Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

Din Bucuresti ;) Poate gasi o zi si ne adunam cu totii si bagam o drumetie mica sau un suc

 

O sa imi pun pe fata un 100 si sa vad ce fac cu ala din spate...oricum, R.A.R.-ul trebuie sa il fac prin Decembrie :baldy:)

Aha , pai noi ne strangem in fiecare miercuri pe la ora 18:00 - 19:00 , la Arcu' de Triumf , daca vrrei sa vi :D .

 

se incumeta vreun cbr-ist la o tura pe transfagarasan weekendu asta?

 

 

Pridon , eu ma duc sambata asta ! Cu inca 3 motociclisti , un Bandit 1250 S , si doua BMW-uri GS 650 , vom campa acolo , o nopate , cu cortu' . Daca vrei sa vi si tu cu noi , un PM , te rog :P .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu prea am inteles....se uita la dimensiunile anvelopelor, dar la mine in talon nu scrie dimensiunile anvelopelor. Ma rog...trebuie sa fac ITPul...

Concluzia care este deci? Trec de ITP sau nu :baldy:) Din bucuresti sunt, deci, voi unde ati facut ITPul cu anveloepele de 120?

Daca nu ma insel cand am facut itp-u m-am dus cu cartea si acolo scrie dimensiunile. In taloanele cele noi nu mai scrie dimensiunea anvelopelor.

Mesaj completat

Un lucru destept ai zis si tu chiar sunt profesor, si-am avut intalnire cu de-al de tine chiar acum in august" la corigente".Si apropo eu sunt predicatul subiectii sunt de teapa ta. Sa rectific:itp la moto la bz se face numai la rar pentru ca ei sunt singurii care au stand de franare pentru moto, deci tot la rar am fost.NUMAI BINE SI POATE TE MATURIZEZI SI TU CA TARA ARE NEVOIE.

PS>te astept pe la bz sa-ti dau o noto de trecere

Auzi nu mai vorbii asa de sus , ca poate te impiedici si cazi.Esti si patriot mare tu MATURULE. Mai bine vezi de bicicleta aia si nu mai baga in seama toti imaturii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ma insel cand am facut itp-u m-am dus cu cartea si acolo scrie dimensiunile. In taloanele cele noi nu mai scrie dimensiunea anvelopelor.

Mesaj completat

 

Auzi nu mai vorbii asa de sus , ca poate te impiedici si cazi.Esti si patriot mare tu MATURULE. Mai bine vezi de bicicleta aia si nu mai baga in seama toti imaturii...

Stai jos ai 3, nu ai inteles nimic. aici e vorba de hobby,iar o moto mai mica noua cu niste imbunatatiri este mai buna decat cazaturile de 600.A si nu este singura moto pe care o am dar esti prea inteligent sa-ti explic de ce o am la inima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pun si eu maine poze cu RR-u cu carenele lipite cu scotch ;)) La mine iar e dauna totala, cadru codita stramb, furca putin stramba, semighidon stanga stramb, carena laterala sparta, carena frontala sparta, codita rupta pe jumate pe stanga, scarita lipsa , cadru de bord rupt ... plm.

 

Iau banii de la asigurari si il fac de stunt ca e cam singura sansa sa il modific. Daca nu, suzuky g3s3yks er 600 k7 +

Editat de Frana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o curiozitate legata de motocicletele de 125cmc. Vreau sa-mi cumpar un motor de 125cmc, nu m-am decis inca ce firma sa fie, dar sa fie in 4 timpi motorul. Intrebarea mea este urmatoarea: cum se comporta motorul acesta la drum lung? Intentionez ca anul viitor sa fac un tur prin tara si prefer un motor mic pentru consum redus, ca sa am bani si de multe alte lucruri, nu doar de benzina. Vorbesc strict de motorul de 125cmc, nu de ciclista, pozitie in sa sau alte detalii de finete. Voi cat ati mers cel mai mult intr-o tura directa, fara oprire? Ma gandeam la 2-300km pe zi, poate. Fiind totusi o calatorie de placere, vreau sa vizitez si locurile, nu doar sa trec pe langa ele. Multumesc frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o curiozitate legata de motocicletele de 125cmc. Vreau sa-mi cumpar un motor de 125cmc, nu m-am decis inca ce firma sa fie, dar sa fie in 4 timpi motorul. Intrebarea mea este urmatoarea: cum se comporta motorul acesta la drum lung? Intentionez ca anul viitor sa fac un tur prin tara si prefer un motor mic pentru consum redus, ca sa am bani si de multe alte lucruri, nu doar de benzina. Vorbesc strict de motorul de 125cmc, nu de ciclista, pozitie in sa sau alte detalii de finete. Voi cat ati mers cel mai mult intr-o tura directa, fara oprire? Ma gandeam la 2-300km pe zi, poate. Fiind totusi o calatorie de placere, vreau sa vizitez si locurile, nu doar sa trec pe langa ele. Multumesc frumos.

ai postat la cbr 125 deci vrei informatii despre cbr 125 sau despre celelalte tipuri de motoare de 125 cc in 4 timpi .. yzf r125 ... derbi gpr 125 model 2010

la consum mic sunt .. yzf si cbr fiind pe injectie

cu un full de benzina la yzf fac cam 380 de km

iar la drum lung cbr cred ca ar fi mai bun deoarece nu are o pozitie" prea incordata "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai postat la cbr 125 deci vrei informatii despre cbr 125 sau despre celelalte tipuri de motoare de 125 cc in 4 timpi .. yzf r125 ... derbi gpr 125 model 2010

la consum mic sunt .. yzf si cbr fiind pe injectie

cu un full de benzina la yzf fac cam 380 de km

iar la drum lung cbr cred ca ar fi mai bun deoarece nu are o pozitie" prea incordata "

 

Multumesc pentru raspuns. Vreau niste informatii generale. Oricum, YZF-ul are pozitie sport si incordata, spre deosebire de CBR, da' arata mai "shukar". :P N-am vrut sa fac un alt topic pentru treaba asta. Multumesc inca o data pentru lamuriri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...