (ma refer la cel mai inalt nivel) si asta e cam nasol pt. ala care sta cu berea pe canapea :D Eu imi puneam sperante-n Froome da' vad ca e cam sissy boy.

Cu dopaj, fara dopaj, vremurile bataliilor Ullrich-Armstrong nu cred ca revin prea curind.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gn77b - asta e era post-EPO... Cancellara abandonează de obosit... Froome face buba și pleacă acasă... Contador asemenea (nu i-a priit friptura)... Vin însă copii ca Tony Martin, Sagan și ăl de-a câștigat Roubaix... care nu vor face spectacol însă vor arăta că pot să-și împingă limitele la maxim.

 

În altă ordine de idei, nu mă pot abține să nu pun aici mulțumirile prietenului meu Anton Duma, mulțumiri adresate motocicliștilor arădeni :) http://www.asociatiabetania.ro/pedalezpentrubetania/motociclisti-sunt-baieti-faini-tare/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gn77b - asta e era post-EPO... Cancellara abandonează de obosit... Froome face buba și pleacă acasă... Contador asemenea (nu i-a priit friptura)... Vin însă copii ca Tony Martin, Sagan și ăl de-a câștigat Roubaix... care nu vor face spectacol însă vor arăta că pot să-și împingă limitele la maxim.

Da. Eu ma uit de pe cind era Indurain la penultimul si am oleaca de ciuda ca am admirat o mare teapa (si nici acum nu stiu sigur care si cit tepuia).

Ce ma seaca la turul de anul asta e timpenia de dupa, Turul lui Lemond. Apare hipsterul ala francez si maninca impreuna cu Lemond ca sa-i faca reclama la bicle. Initial nu ma uitam dar ma intrebam ce-i cu bicla aia care apare linga ei, doar banuiam ce si cum. Am vazut duminica asta prim-planul pe sigla :) Macar Lemond a fost si e anti-Armstrong.

A, si inca ceva. Nibali avans aproape 5 minute inainte de Alpi si de contratimp. Ce suspans e asta? Apropo, ma enerveaza inca ceva la TdF. Tot se lauda ca o sa faca ani atipici, fara etape de munte abia in saptamina 2-3, ca-n Vuelta. Da' fac o timpenie de-asta comerciala: primele etape in UK si lasa un singur contratimp. Deosebit.

Un mare rahat, totul e matematica si reclama in sport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, craci lucrati are si Jodie Foster, da' parca-i prea de tot.

Acuma... ai tu ceva cu mine daca eu o vreau pe-a lui Gallopin si doar pe ea? :D Hai totusi sa nu facem chiar asa off-topic...

 

jodie.fostershort.legs.jpg

jodie foster e lesbiana, asa ca idee doar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

A, si inca ceva. Nibali avans aproape 5 minute inainte de Alpi si de contratimp. Ce suspans e asta?

...

 

Căline, iaca Nibali:

 

ciclism_pluton.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diminei* (nu Alpi), that is.

Matty... vremuri.

 

___________

*Ce frumosi sint Dimineii in pirineata asta (cica a fost o bilbiila autentica a nu stiu carui actor roman)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

As vrea sa-mi cumpăr si eu un MTB cu suspensie fata, frâne pe disc hidraulic și cadru de aluminiu. Am 1.90m și as fi dispus sa dau 1500 ron pe ea. Aveți vreo sugestie ?

 

Multumesc


» Post actualizat in 23 Jul 2014 04:15

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gn77b - Tdf a ajuns la 99% caravană publicitară.... din păcate mult prea mult marketing și prea puțin ciclism.

Mă uitam la marele campion mondial (en titre) ieri... cum a abandonat și el. Că ai adus vorba de Indurain... apoi cred că de-și pierdea o mână pe traseu, termina cursa și abia apoi se întorcea să și-o caute... iar prințișorii ăștia au grijă doar să le stea freza în reclame...

@cicloburu - a fost o fază de genul ăsta înainte de 89.... organizatorii au greșit drumul și au pierdut evadații (pe de-o parte) iar restul plotonului l-au dus prin niște sate de nu știau ăia dacă mai ajung la finiș... nu aveau stații/telefoane etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

As vrea sa-mi cumpăr si eu un MTB cu suspensie fata, frâne pe disc hidraulic și cadru de aluminiu. Am 1.90m și as fi dispus sa dau 1500 ron pe ea. Aveți vreo sugestie ?

