Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda Varadero 125


Postări Recomandate

dap e indoit , a sarit vopseaua de pe el , da oricum eu nu platesc nimic , plateste asigurarea dauna totala sau o fac ei , nush , ramane de vazut

da-o sa ti-o faca ei daca n-ai nevoie de bani :)

daca iei dauna toatala pe ea, iei banii si o faci cu piese second, sau o lasi asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 391
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am si eu o intrebare , stiti cumva pe unde pot gasi piese pt honda varadero 125 , ca am avut un accident ( /index.php?showtopic=431791 ) si am nevoie de piese pt toata partea frontala (inafara de telescoape , roata , frana , in rest TOT <carene , semnalizari , far , parbriz , rezervor , alte piese din plastic din interiorul carenelor , etc )

 

www.zsf-motorrad.de , acolo unde scrie ( fahrgestellnummer ) bagi seria de sasiu a motocicletei si iti da toate piesele cu coduri si preturi

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc foarte mult , dar am o intrebare , piesele sunt originale ?

 

m-am lamurit , la ce preturi record sunt , cred ca sunt originale , doar o carena fata 250 ? :-O

Mesaj completat

ce parere aveti despre acest varadero ? :

post-46996-1256372655_thumb.jpg

post-46996-1256372689_thumb.jpg

post-46996-1256372706_thumb.jpg

Editat de marius_vararu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

vand varadero 125 an 2001 45.000 km cauciucuri noi, consumabile schimbate, stare ireprosabila. propietar si utilizator este o fata. detalii la tel: 0766.752.673 / 0734.717.572

pret informativ: 2.000 euro negociabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

siiii ..., nu sa mai intamplat nimic , nu ati mai fost nicaieri , nu ati mai adus nici-o modificare la motocicleta , nu va-ti mai jucat cu ea , nimic ....... , eu inca ma cert cu rca-ul ca sa imi iau banii de la ei si cam atat pentru ca sunt tras pe dreapta de aproximativ 2 luni ... , da voi ... ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt mine ii sfarsit de sezon, asa ca am pregatit-o de depozitare, am uns cablurile de acceleratie, ambreiaj, soc, vitezometru, am facut plinul si am pus stabilizator in benzina, am facut schimbul de ulei, am luat bateria in casa la incarcat, am spalat motocicleta...

 

daca vremea o sa fie buna o sa o scot din ianuarie-februarie

post-43087-1258667287_thumb.jpg

Editat de vld_bc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine deabia astept sa pun mana pe motor ca iar incepe sezonu de weekend , si la 9 - 10 grade afara , ma imbrac gros si tot ies afara , ca la cat am stat pe drapta , am inebunit :)

Abea aÂştept să-ți faci motoreta :)

Mihăiță ce mai face? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine deabia astept sa pun mana pe motor ca iar incepe sezonu de weekend , si la 9 - 10 grade afara , ma imbrac gros si tot ies afara , ca la cat am stat pe drapta , am inebunit :)

 

mie mi-a expirat asigurarea in octombrie si nu mi-am mai facut...nu am crezut ca o sa fie vremea asa buna in noiembrie ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

hai ca sparg eu gheata pe anu asta : poze cu vara dupa accident : iote colea

 

eu am scos-o la noroi cu prima ocazie cu care puteam iesi afara deci norioul de pe ea dateaza din 29 dec 2009 , si a fost in fiecare zi actualizat :cheers:)

 

mai urmeaza 2 modificari : o alta toba si retusat rezervorul pt ca e indoit si vreau sa fie fara prinderile pt carene , sa va pun si poze cu modificarile , de vreti desigur

post-46996-1263685338_thumb.jpg

post-46996-1263685351_thumb.jpg

post-46996-1263685366_thumb.jpg

post-46996-1263685378_thumb.jpg

post-46996-1263685393_thumb.jpg

post-46996-1263685405_thumb.jpg

post-46996-1263685434_thumb.jpg

post-46996-1263685450_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e , chivu are dreptate , si pe langa asta costul de a o face ca inainte se ridica la apropae 2000€ si cum eu am primit dauna totala (adica am primit contravaloarea motorului ) 1000€ + echipamentul distrus 100€ = 1100 € dauna totala , si pe langa asta , daca tineam mai mult motorul 3,4,5 ani merita investitia ca sa il fac ca inainte , dar cum eu la anu am altu ca fac 18 , nu merita sa il fac , la asta ii doar retusez rezervorul ca arata urat in rest nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e , chivu are dreptate , si pe langa asta costul de a o face ca inainte se ridica la apropae 2000€ si cum eu am primit dauna totala (adica am primit contravaloarea motorului ) 1000€ + echipamentul distrus 100€ = 1100 € dauna totala , si pe langa asta , daca tineam mai mult motorul 3,4,5 ani merita investitia ca sa il fac ca inainte , dar cum eu la anu am altu ca fac 18 , nu merita sa il fac , la asta ii doar retusez rezervorul ca arata urat in rest nimic

Ai mare grija la radiator, cu cat ai mai mult noroi acolo cu atat se raceste mai greu, atat ca acum este frig, dar pe viitor.

 

 

PS. Interesant modelu asta de " Cabana ", vici stie cel mai bine cum e cu astea :cheers:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salutare :) am gasit cateva filme pe youtube cu diverse varadero de 125.

tipul asta ruleaza undeva pe coasta italiei,cam proasta calitatea filmuletului

 

cateva secvente de la un tip din finlanda

 

o evacuare dubla homemade , se aude foarte tare!

 

inca o evacuare dubla tip harley

 

cateva stunt-uri

http://www.youtube.com/watch?v=bQPMX2oVUh8

 

un filmulet dragut si frumos editat de la un pusti din germania

 

doua modele de varadero 125 din 2001 si din 2007

http://www.youtube.com/watch?v=-1ap2abuij4

 

inca unul interesant cu European Mountains on 125ccm

Mesaj completat

putin offroad filmat la roata , cam slabut

 

inca doua din finlanda pe ,unul drum mixt, iar celalalt pe sosea, calitate buna a filmelor

 

clipul asta este al unui tip din franta si il urmaream zi de zi pana acum 2 ani, inainte sa o cumpar, putin uimit de ce iesiri din oras au francezii, sa nu mai spun de drumuri...

http://www.youtube.com/watch?v=YceF8T6JhIo

 

varadero 125 motocicleta de politie in franta , genial si arata chiar bine

 

o seara buna.

 

Mesaj completat

si bineinteles pentru curiosi o accelerare 0-126

the end .

Editat de miha_hoe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

varadero 125 motocicleta de politie in franta , genial si arata chiar bine

 

o seara buna.

 

chiar citeam intr-o revista Motolife ca Honda Varadero in 2006 ar fi fost pe locul 1 in topul celor mai vandute motociclete in Franta...

 

+ francezii au si un forum dedicat http://www.varadero125.fr/varaforum/portal...294b017ce0ef9c7

Editat de vld_bc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...