Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

i-ai pus filtru sport?! :D :scratch: :P :lol:

 

 

Hai sa vedem ca a dat caldurica...sa ne strangem cumva pe la brasov...va anuntam datele ori eu ori ionutz...sa vedem ce si cum

 

 

 

 

Numa' bine si aveti fratilor grija ca deja dam cu ripu-ri pe la accidente.....

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-ai pus filtru sport?! :lol:

 

 

Hai sa vedem ca a dat caldurica...sa ne strangem cumva pe la brasov...va anuntam datele ori eu ori ionutz...sa vedem ce si cum

 

 

 

 

Numa' bine si aveti fratilor grija ca deja dam cu ripu-ri pe la accidente.....

Nu , urmeaza acum niste modificari pentru un top speed mai bun...Am sa postez etapele pe forum dupa finalizarea lor..

 

Asa , sa ne intalnim :P Numa sa tina caldura cu noi in perioada respectiva

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva indicii? la ce modificari te gandesti?

Ce este mai sigur : Alta toba cu evacuare cu tot,alt filtru de aer,+modificari la cutia de la filtrul de aer.

 

-posibil inca nu sigur urmeaza la aprecierea mecanicului care o sa ma ajute : -posibile alte jigloare si alt pinion pe spate.

 

Am sa va spun sigur tot dupa ce ma apuc si bineinteles rezultatul cu diferente la final.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce este mai sigur : Alta toba cu evacuare cu tot,alt filtru de aer,+modificari la cutia de la filtrul de aer.

 

-posibil inca nu sigur urmeaza la aprecierea mecanicului care o sa ma ajute : -posibile alte jigloare si alt pinion pe spate.

 

Am sa va spun sigur tot dupa ce ma apuc si bineinteles rezultatul cu diferente la final.

 

suna bine! bafta! la ce evacuare te-ai gandit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o zi de umblat in oras (am fost la parada din Timisoara Mos Craciun vine pe motocicleta), cam 5 ore am ajuns si acasa, unde nu am mai reusit sa desjac portbabajul .Cheia refuza sa invarta yala si cred ca nici nu intra pana la capat , mi se pare ca ramana afara 2-3 mm.

 

Pe timpul paradei am umblat la portbagajul fara nici o problema.

 

 

Am inauntru lantul moto si o laveta.

 

Cum il deschid?

 

HELP!

 

Andrei, Timisoara

 

P.S.:

Am pus wd-40 , l-am lasat ca caldurica.l-am fortat de s-a indoi cheia huh.gif .

In butuc se aude ca se misca ceva dar nu por sa vad deloc in portbagaj daca e blocat.

Stiti ce si cum trebuie sa dezmembrez ca sa vad daca e stricat butucul sau daca e blocat ceva in incuietoare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o zi de umblat in oras (am fost la parada din Timisoara Mos Craciun vine pe motocicleta), cam 5 ore am ajuns si acasa, unde nu am mai reusit sa desjac portbabajul .Cheia refuza sa invarta yala si cred ca nici nu intra pana la capat , mi se pare ca ramana afara 2-3 mm.

 

Pe timpul paradei am umblat la portbagajul fara nici o problema.

 

 

Am inauntru lantul moto si o laveta.

 

Cum il deschid?

 

HELP!

 

Andrei, Timisoara

 

P.S.:

Am pus wd-40 , l-am lasat ca caldurica.l-am fortat de s-a indoi cheia huh.gif .

In butuc se aude ca se misca ceva dar nu por sa vad deloc in portbagaj daca e blocat.

Stiti ce si cum trebuie sa dezmembrez ca sa vad daca e stricat butucul sau daca e blocat ceva in incuietoare?