 

Multumesc

» Post actualizat in 23 Jul 2014 04:15

.

 

La 1500 ron e cam greu sa gasesti MTB noua/nefurata cu o echipare decenta si frana hidraulica pe disc. Daca mai pui 500 poti gasi un model de Cross rezonabil din toate punctele de vedere.

M-am dat la concursuri de MTB (la grupele de amatori, dar tot pe aceleasi trasee pe care mergeau si profesionistii) vreo 500km cu un Cross Paralax 2DB, luat la promotie in 2012 cu 1900 ron. S-a comportat excelent, chiar iar echiparea este integral Alivio (butuci, transmisie, schimbatoare si manete, frane).

Anul asta i-am luat lui fiu-meu un Cross GRX9 de 29, hidraulica la aproximativ acelasi pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Guzuman - De la vecinii bulgari (cu adaosuri mai puțin nesimțite) - dar tot trebuie să mai adaugi vreo 200 lei măcar - http://www.sportdelivery.com/en/product/19830-cross-GRX9-29-2014/5051-- E o biclă decentă... iar transportul pana la ușa ta e vreo 15 euro

Editat de alex.burlacu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gn77b - Tdf a ajuns la 99% caravană publicitară.... din păcate mult prea mult marketing și prea puțin ciclism.

Mă uitam la marele campion mondial (en titre) ieri... cum a abandonat și el. Că ai adus vorba de Indurain... apoi cred că de-și pierdea o mână pe traseu, termina cursa și abia apoi se întorcea să și-o caute... iar prințișorii ăștia au grijă doar să le stea freza în reclame...

@cicloburu - a fost o fază de genul ăsta înainte de 89.... organizatorii au greșit drumul și au pierdut evadații (pe de-o parte) iar restul plotonului l-au dus prin niște sate de nu știau ăia dacă mai ajung la finiș... nu aveau stații/telefoane etc...

Foarte bine zis (caravana publicitara).

Apropo de aratat freza bine pe sticla, mi-aduc aminte de Cipollini, cum era el geluit frumos si abandona la PRIMA etapa de munte.

A fost chiar extrem de amuzant intr-un an, comentau cei doi Radu si face unul din ei "Radule, acusi-acusi, simt ca imediat cedeaza". Nu trec citeva minute si apare Mario cu grimase pe fata, ridicindu-se in sa in chinurile iadului si de-odata gata, trage pe dreapta dind din cap a "e imposibil".

 

Ca tot am dat-o in diverse, ma uitam ce namila s-a facut Lemond, destul de tipic american, tara maniei body buildingului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Glumesti, nu? Cu aia la prima coborare ai doua variante: se rupe si te arunca sau se rupe si intra bucati prin tine. Aia e un chinezism MTB entry-level ca si configuratie, de la cadrul panarama, schimbatoarele cele mai proaste, furca "cu suspensie" fara suspensie si fara rezistenta pentru DH, ghidon si pipa de XC etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Guzuman - De la vecinii bulgari (cu adaosuri mai puțin nesimțite) - dar tot trebuie să mai adaugi vreo 200 lei măcar - http://www.sportdelivery.com/en/product/19830-cross-GRX9-29-2014/5051-- E o biclă decentă... iar transportul pana la ușa ta e vreo 15 euro

 

 

La 1500 ron e cam greu sa gasesti MTB noua/nefurata cu o echipare decenta si frana hidraulica pe disc. Daca mai pui 500 poti gasi un model de Cross rezonabil din toate punctele de vedere.

M-am dat la concursuri de MTB (la grupele de amatori, dar tot pe aceleasi trasee pe care mergeau si profesionistii) vreo 500km cu un Cross Paralax 2DB, luat la promotie in 2012 cu 1900 ron. S-a comportat excelent, chiar iar echiparea este integral Alivio (butuci, transmisie, schimbatoare si manete, frane).

Anul asta i-am luat lui fiu-meu un Cross GRX9 de 29, hidraulica la aproximativ acelasi pret.

 

Mersi de raspunsuri.

1500 m-as simti confortabil sa dau, dar as putea sa ma intind si mai sus. Cam asta era si este prima din lista mea: http://emmeduesport.ro/product_info.php?cPath=20_207&products_id=2785

Pareri ?

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...