Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu le-am mai trimis odata un PM sa bage pe altcineva moderator pe sectiunea asta,dar se pare ca nu s-a schimbat nimic.Chiar din curiozitate am intrat sa vad daca au schimbat ceva.Sincer,eu nu mai intru pe aici,aveti mesaju asta,il aratati si baga alt moderator.Simplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu le-am mai trimis odata un PM sa bage pe altcineva moderator pe sectiunea asta,dar se pare ca nu s-a schimbat nimic.Chiar din curiozitate am intrat sa vad daca au schimbat ceva.Sincer,eu nu mai intru pe aici,aveti mesaju asta,il aratati si baga alt moderator.Simplu.

 

Ok :) . Mai ai Gixxeru`? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cobra...am trimis si eu acum ceva timp un PM adminului sa ma treaca pe mine moderator aici, am scris un mesaj de 5000000 cuvinte si motive si degeaba. Cred ca nici nu s-au uitat peste el. Mai bine imi dai contu cu parola schimbata dinainte si am eu grija de sectia asta : )

 

P.S. Cum e in Canada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot Gixxer-ul il am. De doi ani am facut cam 7mii de km...aia e.. :)

Vorbiti cu ei ca eu daia am si intrat,trb sa se uite cineva.Eu unul mai mult de atat nu am ce sa fac.

Sincer , cum ti se pare subcategoria asta "tineri si nelinistiti" de cand ai plecat? Ai intrat ca presupun ca iti era dor de vremurile vechi..

Editat de zvast!c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma crezi ca nu prea m-am uitat.Nush nu prea ma mai strofoc prea mult cu motoarele.Mi-o fi ajuns si mie de la cati km am facut cu CBR-ul.Pe multi nici nu va mai cunosc,dar in fine...bine ca am mai intrat....poate rezolvati problema sa fie totul ok.

Editat de CobraArt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut, am si eu o problema, oate pune cineva niste poze cu motorul ? (motor propriu zis) l-am demontat si nu mai stiu cum vin furtunele, si pe sub rezervor etc, sau un manual ar fi ideal. Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am si eu o problema, oate pune cineva niste poze cu motorul ? (motor propriu zis) l-am demontat si nu mai stiu cum vin furtunele, si pe sub rezervor etc, sau un manual ar fi ideal. Multam

 

Cauta manual de reparatie mai repede. Poate gasesti aici http://www.manualedereparatie.info/ sau google

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si-a pus cineva xenon pe "mobra" ?

 

Da domn' profesor (nu te supara ca iti zic asa, dar mi se pare haios) a pus vlad paul (aka pridon) de la medias... se merita investitia domnu vlad?!...asteptam sa ne spui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este cineva din bucuresti sau apropiere, (Otopeni snagov, ploiesti etc) care lucreaza la mobra lui si are carenele date jos sau nu are carene? vreu sa fac cateva poze si sa arunc un ochi p'acolo :blink:. UN manual de service chiar nu are nimeni?!

Editat de Fox32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da domn' profesor (nu te supara ca iti zic asa, dar mi se pare haios) a pus vlad paul (aka pridon) de la medias... se merita investitia domnu vlad?!...asteptam sa ne spui!

 

eu zic ca se merita, cu toate ca xenonul este recomandat farurilor cu lupe! cel putin, noaptea e belea.. acum cateva sfaturi:

- mare grija de unde cumparati, alegeti un importator care sa va ofere si garantie pe numele vostru, asta ca sa nu va treziti cu becurile arse dupa 2-3 sapt..

- mare grija la montaj: mai ales la pozitionarea balast-urilor; incercati un set de xenon cu balast slim deoarece nu prea exista multe spatii unde le-ati putea monta!!

- ATENTIE: nu uitati capacele alea de cauciuc care obisnuiau sa acopere becurile!!! fara alea se va umple interiorul farurilor de mizerii, muste, etc...

- ATENTIE: nu e recomandat celor care fac wheelie..

 

 

din cate imi aduc eu aminte, tipul becului pentru modelul <2007 este H4 iar pt >2007 este H7. Bafta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este cineva din bucuresti sau apropiere, (Otopeni snagov, ploiesti etc) care lucreaza la mobra lui si are carenele date jos sau nu are carene? vreu sa fac cateva poze si sa arunc un ochi p'acolo :blink:. UN manual de service chiar nu are nimeni?!

 

Cauta poze pe bikepics.com, mi-e greu sa cred ca nu gasesti acolo.

eu zic ca se merita, cu toate ca xenonul este recomandat farurilor cu lupe! cel putin, noaptea e belea.. acum cateva sfaturi:

- mare grija de unde cumparati, alegeti un importator care sa va ofere si garantie pe numele vostru, asta ca sa nu va treziti cu becurile arse dupa 2-3 sapt..

- mare grija la montaj: mai ales la pozitionarea balast-urilor; incercati un set de xenon cu balast slim deoarece nu prea exista multe spatii unde le-ati putea monta!!

- ATENTIE: nu uitati capacele alea de cauciuc care obisnuiau sa acopere becurile!!! fara alea se va umple interiorul farurilor de mizerii, muste, etc...

- ATENTIE: nu e recomandat celor care fac wheelie..

 

 

din cate imi aduc eu aminte, tipul becului pentru modelul <2007 este H4 iar pt >2007 este H7. Bafta!!

Se defecteaza cand pica de pe o roata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca se merita, cu toate ca xenonul este recomandat farurilor cu lupe! cel putin, noaptea e belea.. acum cateva sfaturi:

- mare grija de unde cumparati, alegeti un importator care sa va ofere si garantie pe numele vostru, asta ca sa nu va treziti cu becurile arse dupa 2-3 sapt..

- mare grija la montaj: mai ales la pozitionarea balast-urilor; incercati un set de xenon cu balast slim deoarece nu prea exista multe spatii unde le-ati putea monta!!

- ATENTIE: nu uitati capacele alea de cauciuc care obisnuiau sa acopere becurile!!! fara alea se va umple interiorul farurilor de mizerii, muste, etc...

- ATENTIE: nu e recomandat celor care fac wheelie..

 

 

din cate imi aduc eu aminte, tipul becului pentru modelul <2007 este H4 iar pt >2007 este H7. Bafta!!

multumesc mult ptr explicatii, zi-mi si mie un producator serios sau de unde ai luat-o tu daca esti multumit de ea.incerc sa fac din cbrica o moto deosebit dar fara sa fac schimbari cu inprovizatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...