Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am reusit sa imi gasesc o toba pentru ceberica :baldy: De la Vick-Exhaust.com

Vine intr-o saptamana, o sa pun un video cum se aude.

 

Din ce an e repsolul tau? ca vad ca are altfel toba aia...la mine sunt trei suruburi care tin toba. Al mei e din 2005.

 

Mesaj completat

Mai am o intrebare....Cauciuc fata de 80/90 17 unde gasesc?

Care e marimea maxima pt fata la CBR 125?

post-59048-1281601205_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma eu am cauciuc de 90 pe fata , si pe spate de 120 ;) . Cred ca 100 , ar merge pe fata , si pe spate maxim am vazut 130 , avea unu :baldy:) .

 

P.S. : De unde esti ? Si cat dai pe toba ? :D

 

Si pe mine m-ar tenta o toba , am gasit una yoshimura , dar costa 1350 Ron , toata evacuarea .

 

Uite si o poza :

post-53499-1281613446_thumb.jpg

Editat de david4you26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai toba e 80 euro...dar yoshimura aia arata prea frumos :baldy:) e doar ultima parte, nu e toata. Unde ai gasit-o?

Ma rog...eu nu am avut buget asa de mare pt toba ;) O iau ca sa ma fac auzit prin trafic. Sper sa sune bine.

 

asta e site-ul, o faci cat de lunga vrei tu, cum vrei tu...Vick-Exhaust

 

dar depinde cum e CBRul tau...daca are 3 suruburi la toba acolo, ca altfel trebuie nush ce teava indoita si alte chesti...

Mesaj completat

Eu pe spate am un cauciuc pe care scrie front...e de 100. Inseamna ca pot sa il pun pe ala de 100 pe fata? ar merge? nu haraie/racaie/ face zgomote? :D

 

 

cum e cu ala de 120? te descurci in curbe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok cu ala pe spate de 120 , ma batea gandu' sa-mi pun dala de 130 , dar e ok cu 120 .

P.S. : Pe fata nu sunt sigur daca merge 100 , dar eu am il am de 90 , si e super ok :laugh: . Ala de 90 merge 100 % .

 

Aaa , gata il stiu pe VIck :) .

 

Sa pui si tu o poza cu toba care ti-o iei :drink: .

 

Mobra ta din ce an e ? A mea e din 2004 , cred ca si a mea tot in 3 suruburi se prinde .

Editat de david4you26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok cu ala pe spate de 120 , ma batea gandu' sa-mi pun dala de 130 , dar e ok cu 120 .

P.S. : Pe fata nu sunt sigur daca merge 100 , dar eu am il am de 90 , si e super ok :laugh: . Ala de 90 merge 100 % .

 

Aaa , gata il stiu pe VIck :D .

 

Sa pui si tu o poza cu toba care ti-o iei :) .

 

Mobra ta din ce an e ? A mea e din 2004 , cred ca si a mea tot in 3 suruburi se prinde .

2005. Pai de abia astept sa vina toba :drink:)

 

Mesaj completat

In legatura cu cauciucurile astea mai late...iti fac probleme la RAR cand te duci sau nu iti zice nimeni nimic? Stiu ca pe taloanele vechi scria dimensiunile cauciucurilor, dar pe asta nou nu mai scrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai o sa ai probleme , dar , daca te duci cu alea stock , si dupaia ti le pui pe alea de 120 pe spate , si 90 pe fata , e ok :laugh: .

 

 

Cand iti vine toba :) ?? Sa pui si tu o poza :D .

 

 

De unde esti ? Daca esti din Bucuresti poti sa te duci la R.A.R. in Grivitei si acolo te trece :drink: . Bafta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai o sa ai probleme , dar , daca te duci cu alea stock , si dupaia ti le pui pe alea de 120 pe spate , si 90 pe fata , e ok :laugh: .

 

 

Cand iti vine toba :) ?? Sa pui si tu o poza :D .

 

 

De unde esti ? Daca esti din Bucuresti poti sa te duci la R.A.R. in Grivitei si acolo te trece :drink: . Bafta .

[/quotee

 

Eu am pe fata 110 si pe spate 130 si toba arrow fara amortizor montat , am facut RAR fara nici un incident, iar probleme cu cilistica in 8000 de km de cand le am montate ,nu au fost datorita anelopelor si m-am dat si pe Siriu-Buzau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Si ce frate ? Mai bine 4 T decat 2 T ... Mie unu nu-mi place 2 T .

 

Si daca arata ca o bicicleta , asta e :P . Ne facem treaba cu ea .

