Sari la conținut

Duraluminiu Pt Scut, Sau Scut Second Xt/ttr 600


ekkemu
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Am fost pe la magazinele astea de profil gen Baumax, Praktiker insa nu au asa ceva. Am nevoie de o bucata de tabla de duraluminiu, nu foarte mare, sa mi-o prind de scutul actual la motor. Dupa indelungi cautari am ajuns sa ma hotarasc la varianta asta.

 

Deci daca-mi puteti da info despre asta ar fi super.

 

Sau cel mai bine ar fi daca are cineva un scut de TTR 600 (cred ca is fix la fel prinderile de cadru, daca nu, dau io alte gauri) din dezmembrari sau ceva de genu.

 

 

Multumesc,

Adi

 

Noah, nu stie nimeni? Sau macar unde sa caut la dezmembrari moto vreun scut mai vechi, de orice motor a fi el, si incerc sa-l adaptez...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te sfatuiesc sa incerci cu o tabla de otel de 2mm grosime. La cat e de mare scutul pentru un TT600R, nu are cum sa cantareasca mai mult de 300-400grame - greutate insesizabila si ai avantajul ca poti gasii mai repede asa ceva ! Il vopsesti frumos si ... gata ! Parerea mea ....... !

 

Bafta! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te sfatuiesc sa incerci cu o tabla de otel de 2mm grosime. La cat e de mare scutul pentru un TT600R, nu are cum sa cantareasca mai mult de 300-400grame - greutate insesizabila si ai avantajul ca poti gasii mai repede asa ceva ! Il vopsesti frumos si ... gata ! Parerea mea ....... !

 

Bafta! ;)

 

M-am gandit si eu la asta, insa problema este ca otelul daca e lovit puternic se indoaie, face floare, nu se crapa ca si duraluminiul. Asta e posibil sa fie o problema pt ca daca se indoie si face floare in interior, pe langa faptul ca motorul e lovit de piatra respectiva, mai e lovit si de scut ...

Ramane oricum ca ultima optiune asta.

 

Astept in cotinuare pareri, sugestii pt problema mea.

 

 

Multumesc,

Adi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...