Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda Varadero 125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 391
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

bai , nu stiu ... adica nu am mers niciodata pana nu am mai avut benzina in rezervor ... doar aproximez putin ..

 

VREAU SI EU SCUT LA MOTORRRRR !!!

Editat de Vici Biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
vici,sigur nu consuma mai putin?

eu am scos 3,9 cu gs 500 tot cam la 90-110 la ora

si e 500 cmc,nu 125

 

Motor mai mic nu inseamna neaparat si consum mai mic. I-am dat unui prieten mobra mea (Suzuki VX800) sa se duca pana la Constanta, la dus a mers cu 130 si i-a luat 4,5 iar la intors l-a prin ploaia si a mers numai cu 100 si i-a luat 4%, el zicea ca 3,5 dar nu-l cred.

Rezistenta la inaintare este cam aceeasi pt toate mobrele iar pe urma factorul cel mai important este greutatea si viteza cu care mergi.

Motoarele de 125 consuma f putin in oras, aici sunt imbatabile, n-am auzit pe nimeni sa-i sara de 4%.

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da asa daca o forjezi putin timp cam cat atinge maxim?

nenea....cat baga? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cum ai adus-o in tara ? Au existat taxe aditionale de vama& stuff ?

 

si eu tot de pe mobile am luat'o pe'a mea

deci vorbeste cu baietii de pe forum care aduc motoare din germania...le dai un avans ei iti aduc motorul la usa ... si faci toate actele

taxa da se plateste..

acum pt baiatul care intreba cat prinde varadero ... prietene daca deja ne'ai luat cu cat prinde maxim...sa inteleg ca te'ar lamurii o aprilia RS125 ca aia e in 2 timpi si "rupe"..

asa honda varadero e un motor mare..pt unul de 125, areun motor in 4 timpi suna excelent..e un motor pt calatorii de placere sa mergi nu de curse..si prinde 125-130 cu motorul cald atat i'am dat eu pe o distanta scurta...

sanatate maxima :disappointed:

Editat de miha_hoe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu tot de pe mobile am luat'o pe'a mea

deci vorbeste cu baietii de pe forum care aduc motoare din germania...le dai un avans ei iti aduc motorul la usa ... si faci toate actele

taxa da se plateste..

 

 

Inteleg ca vrei sa-mi dai informatii cu pipeta,insa cat reprezinta taxele fata de pretul de pe site ? (cat le iese baietilor,cat costa vama,cat costa inscrierea & stuff )

 

 

Intreb pentru ca sunt deja la limita cu bugetul,si daca se mai adauga inca vreo 300 euro,mai bine iau CBR 125 din tara.

 

 

Multumesc si sanatate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca vrei sa-mi dai informatii cu pipeta,insa cat reprezinta taxele fata de pretul de pe site ? (cat le iese baietilor,cat costa vama,cat costa inscrierea & stuff )

 

 

Intreb pentru ca sunt deja la limita cu bugetul,si daca se mai adauga inca vreo 300 euro,mai bine iau CBR 125 din tara.

 

 

Multumesc si sanatate !

nu se plateste nici o taxa la vama, platesti inmatriculatul care cu numere preferentiale iti iese pe la 4 milioane, si transportu o sa te coste in jur de 4-500 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • l.u.v unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...