Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:crack: .Buna parere ce sa zic...Ceva mai complex ai putea sa imi zici?

:grinbandit:

 

Am inteles ca urci mai usor dealuri si chestii cu roti de 29.

 

E o bicla, da-i capat si gata. ;)

» Post actualizat in 15 Dec 2014 21:59

ps. Daca ai bicla prea tare si nu stii sa mergi => esti hipster..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit:

 

Am inteles ca urci mai usor dealuri si chestii cu roti de 29.

 

E o bicla, da-i capat si gata. ;)

» Post actualizat in 15 Dec 2014 21:59

ps. Daca ai bicla prea tare si nu stii sa mergi => esti hipster..

Mi-am luat-o ca sa merg fix 2 statii de ratb cu ea.Drumul de acasa pana la sala:)).

Deobicei il faceam cu mobra asta vara,dar am zis sa fiu un pic bio.Macar pe distante dastea mici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@G B V , merge sa te dai cu ea si mai mult de 2 statii. Angrenajele sunt entry-level, dar merge de tras cu ea si prin munti. O sui in tren si ai unde sa te dai. De curiozitate, cu ce bani ai luat-o la lichidarea de stoc de la Hervi's sau de pe olx/tocmai ?

 

On-topic, cu ocazia BF am zis sa-mi fac un cadou mai p0rn. Meet my second mistress:\

zoom-bike-picture-c2a72e56afa9d1171c6193

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neah...O tin pentru asfalt doar.

Am 105 kg si 1,92.TInd sa cred ca nu rezista la un urs ca mine :crack: .

Am dat 1500 pe ea.Un pret acceptabil zic eu.Mi-a dat si 2 ani garantie la ea.

 

In trecut am mai avut vre 3 biciclete simple,carora le-am rupt cadru si ovalizat jantele.Asta doar mergand pe strada(sarind borduri,scari,etc).Nu vreau sa ma gandesc ce s-ar intampla in padure...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten bun la 2,05 si 140 kg si tot merge cu un 29"-er fara greturi :) Dar da, cadrul trebuie sa fie de baza, cele din Hervi's sunt branduri proprii entry-level.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot romanu` cand mi-am luat bicicleta evident ca am cautat MTB. In vreo 2 ani am mers cu el numai prin Bucuresti si vreo 2 drumuri spre Targoviste. Evident mi-am dat seama ca nu e bun pentru drumuri lungi si la vanzare cu el. Am reusit sa-l dau si acum caut o semicursiera/cursiera mai ieftina pe care sa o pot lasa mai usor legata pe afara sau chiar in fata cladirii unde lucrez. Nu vreau ceva scump de care sa-mi para rau ca o fura cineva. Ca si marime am tot cautat pe net si la 1.88m inaltimea si 90 cm picioarele am gasit ca cea mai buna marime este de 60cm. Aveti idee daca este corect aceasta marime ? De asemenea pe unde as putea sa gasesc niste second handuri aduse de prin Vest la preturi acceptabile ? Am gasit pe OLX cateva cursiere interesante pe la 300-400 ron (hercules, giant, puch), dar sunt din provincie si nu as vrea sa cumpar ceva fara sa probez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cosmin tudor 60 e putin cam mare... mai repede vezi in zona 58.

Mergi duminica in targ in Vitan, e acolo un nenea care vine cu duba de bicle de pe la Craiova (parca)... preturi rezonabile si cat de cat ok jucariile. La Foisor de asemenea am vazut in fata unui atelier ceva bicle puse la vanzare... gasesti si in Bucuresti bicle la preturi ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ alex.burlacu ms de sfat. O sa incerc sa dau o fuga Duminica asta prin targ desi nu cred ca mai e cineva inainte de sarbatori. Crezi ca are nenea asta biciclete mai vechi pe la 350-400 ron ?