Si 180 sa pui tot cursiera e !!! :baldy: O sa zica soferii pe strada Citez : " Mama ce biciclist cu combinezon si cizme de la alpinestars , si cu casca , or fi dat militienii astia lege sa ai echipament pe biciclete... SARACII BICICLISTI !!! " am incheiat citatul. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si 180 sa pui tot cursiera e !!! :baldy: O sa zica soferii pe strada Citez : " Mama ce biciclist cu combinezon si cizme de la alpinestars , si cu casca , or fi dat militienii astia lege sa ai echipament pe biciclete... SARACII BICICLISTI !!! " am incheiat citatul. ;)

De cand ti-a zis gagica aia ca o ai mica ai ramas obsedat de marime.Poate faci rost de numarul lui Turcu de la Dinamo si scapi de frustrare.Crezi ca marimea motocicletei compenseaza......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand ti-a zis gagica aia ca o ai mica ai ramas obsedat de marime.Poate faci rost de numarul lui Turcu de la Dinamo si scapi de frustrare.Crezi ca marimea motocicletei compenseaza......

1 La mana il cunosc pe David si imi permit glume cu el.

2 La mana Ti-am pus-o tie si nu ti-a placut de zici ca o am mica ?? Chiar asa nu te-am multumit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 La mana il cunosc pe David si imi permit glume cu el.

2 La mana Ti-am pus-o tie si nu ti-a placut de zici ca o am mica ?? Chiar asa nu te-am multumit ?

Ai grija ce vorbesti ca eu nu am zis nimic, daca cunosti ceva gramatica subiectul in propozitie este "gagica", dar dupa cum vad cand altii invatau, tu aplecai frunze la capre.

Si ca sa nu fiu rau rs125 span este cea mai faina la aspect dar motorul in 2t este un mare dezavantaj pentru mine.nimai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai o sa ai probleme , dar , daca te duci cu alea stock , si dupaia ti le pui pe alea de 120 pe spate , si 90 pe fata , e ok :baldy: .

 

 

Cand iti vine toba :D ?? Sa pui si tu o poza :P .

 

 

De unde esti ? Daca esti din Bucuresti poti sa te duci la R.A.R. in Grivitei si acolo te trece . Bafta .

Din Bucuresti :P Poate gasi o zi si ne adunam cu totii si bagam o drumetie mica sau un suc

 

O sa imi pun pe fata un 100 si sa vad ce fac cu ala din spate...oricum, R.A.R.-ul trebuie sa il fac prin Decembrie ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija ce vorbesti ca eu nu am zis nimic, daca cunosti ceva gramatica subiectul in propozitie este "gagica", dar dupa cum vad cand altii invatau, tu aplecai frunze la capre.

Si ca sa nu fiu rau rs125 span este cea mai faina la aspect dar motorul in 2t este un mare dezavantaj pentru mine.nimai bine.

Pai te bagi in seama ,ca proverbu' ala romanesc. De unde ai ajuns la concluzia asta ??? Te pomenesti ca mi-ai fost si profesor si nu stiu. Si ce nu te simti in stare sa fii subiectul propozitiei sau ce ?

Mesaj completat

Din Bucuresti ;) Poate gasi o zi si ne adunam cu totii si bagam o drumetie mica sau un suc

 

O sa imi pun pe fata un 100 si sa vad ce fac cu ala din spate...oricum, R.A.R.-ul trebuie sa il fac prin Decembrie :baldy:)

Daca ii faci decat autentificare nu ar trebuii sa ai probleme cu RAR-u , ei doar trebuie sa verifice seriile de sasiu si de motor , dar mai gasesti pe unii care mai vor o atentie si daca nu o dai iti gasesc nod in papura. La ITP se uita la dimensiunile anvelopelor.Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai te bagi in seama ,ca proverbu' ala romanesc. De unde ai ajuns la concluzia asta ??? Te pomenesti ca mi-ai fost si profesor si nu stiu. Si ce nu te simti in stare sa fii subiectul propozitiei sau ce ?

Mesaj completat

 

Daca ii faci decat autentificare nu ar trebuii sa ai probleme cu RAR-u , ei doar trebuie sa verifice seriile de sasiu si de motor , dar mai gasesti pe unii care mai vor o atentie si daca nu o dai iti gasesc nod in papura. La ITP se uita la dimensiunile anvelopelor.Bafta

 

Un lucru destept ai zis si tu chiar sunt profesor, si-am avut intalnire cu de-al de tine chiar acum in august" la corigente".Si apropo eu sunt predicatul subiectii sunt de teapa ta. Sa rectific:itp la moto la bz se face numai la rar pentru ca ei sunt singurii care au stand de franare pentru moto, deci tot la rar am fost.NUMAI BINE SI POATE TE MATURIZEZI SI TU CA TARA ARE NEVOIE.

PS>te astept pe la bz sa-ti dau o noto de trecere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea am inteles....se uita la dimensiunile anvelopelor, dar la mine in talon nu scrie dimensiunile anvelopelor. Ma rog...trebuie sa fac ITPul...

Concluzia care este deci? Trec de ITP sau nu :baldy:) Din bucuresti sunt, deci, voi unde ati facut ITPul cu anveloepele de 120?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...