Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1.60 :rolleyes:

 

cu adidasii e ok ca au talpa flexibila si sa zicem ca fac un pic de balet (pe varfuri) insa cu ghetele moto nu am nicio sansa ca sunt tepene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.60 :rolleyes:

 

cu adidasii e ok ca au talpa flexibila si sa zicem ca fac un pic de balet (pe varfuri) insa cu ghetele moto nu am nicio sansa ca sunt tepene

Eu cred ca la 1.60 ajungi bine jos,plus ca cbr`eul nu e chiar asa greu si ai putea sa-l ti putin inclinat daca nu.

asa arat eu la 1.70 pe el :

post-43910-1245678986_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers pe cbr in scoala si imi era putin dificil..mai ales ca nu puteam sa dau cu spatele..ma tragea asistentul :rolleyes: te vad in adidasi, asa e mai usor sunt flexibili (am zis si mai sus) dar ghetele nu sunt flexibile deloc :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@buburuza: nu neaparat, nu-ti lua ghete racing, la cbr nu folosesc la nimic, pt 125 e doar un moft sa-ti iei ghete de top, poti merge si in cizme cu protectii sau in niste ghete touring, eu am ghete touring si nu am niciun stres cu faptul ca ar fi tari, exceptand inaltimea, (am ~1.80). O alta optiune ar fi sa te ingrasi, ca sa se lase motoreta cu tine, dar pt o fata nu cred ca renteaza, stai linistita ca te vei invata, stiu oameni care mergeau pe supermotarde si nu ajunegau cu picioarele jos, la semafor stateau pe un picior cu fundul inafara motoretei, cu timpul te vei obisnui, inceputul e mai greu!

 

 

In rest, hai fratilor sa strangem randurile mai ales cei din imprejurimi, ce mai avem cbr-isti si cbr-iste de prin bucuresti si apropiere (ploiesti, mizil, etc) hai ca poate o puneam de nsite intalniri, ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea e ca deja mi-a luat taica-miu tot echipamentu de la combinezon la sosete :) inclusiv ghetele (xpd vr5) si tin la siguranta mea, poate sa fie si de 50 ca tot ma echipez cu ceva "teapan", sper ca totul sa fie bine..daca nu, macar un pic sa o las cat sa fiu sigura pe picior.maine sau miercuri cand ajunge iesim la "test drive". Incep pe 125 ca am permisul de numai 2 luni :) apoi un ninja de 250 :) si apoi..gata ca nu ma lasa fizicu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers pe cbr in scoala si imi era putin dificil..mai ales ca nu puteam sa dau cu spatele..ma tragea asistentul :) te vad in adidasi, asa e mai usor sunt flexibili (am zis si mai sus) dar ghetele nu sunt flexibile deloc :)

poi acela si e scopu cizmelor sa ofere o mobilitate mai redusa piciorului,in caz de accident sa reduca riscu fracturarii.

Eu folosesc cizme touring,combinezon dintro bucata piele Probiker .si chiar nu am nici cea mai mica problema,inca e prea jos pentru mine.

Parerea mea e sa nu iti faci nustiu cate griji,pentru ca o sa te obijnuiesti foarte repede si o sa fie usor pentru tine.

Asteptam poze cu voi doua :) : Cbr`ica si cu tine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca nu am mai raspuns, dar abia astazi a ajuns si bubuzuzu meu acasa si sunt tare incantata de el..in curand poze, dupa ce facem baitza :laugh: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca nu am mai raspuns, dar abia astazi a ajuns si bubuzuzu meu acasa si sunt tare incantata de el..in curand poze, dupa ce facem baitza :kick: :P

Asteptam asteptam pozele:D

Multi km impreuna fara incidente neplacute ! ;)

 

Atasez si manualul de intretinere pentru cei care au nevoie :

 

poze cu noi 2 inca nu avem, in schimb pun una imediat dupa "baita"

ZAFUCK527447-02.jpg

Nu ne dezamagii vrem si cu amandoua :disappointed:

Frumosa sa ai parte de ea!

Honda_CBR125_2004_Service.doc

Editat de Paulikaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc, o sa avem grija..si pozele or sa apara cat de curand, e cam urat afara mai devreme picura si nu am putut sa ne desfasuram cum trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uhh..o sa fie destul de greu pana acolo :disappointed: ma inspaimanta un pic DN-ul insa o sa incerc sa ajung..miercuri la 19?sau 125-u se intalneste separat? :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca nu am mai raspuns, dar abia astazi a ajuns si bubuzuzu meu acasa si sunt tare incantata de el..in curand poze, dupa ce facem baitza :disappointed: :kick:

 

 

Soon to become one of the greatest stunters worldwide ... the Pokemon Forjator !

Editat de Frana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uhh..o sa fie destul de greu pana acolo :disappointed: ma inspaimanta un pic DN-ul insa o sa incerc sa ajung..miercuri la 19?sau 125-u se intalneste separat? :P

Pai da , miercuri la 19 , noi cu 125`urile stam mai in stanga , deci cum intrii in stanga ;)

 

 

PS: frN tu sa taci :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o sa fiu cel mai probail dezorientata..ma racolati voi :kick:) am nr momentan VL.05 (cred).PPJ si daca e sa schimb o sa fie IF.xx.BBZ :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o sa fiu cel mai probail dezorientata..ma racolati voi ;)) am nr momentan VL.05 (cred).PPJ si daca e sa schimb o sa fie IF.xx.BBZ :kick:

O sa fim geana' pe un cbr repsol :> :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata , don`t worry ! Sunt aici sa te sustin ! Nu te antura cu golanii astia !!!

 

 

Omu asta are dreptate, sunt niste depreavati, pfaaa....nici sa-ti inchipui, vor sa profite de ceberica....

 

ON: frumusel, sa te poarte cu sanatate!

 

OFF: cand plecati ma pe cheia, ca va laudati, sa stiu daca repar motoreta pana atunci :">

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

momentan sunt pe cont propriu :kick: si mobrele sunt ca iubitele/iubitii nu se imprumuta :disappointed:

Editat de bubuzuza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...