Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

multumesc mult ptr explicatii, zi-mi si mie un producator serios sau de unde ai luat-o tu daca esti multumit de ea.incerc sa fac din cbrica o moto deosebit dar fara sa fac schimbari cu inprovizatii

 

io am luat-o acum 2 ani, m-a costat 100euro si a fost de la un baiat din bucuresti care dupa 1 sapt nu mi-a mai raspuns la telefon..oricum, inca functioneaza :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

o vand pe lenutza!!!! sariti de o luati! vrea la altcineva, nu-i mai place de mine, a zis sa-mi iau chopper sau enduro touring ca sutn urat si barbos... :friends:

 

 

 

deeeeeeeeeeeeeeci...Se vinde Lenutza! Honda CBR 125cc, 2004, 27 000 km, stare de iti vine sa o pupi...bag mana in foc pt trotineta mea! /index.php?showtopic=441081

 

 

 

B)

Mesaj completat

nu mai are nimani, nimic de spus?!....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare la toti posesorii de cbr-uri.

As avea si eu cateva intrebari daca se poate.

Vreau sami iau moto si din ce am citit pe net honditza asta mica ar fi foarte fiabila.

Intrebarea mea ar fi la ce sa ma uit cand o cumpar (nam mers in viata mea pe moto sa pot sami dau seama de ceva)?

si inca o intrebare scurta la moto asta care vreau sa o iau e indoit un pic rezervorul in partea de sus, carena are cateva zgarieturi dar destul de mici si carena aia din jurul farului sau cum so numi are o crapatura.

Poate sa fie ceva periculos in chestiile astea??

Era sa uit moto e din 2004 si are 18000km proprietarul zice ca a fost adus de la nemti unde a fost al unei tipe.

si pretul ar fi 5000lei. cum vi se pare niste sfaturi ceva

 

Regards

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, semn clar ca a fost lovita.... nu stiu ce sa zic cu rezervoru indoit e o cazatura destul de strasnica, si nu cred ca se poate repara cu o suma de bun simt...mai bine mai pui un ban gramada si iti iei ceva in stare buna ( ca sa fiu nesimtit zic ca stiu eu una, pe a mea :bow:) in rest motorul este foarte fiabil, atentie mare la ambreiaj ( este un pct putin mai slab la acest model, atentie mare daca a fost cazuta, caci poate avea si chestii ascunse :D care sa-ti dauneze la drum...in rest uite-te la ce te uiti de obicei la o motoreta: toba, mansoane, cauciucuri, cadru, etc etc

 

 

Cand te hotarasti sa te duci cu cnv cu experienta.

 

 

Bafta, numai bine :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o opinie personala, inseamna ca s-a cazut destul de urat cu ea... nu stiu ce sa zic

 

incearca sa cauti si altceva, nu ne putem da cu parerea despre motoreta dat fiind ca nu avem nici macar fotografii cu ea

Mesaj completat

Daca voi stati, eu vand motoreta si fac poze!

post-19969-1259346103_thumb.jpg

post-19969-1259346119_thumb.jpg

post-19969-1259346137_thumb.jpg

post-19969-1259346150_thumb.jpg

post-19969-1259346161_thumb.jpg

post-19969-1259346176_thumb.jpg

post-19969-1259346185_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salut..cateva poze dintr-o plimbare!

Plecare :Mizil-Valeni de Munte-Cheia -Brasov-Intorsura Buzaului-Siriu -Nehoiu -Buzau-Mizil

Km total: 385

 

Un traseu extraordinar! merita.

fratilor mi-am indoit janta din fata, am dat intr-un bolovan la 100km /h ,nu rau doar buza, nu am lovit cu janta ci cu cauciucul si s-a indoit janta credeti ca o pot indrepta? ati avut un asemenea incident? astept pareri. multumesc

Mesaj completat

Salut..cateva poze dintr-o plimbare!

Plecare :Mizil-Valeni de Munte-Cheia -Brasov-Intorsura Buzaului-Siriu -Nehoiu -Buzau-Mizil

Km total: 385

 

Un traseu extraordinar! merita.

fratilor mi-am indoit janta din fata, am dat intr-un bolovan la 100km /h ,nu rau doar buza, nu am lovit cu janta ci cu cauciucul si s-a indoit janta credeti ca o pot indrepta? ati avut un asemenea incident? astept pareri. multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am indoit si eu janta la cbr de pierdea presiunea imediat...si s-a indreptat fara probleme...la cald

la cald prin"ciocanire" sau roluire ? eu as incerca la rece prin loviri usoare sau sa o incalzesc putin cu un aparat cu aer cald, nu vreau sa o demontez. o crapa bucati din ea? tehnologia de reparatie scrie ca jantele din Al se indreapta la cald la temp de 140 grade celsius dar la mine nu e chiar rau.oricum va multumes tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cald prin"ciocanire" sau roluire ? eu as incerca la rece prin loviri usoare sau sa o incalzesc putin cu un aparat cu aer cald, nu vreau sa o demontez. o crapa bucati din ea? tehnologia de reparatie scrie ca jantele din Al se indreapta la cald la temp de 140 grade celsius dar la mine nu e chiar rau.oricum va multumes tuturor

Prin ciocanire...sfatu meu e sa nu incerci la rece pentru ca se poate crapa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce e asa greu sa demontezi o janta ?

Am rimuri montate iar daca o incalzesc trebuie sa o revopsesc si nu am dispozitiv de sustinere(cric).dar daca trebuie....Mi-a promis un amic ca o incalzeste usor cu aer cald si o ciocaneste usor.MENTIONEZ CA NU SCAPA AER.SALUTARI OMENILOR DE BUNA CREDINTA.NU E RAU DAR EU SUNT UN TIPICAR INASCUT SI VREAU SA AM TOTUL PERFECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce e asa greu sa demontezi o janta ?

Am incercat prin ciocanire cu un dorn de lemn prin loviri usoare si sa fie a naibii deabia se vede o mica schimbare dupa o ora de ciocanire dar nu e rau deci la rece "am frecat-o " degeaba. fiindca nu am multa minte mi-as lua 2 jenti noi de la modelul 2007 modelul auriu, cat o costa? stiti un pret orientativ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , am si eu o Honda cbr 125 r an 2005 , si nu stiu ce sa-i fac sa mearga mai tare :| . Nu vrea sa mearga mai tare de 100 .

 

Aveti vre-o idee ce sa-i fac ? Si unde as putea sa o delimitez ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cu 100 km/h ... :finger: . Mai mult nu vrea . Si deabia atinge 100 . :)

scuze ca ma bag dar e foarte bine 100 nici nu ai nevoie de mai mult... daca vroiai viteza iti puteai lua rs :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca ma bag dar e foarte bine 100 nici nu ai nevoie de mai mult... daca vroiai viteza iti puteai lua rs :)

 

Pai da , dar acum asta e , nah . Ce pot sa-i fac ? Daca o delimitez :-?? , nu stiu daca e bine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da , dar acum asta e , nah . Ce pot sa-i fac ? Daca o delimitez :-?? , nu stiu daca e bine ...

si daca o delimitezi cat se mai duce ?? pana la 120 - 130 avantaju ei fata de rs e consumu . rs - meu consuma 5 litrii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca o delimitezi cat se mai duce ?? pana la 120 - 130 avantaju ei fata de rs e consumu . rs - meu consuma 5 litrii.

 

Pai da dar , mie nu-mi palc alea in 2 timpi ... :| , cand trebuie sa bagi benzina trebuie sa bagi si ulei , nu ? Uhm , si sunetu' ala , nu e ca la 4 timpi .

Editat de david4you26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...