Sari la conținut

Zona Tineretului


Postări Recomandate

In spiritul topicurilor celorlalte zone/cartiere, se deschide si unul pentru zona Tineretului+imprejurimi :rolleyes:

 

Asadar, care sunteti? Hai, doo deshte sus, ca am tot vazut motoare prin zona, a crescut numarul lor.

 

Incep eu:

Wakasaki GPZ 500 negrugri , stau pe Sincai, aproape de Banca Transilvania.

 

 

 

 

 

(PS: si trag reising pe malu' dambovitei ca sa ma conving ca intr-adevar trage prost de la benzina :banana: ... mda, sa nu alimentati de la Agip-ul de acolo )

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 295
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In spiritul topicurilor celorlalte zone/cartiere, se deschide si unul pentru zona Tineretului+imprejurimi :banana:

 

Asadar, care sunteti? Hai, doo deshte sus, ca am tot vazut motoare prin zona, a crescut numarul lor.

 

Incep eu:

Wakasaki GPZ 500 negrugri , stau pe Sincai, aproape de Banca Transilvania.

 

 

 

 

 

(PS: si trag reising pe malu' dambovitei ca sa ma conving ca intr-adevar trage prost de la benzina :kali: ... mda, sa nu alimentati de la Agip-ul de acolo )

Salutare

Eu nu stau in zona, asta daca ai vazut chopeer-asul meu in fata unui bloc pe Tineretului - acolo am eu job-ul, de luni pana vineri ...

Toate bune si asfalt uscat ! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bercenar, da' ma vedeti dimineata si seara prin zona.. :banana: Am vazut ceva motoare din mers, nush cat de "localnice", insa.. :rolleyes:

 

BMW F650 Classic, rosu - Der Unteroffizier

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In spiritul topicurilor celorlalte zone/cartiere, se deschide si unul pentru zona Tineretului+imprejurimi :rolleyes:

 

Asadar, care sunteti? Hai, doo deshte sus, ca am tot vazut motoare prin zona, a crescut numarul lor.

 

Incep eu:

Wakasaki GPZ 500 negrugri , stau pe Sincai, aproape de Banca Transilvania.

 

(PS: si trag reising pe malu' dambovitei ca sa ma conving ca intr-adevar trage prost de la benzina :banana: ... mda, sa nu alimentati de la Agip-ul de acolo )

 

Pe mine singurul lucru care ma deranjeaza la benzinaria din Agip e tanti aia de la casierie. Eu de-aia nu mai alimentez de-acolo.

Eu domiciliez pe la scoala 81, langa un Hornet portocaliu caruia nu i-am dat de cap pana acum: al cui e, de ce il parcheaza pe locul meu, de ce e portocaliu, de ce nu e legat de nici un fel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, deci stai cam pe unde-i centrata tzinta de la harta asta Link Wikimapia

 

PS:

Eu desi stau pe Sincai, imi tin mobra intr-un garaj vizavi de scoala 97 impreuna cu alti motoristi care vad ca lenevesc si nu se anunta si ei aci pe topic :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, deci stai cam pe unde-i centrata tzinta de la harta asta Link Wikimapia

 

PS:

Eu desi stau pe Sincai, imi tin mobra intr-un garaj vizavi de scoala 97 impreuna cu alti motoristi care vad ca lenevesc si nu se anunta si ei aci pe topic :banana:

 

Da, in zona aia, cat sa nu intru in "new Vitan neighbourhood" :rolleyes: . Eu nu as supravietui sa fac drumuri pana la un garaj; nici macar pana la scoala 81, care e la 300m de mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ati fost vreodata treziti dimineatza pe la 7.30dimineatza sau seara pe la 10 11 noaptea ala eram io. totdeauna am ore mai "speciale" de ambalat mobra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ati fost vreodata treziti dimineatza pe la 7.30dimineatza sau seara pe la 10 11 noaptea ala eram io. totdeauna am ore mai "speciale" de ambalat mobra

 

Aha, deci unul dintre colegii de garaj s-a trezit :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau pe Visana in capatul dinspre bulevardul Tineretului. GPX-ul negru de 250. Si Mr Watt cred ca ne minte ca mie imi trage ok cu benzina de Agip. Ii e doar frica sa traga de gaz :) .

Daca e de iesit la o berica anuntati si un biet sarman. La plimbari nu prea ies ca imi protejez motorul :laugh:) .

Numai bine

Niku

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Eu desi stau pe Sincai, imi tin mobra intr-un garaj vizavi de scoala 97 impreuna cu alti motoristi care vad ca lenevesc si nu se anunta si ei aci pe topic :(

 

la 97 am facut clasa 1, stateam langa Piata Norilor, pe Trestiana. Acum stau langa Adesgo. Mobra mea nu poate fi vazuta decat in trafic sau in prima camera langa calorifer si paturi sa nu ii fie frig seara :rolleyes:

id mess esimionescu.

 

P.S. singurii motociclisti pe care i-am vazut in tineretului sunt cei care treceau pe acolo, dar nu am vazut sa se stranga vreodata la intrarea in parc, decat daca imi chemam eu de prin alte parti.

Editat de Magnetto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, deci stai cam pe unde-i centrata tzinta de la harta asta Link Wikimapia

 

PS:

Eu desi stau pe Sincai, imi tin mobra intr-un garaj vizavi de scoala 97 impreuna cu alti motoristi care vad ca lenevesc si nu se anunta si ei aci pe topic :lol:

stiu garajul ala, l-am vazut pe unul dintre voi intr-o zi cum isi baga motorul inauntru si..m-am holbat cu multa invidie la respectivul garaj, creca omul deja se gandea ca memorez locatia sa dau o spargere sau ceva :lol:

eu stau pe langa biserica caramidari, am vazut o gramada de motorete parcate in mod constant pe-acolo, a mea e o suza drz 400 sm.