Daca te intereseaza bicicleta,am un mountain bike cu echipare shimano la 250 ron.Are jante duble

Editat de G B V
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te intereseaza bicicleta,am un mountain bike cu echipare shimano la 250 ron.Are jante duble

salut,

 

ai niste poze. ma intereseaza ceva cu cadru de 21 sau 28. roti de 28 ( am 1,87-104 kg) si buget mic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta a mea a fost adusa din italia acum vreo 6 7 ani.

I-am schimbat eu jantele,lantul si cauciucurile de vreo 3 ori.

In rest cam atat.

Cum ajung acasa,pun cateva poze


» Post actualizat in 22 Dec 2014 21:59
Bicicleta Mtb in stare buna.
Are jante duble fata-spate,cauciuc nou spate si lant nou.
Dotari:schimbatoare shimano(lang,foaie si comenzile).
Marime jante 26".
Pret 200 ron

post-66993-0-30455400-1419285572_thumb.jpg

post-66993-0-77568500-1419285579_thumb.jpg

post-66993-0-97352900-1419285587_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

@G B V , merge sa te dai cu ea si mai mult de 2 statii. Angrenajele sunt entry-level, dar merge de tras cu ea si prin munti. O sui in tren si ai unde sa te dai. De curiozitate, cu ce bani ai luat-o la lichidarea de stoc de la Hervi's sau de pe olx/tocmai ?

 

On-topic, cu ocazia BF am zis sa-mi fac un cadou mai p0rn. Meet my second mistress:\

zoom-bike-picture-c2a72e56afa9d1171c6193

Superba ! Si pe mine ma bate gandul inca din primavara anului trecut sa imi iau un Specialized Allez Sport dar ma gandesc ca o sa o tin pe post de bibelou .Si e pacat... Nu am timp liber sa ma dau nici cu mobra cat vreau , de unde sa mai imi fac timp si pentru asta ....

Zi o parere despre ea , daca ai chef....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde cat vrei sa bagi cu ea. Eu bag f mult oras (sosea) cam 1000+ km/an, plus ca vreau anul asta sa fac tura aia Cu Bicicleta La Mare si sa termin un un triathlon, deci ma voi folosi :)

 

Parere o sa-mi fac dupa primele sute de km. Ideea e ca se va schimba stilul de pedalat de la mtb la asta. Insa o sa revin ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde cat vrei sa bagi cu ea. Eu bag f mult oras (sosea) cam 1000+ km/an, plus ca vreau anul asta sa fac tura aia Cu Bicicleta La Mare si sa termin un un triathlon, deci ma voi folosi :)

 

Parere o sa-mi fac dupa primele sute de km. Ideea e ca se va schimba stilul de pedalat de la mtb la asta. Insa o sa revin ;)

Pai 1000km pe an pentru o rutiera as zice ca e chiar putin ...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Thomas.

Vezi ca rotile Alexrims nu sunt prea stralucite.Acum nu stiu cate kg mai ai dar pe mine la 90kg nu ma tineau.Cam la 2 iesiri rupeam o spita.Orienteaza-te spre Mavic daca mai ai buget.Poate ne vedem cand da soarele la o tura.

Editat de fra'su
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fra'su, Alexrims are frate-miu (ce coincidenta) si are peste 100kg, inca nu a rupt nici o spita. A rupt pe alte roti,dar pe astea inca nu. Rotile probabil nici nu sunt Alexrims, ci doar jantele, butucii si spitele sunt probabil facuti de altcineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de km, avand in vedere ca au fost facuti cu un mtb, e ok :)

Cat despre Merida, avand in vedere ca e un entry-level, este ok. Daca ma impac asa bine, trec la "next level"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de km, avand in vedere ca au fost facuti cu un mtb, e ok :) Cat despre Merida, avand in vedere ca e un entry-level, este ok. Daca ma impac asa bine, trec la "next level"

 

Ai dreptate pt un MTB e ok , credeam ca vorbesti de rutiera . Cu asta sigur o sa bagi multi mai multi km . Eu o sa ramin la entry level , la ce ''motor'' am , bicicleta e multmai avansata decat mine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...