 

nu e stricat nimic. cred ca ti-au ajuns laveta si lantul unde nu trebuie i nu dau voie sa descuie. si io am patit la fel

doar ca in loc de laveta era tel unui prieten. consecinte: portbagaj deschis, ecran&carcasa bucati

incearca sa misti un pic codita. poate se mai misca pe acolo si reusesti sa descui. altfel te apuci de demontat. bafta :burnout:

p.s. o sa-ti fac niste poze sa vezi ce e blocat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vorbit cu tipu` si o are de aprox 1 an , a facut 4.000 de km si mi-a zis ca are gume noi , consumabile schimbate , acum ma gandesc cam ce probleme ar avea.?la c sa ma astept? :burnout:

imi spuneti si mie la ce sa ma uit cand ma duc acolo, ca NU am mai avut motor si nu stiu unde sa ma uit cand il cumpar ;) :agree: !

sapt viitoare il vad!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut , am gasit un cbr la 10.000 de km 2006 ,pret de 1100 euro .am si poza

ce parere aveti :burnout: ?si are acte de 49

salut, din cate vad ii negru complect, ma rog inafara de pulug, cea ce la cbr 125 nu este culare standard neagra complect, numai negru cu argintiu, de aici rezulta ca a fost revopsit, de unde rezulta ca a fost cazut. Acuma ramane de vazut la ce pret ii. si despre acte nush ce sa zic io am avut un prieten care o avut un rs de 125 cu nr de primarie, da nu corespundeau serile nimic. spor la treba, tu iei dcizia ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi spuneti si mie la ce sa ma uit cand ma duc acolo, ca NU am mai avut motor si nu stiu unde sa ma uit cand il cumpar :burnout: ;) !

sapt viitoare il vad!

Nu te baga la ciordeli.Cand iti spune ca are acte de 49 cc ar trebui sa`ti bata la ochi ca ceva nu`i in regula.

Motorul are niste serii(pe motor scrie capacitatea cilindrica 124.7)Tu daca lovesti pe cineva , iti iau astia motoru si`l desfac masoara capacitatea cilindrica si in mod normal puscarie ar scrie pe tine,doar ca esti minor ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te baga la ciordeli.Cand iti spune ca are acte de 49 cc ar trebui sa`ti bata la ochi ca ceva nu`i in regula.

Motorul are niste serii(pe motor scrie capacitatea cilindrica 124.7)Tu daca lovesti pe cineva , iti iau astia motoru si`l desfac masoara capacitatea cilindrica si in mod normal puscarie ar scrie pe tine,doar ca esti minor ...

Multumesc mult de sfaturi ...

da am observat si eu ca are culoarea neagra complet, si rezulta ca a fost revopsit sau carene noi.

multumesc :burnout: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le aduceam printr-o cunostinta care le cumpara la licitatie..

dar am pierdut licitatia. te anunt daca prind ceva :burnout:

 

cbr-ul negru e furat de dincolo. ai grija ce cumperi ca s-ar putea sa nu merite ;)

Ok pridon multumesc.

Arata foarte bine scaritele alea..

 

Multumesc mult de sfaturi ...

da am observat si eu ca are culoarea neagra complet, si rezulta ca a fost revopsit sau carene noi.

multumesc :agree: :huh:

Ai grija ce cumperi ca sa nu iti para rau;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va bagati mai la ce e de 125 cu acte de 49cc, ce rost ar avea si cum ai putea sa inmatriculezi un motor de 125 cu acte de primarie...ceva e putred la mijloc.

 

Acum cu lovitul sa stii ca nu e cine stie ce. Eu mi-am luat motoreta mai ieftin tocmai pe chestia asta dar nu are nimic, ideea e sa calce drept , sa nu aiba urme de sudura pe cadru si cadru sa nu fi fost revopsit. Daca vrei un Ghid complet de cumparare, conteacteaza-ma (id-ul meu este in paginile aterioare) si ti-l voi trimite! Cu toate astea sfatul meu este sa NU cumperi ceva care se alfa in ilegalitate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde le-ai cumparat si ce latime au? Oare portocalii ar fi dat mai bine,oricum sunt faine

Ele sunt Fluorescent Orange..de la Progrip..le-am luat de la un tip care le trimite din Spania tatalui sau iar dansul le expediaza in tara.daca vrei ceva detalii legate de el contacteaza-ma.

Latime:6 milimetri

Cost :60 Lei

Editat de aryku alexe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ele sunt Fluorescent Orange..de la Progrip..le-am luat de la un tip care le trimite din Spania tatalui sau iar dansul le expediaza in tara.daca vrei ceva detalii legate de el contacteaza-ma.

Latime:6 milimetri

Cost :60 Lei

Multumesc, o rola a ajuns la ambele jante. Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...