Editat de cats
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu garajul ala, l-am vazut pe unul dintre voi intr-o zi cum isi baga motorul inauntru si..m-am holbat cu multa invidie la respectivul garaj, creca omul deja se gandea ca memorez locatia sa dau o spargere sau ceva :angry:

eu stau pe langa biserica caramidari, am vazut o gramada de motorete parcate in mod constant pe-acolo, a mea e o suza drz 400 sm.

 

Na, era vorba de mihaio07, el sta si are garaju in zona aia.

Noi suntem cu garaju' mai acilea, catre scoala 97 :D http://www.wikimapia.org/#lat=44.4139191&a...amp;m=a&v=2

 

Deci tu stai pe la Biserica asta http://www.wikimapia.org/#lat=44.4119878&a...amp;m=a&v=2 Good 2 know, o sa ma uit dupa o suza drz 400 sm (geniala mobra btw :P )

 

 

eu stau pe vacaresti,langa scoala 100...chiar ma gandeam cand ne adunam si noi ca o formatie veritabila..ca vorba aia...cartierul nostru e unul foarte mare

 

Uhm, uite ca nu stiu pe unde vine scoala 100 pe vacaresti. Si doar trec de atatea ori pe acolo...

Chiar asa, avem un cartier "mare" :splat:

 

la 97 am facut clasa 1, stateam langa Piata Norilor, pe Trestiana. Acum stau langa Adesgo. Mobra mea nu poate fi vazuta decat in trafic sau in prima camera langa calorifer si paturi sa nu ii fie frig seara :cheers:

id mess esimionescu.

 

P.S. singurii motociclisti pe care i-am vazut in tineretului sunt cei care treceau pe acolo, dar nu am vazut sa se stranga vreodata la intrarea in parc, decat daca imi chemam eu de prin alte parti.

 

Sa stii ca nu te-ai departat mult de locurile copilariei :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mr.watt: yup, garajul ala de langa scoala 97 l-am ochit, creca tocmai votasem la scoala 97 :cheers: iar suza mea e pudica, sta imbrobodita cu husa (m-am plictisit sa se gainateze tot pasaretul pe oglinzi si afisaj), da e vecina cu o viroaga si un bemveu.

 

@cristh4ever: chiar, unde e scoala aia 100?

 

@magnetto: ba sunt o gramada de motociclisti in tineretului, mobre parcate la tot pasul :D

 

in alta ordine de idei, dc se aduna lumea la o plimbare/bere (fara alcool sau fara mobre), ma bag si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Si io tot Tineretului, vis-a-vis de fast-food-ul de taximetristi. Moto sta in spatele blocului (TDM care este).

 

"in alta ordine de idei, dc se aduna lumea la o plimbare/bere (fara alcool sau fara mobre), ma bag si eu." - pai n-ar fi greu sa alegem o zi si o ora sa ne vedem cu totii, mai ales ca in zona sunt o groaza de terase.

Editat de Ratonyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e o idee buna

Hai sa ne vedem duminica pe 15 iunie,la ora 12,la intrarea in parc de la sincai. Sper sa fie destul timp sa intre toata lumea pe forum sa afle de intalnire,nu?tragem o tura in grup pana in bikers,sau prin oras,legam prietenii.. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e o idee buna

Hai sa ne vedem duminica pe 15 iunie,la ora 12,la intrarea in parc de la sincai. Sper sa fie destul timp sa intre toata lumea pe forum sa afle de intalnire,nu?tragem o tura in grup pana in bikers,sau prin oras,legam prietenii.. :)

 

Se poate spune ca deja avem un plan. :unsure: Dar pana atunci poate bagam un cico prin cartier. Eu sunt dispus la astfel de activitati in fiecare zi dupa 18.00. Id de yahoo ratonyx si tel 0723.890.732

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam saraca zona asta ... eu stau prin imprejurimi (Parcul Carol) si am o Yamaha FZR :)

eu stau pe mitropolit iosif, in spatele observatorului.

 

Se poate spune ca deja avem un plan. :unsure: Dar pana atunci poate bagam un cico prin cartier. Eu sunt dispus la astfel de activitati in fiecare zi dupa 18.00. Id de yahoo ratonyx si tel 0723.890.732

 

ok, bagati id-urile, eu il repet: esimionescu. Poate facem o tura prin Biker's si ne cunoastem.

 

aa, si am deschis un forum pentru un grup de prieteni, in care se discuta un pic mai liber, despre toate cacao*urile pe care le patim in trafic.

 

http://2roti.myforum.ro/viewtopic.php?p=149#149

 

faceti-va cont.

 

http://2roti.myforum.ro/viewtopic.php?p=151#151

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stau pe mitropolit iosif, in spatele observatorului.

 

 

 

ok, bagati id-urile, eu il repet: esimionescu. Poate facem o tura prin Biker's si ne cunoastem.

 

aa, si am deschis un forum pentru un grup de prieteni, in care se discuta un pic mai liber, despre toate cacao*urile pe care le patim in trafic.

 

http://2roti.myforum.ro/viewtopic.php?p=149#149

 

faceti-va cont.

 

http://2roti.myforum.ro/viewtopic.php?p=151#151

misto forumul ala, unde l-ai gasit?

da' aia nu au administrator acolo?

ca vad ca toti scriu ce vor.

e misto.

Editat de evil inside
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto forumul ala, unde l-ai gasit?

da' aia nu au administrator acolo?

ca vad ca toti scriu ce vor.

e misto.

 

e facut de un grup de prieteni, eu am userul Manu.

 

Poate deveni si mai misto, daca ne strangem mai multi pe el.

Fa-ti cont.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...