Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vinde cineva un CBR125R?

Momentan sunt in cautarea uneia caci mi s-a furat scuterul ;) si as vrea sa trec la moto

Am eu un CBR 125 Repsol din 2006 cu 10600 km intretinuta maniacal, cu multe accesorii.Daca esti interesat suna-ma.O sa pun si poze.tel 0740077391.motivul vanzarii suzi gsxr 600 k7.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu un CBR 125 Repsol din 2006 cu 10600 km intretinuta maniacal, cu multe accesorii.Daca esti interesat suna-ma.O sa pun si poze.tel 0740077391.motivul vanzarii suzi gsxr 600 k7.

Recomand cu incredere.o motocicleta impecabila din toate punctele de vedere si care a mers numai cu ulei de top.

Spor la vanzare Felix.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, dezmembreaza careva cbr 125? am nevoie de ceva piese pentru un prieten. Care stie as dori si eu un nr de telefon sau id de mess. Aici sau pe pm. Ms.

uite aici am vazut ceva http://bikeshop.ro/accesorii/anunturi-vanz...ex+-130525.html ... poate are ce te intereseaza :wacko:

Mesaj completat

a pus careva bujie NGK Iridium CR9E pe cbr-ica ? daca da.... intra bine fisa pe capul bujiei ? ( am vazut NGK-ul asta este mai bombat la partea de sus fata de o bujie clasica si la mine nu intra toata fisa! ) . Astazi am mers cu fisa bagata jumatate destui km si nu am avut nici o problema dar cine stie cand sare naibii :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Capul ăla mai bombat e un fel de capac. Ia un patent Âşi învârte-l în sens constrar acelor de ceasornic Âşi o să se desfacă. Bujia pe care ai avut-o înainte probabil avea în vârf un țumburuÂş metalic cu filet pe el. Lafel e Âşi asta doar că pe filet e căpăcelul ăla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Capul ăla mai bombat e un fel de capac. Ia un patent Âşi învârte-l în sens constrar acelor de ceasornic Âşi o să se desfacă. Bujia pe care ai avut-o înainte probabil avea în vârf un țumburuÂş metalic cu filet pe el. Lafel e Âşi asta doar că pe filet e căpăcelul ăla.

ai avut dreptate... acum intra numai bine :( .. ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa ii fac schimbul de ulei la cbr-ul meu... ce ulei ziceti sa folosesc? 10w-30 sau 10w-40 ? filtru de ulei nu are nu ?

iti trebuie 1 litru de ulei 10w-40 .. si nu are filtru de ulei :P

Mesaj completat

Cine are Cbr 125 si este din Bucuresti ? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu de vanzare un CBR 125R Repsol din 2005, 12500 km. De vanzare...Xenon (H4 Bi-), cauciuc spate Michelin Pilot 120/70/ZR17, ulei recent schimbat Motul 10W-40, etc. Tel: 0727.129.525, 0745.90.60.78

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ti`ai cam dat singur raspunsul...daca te referi la capacitatea cilindrica...unu e de 125 si unu de 200

 

Daca te referi la dimensiuni...e mai mare formula...cam orice motocicleta e mai mare decat un cbr125. Avantajele le`as pune in carca cbr`ului...e honda...si nu first bike. Diferente majore de pilotaj...asta aduce mai mult a chooper decat a motor de strada...dar diferentele le poti constata si singur daca pui pozele in paralel. Mersi ! Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ti`ai cam dat singur raspunsul...daca te referi la capacitatea cilindrica...unu e de 125 si unu de 200

 

Daca te referi la dimensiuni...e mai mare formula...cam orice motocicleta e mai mare decat un cbr125. Avantajele le`as pune in carca cbr`ului...e honda...si nu first bike. Diferente majore de pilotaj...asta aduce mai mult a chooper decat a motor de strada...dar diferentele le poti constata si singur daca pui pozele in paralel. Mersi ! Asfalt uscat !

Mersi da la dimensiuni ma refeream ! Am intrebat asta deoarece am apucat sa vad doar un first bike , nu si un cbr , si stiu ca honda nu se compara cu first bike nici nu ma gandeam sa cumpar unul , tot ce am avut de la ei a tinut 2 saptamani dupa aceea au inceput problemele ! Imi place cum arata cbr-ul dar nu cred ca am vre-o sansa cred ca sunt prea inalt 1.84 si 100 kg , in afara de varadero si chopperele de 125 pe ce credeti ca as mai putea merge? Pe yzf , aprilia rs sau hyosung ?

Editat de Dan_Cube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ti`ai cam dat singur raspunsul...daca te referi la capacitatea cilindrica...unu e de 125 si unu de 200

 

Daca te referi la dimensiuni...e mai mare formula...cam orice motocicleta e mai mare decat un cbr125. Avantajele le`as pune in carca cbr`ului...e honda...si nu first bike. Diferente majore de pilotaj...asta aduce mai mult a chooper decat a motor de strada...dar diferentele le poti constata si singur daca pui pozele in paralel. Mersi ! Asfalt uscat !

Mersi da la dimensiuni ma refeream ! Am intrebat asta deoarece am apucat sa vad doar un first bike , nu si un cbr , si stiu ca honda nu se compara cu first bike nici nu ma gandeam sa cumpar unul , tot ce am avut de la ei a tinut 2 saptamani dupa aceea au inceput problemele ! Imi place cum arata cbr-ul dar nu cred ca am vre-o sansa cred ca sunt prea inalt 1.84 si 100 kg , in afara de varadero si chopperele de 125 pe ce credeti ca as mai putea merge? Pe yzf , aprilia rs sau hyosung ?

Editat de Dan_Cube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Unde ati facut asigurarea la CBR si cat mai costa pentru 6 luni?

e 200 sau 250 de lei pe un an la astra. Mergi cu ea mai mult de 6 luni. Daca esti din ala de se sperie la prima ploaie sau cand uda aia strazile, si zici ca e periculos ca plm, atunci vinde motorul.Cu motorul nu se merge doar cand e soare si sunt 40 de grade afara, se merge tot timpul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, dar eu vreau dimensiunile pentru ca sunt proaspat posesor de un CBR 125 si trebuie sa ii schimb bateria si nu am masurat-o. Motorul e la tara acum si am uitat sa o masor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...