Sari la conținut

Accidente !


exores
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 500
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

http://citynews.ro/Accident-cu-victima-in-...-UPDATE-2-+8732

L-am vazut pe Meses acum vreo 2 saptamani. Pacat de el, a lasat o sotie in urma sa.

R.I.P. :lol:

Poate pozele mai tempereaza pe unii cu viteza, mai ales in localitate.

Doamne ajuta sa de rareasca astfel de evenimente

Ingrozitor...Sunt si conducator auto dar si moto...Am mare grija la motociclisti si sunt de partea lor ca si eu fac parte din categoria lor dar cu teribilistii astia ingrozitor...

ce putea soferul sa faca...

cand te uiti in oglinda si vezi ceva la distanta in oras altfel apreciezi pt ca stii ca se circula undeva la 60 la ora dar cand te uiti in oglinda si vezi o luminita si in urmatoarea clipa trece pe langa tine cu 120 la ora te rogi pentru el ca sa aiba cat mai multe inute in sa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ingrozitor...Sunt si conducator auto dar si moto...Am mare grija la motociclisti si sunt de partea lor ca si eu fac parte din categoria lor dar cu teribilistii astia ingrozitor...

ce putea soferul sa faca...

cand te uiti in oglinda si vezi ceva la distanta in oras altfel apreciezi pt ca stii ca se circula undeva la 60 la ora dar cand te uiti in oglinda si vezi o luminita si in urmatoarea clipa trece pe langa tine cu 120 la ora te rogi pentru el ca sa aiba cat mai multe inute in sa...

Ce putea sa faca soferul ? Sa se asigure mai bine,sau inca o data ...Referitor la viteza zice-se ca nu putea sa aiba viteza excesiva deoarece a reusit omul sa franeze si din franare a fost catapultat in portiera.Din pacate aterizarea i-a fost cu mare ghinion,ca daca sarea peste masina era probabil sa scape.S-a vazut si pe masina + ca motorul nu era foarte avariat.Daca intra la cel putin 100 la ora in masina aia se alegea praful de amandoua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce putea sa faca soferul ? Sa se asigure mai bine,sau inca o data ...Referitor la viteza zice-se ca nu putea sa aiba viteza excesiva deoarece a reusit omul sa franeze si din franare a fost catapultat in portiera.Din pacate aterizarea i-a fost cu mare ghinion,ca daca sarea peste masina era probabil sa scape.S-a vazut si pe masina + ca motorul nu era foarte avariat.Daca intra la cel putin 100 la ora in masina aia se alegea praful de amandoua.

 

 

o impacheta frumos .... uitate ca majoritatea accidentelor cu decesa se intampla la depasirea motociclistului am mai gasit inca un acc in jud Alba pe 10 mai ....

avea viteza destul de mare ... si uite ce o rezultat din dacia care i-a iesit in fata, din pacate finalul e tragic pt motociclist ...

 

http://www.infofilme.ro/accident_mare.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo

mai!!! pt dumnezeu! incetati cu poze din astea sau link-uri... va rog, as vrea ca topicul asta sa nu mai fie deloc populat de nimeni si cu nimic. daca tot e sa anuntati evenimente din astea va rog doar pe astea din salaj... macar atat... ma ingrozesc de fiecare data la asa ceva.... doamne din motorul ala numa rotile o mai ramas intregi...si o scarita... dumnezel sa-l odihneasca pe baiat. :cheers:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer si eu sunt de parere ca aici ar trebui postat doar ce ne priveste direct, adica ce se intampla la noi in ograda, atat pe topicul asta cat si pe restul topicurilor din Salaj. Pentru a invata din accidente se poate incerca aici /index.php?showforum=14 sau oriunde altundeva. Stiind ca e topicul salajenilor , avand ca titlu accidentele, de cate ori vad posturi noi ma astept sa vad ca o cazut careva dintre noi. But what can i do? Sincer chiar e naspa cand vad ca s-a scris aici ceva, ma astept la ce e mai rau.

Eventual s-ar putea deschide un topic unde sa se posteze ceva de genu sa invatam din accidente, imagini socante sau orice altceva, insa ii plin forumul de ele. Raman la parerea ca pe aceste topicuri ar trebui sa scriem ce ne priveste DIRECT. Chiar daca s-a deschis forumul de Salaj, asta nu inseamna ca restul forumului e inaccesibil sau ca numai aici tre sa ne uitam si sa postam.

Aici ar trebui sa fie armonie si sa ne vorbim noi intre noi, ca si asa ne cunoastem aproape toti, dar incet-incet , forumul asta de Salaj se transforma in mamaliga cu branza. Pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da intr-adevar ar trebui sa postam numai accidentele zonale,cele din Salaj.Referitor la forumul nostru ca sa nu devina varza,ar trebui sa propunem administratorilor sa puna pe cineva care se pricepe sa fie operator pe Salaj.In rest suntem tutusi rezonabil in limita bunului simt fata de ce am vazut pe alte forumuri.Acum clar depinde de noi sa fie oke pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo

sunt de acord cu alin, de altfel asa am spus si eu. asta nu inseamna ca nu trebuie sa ne pese de restul, din alte judete, dar au forumurile lor si putem intra sa vedem ce fac ei. oricum, condoleante familie tanarului, sa se odihneasca in pace si sa auzim numai de bine pe la noi si pe la altii. deseara pe unde va stricati banii? ca sa nu ma dezmint si sa fiu si off topic? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu alin, de altfel asa am spus si eu. asta nu inseamna ca nu trebuie sa ne pese de restul, din alte judete, dar au forumurile lor si putem intra sa vedem ce fac ei. oricum, condoleante familie tanarului, sa se odihneasca in pace si sa auzim numai de bine pe la noi si pe la altii. deseara pe unde va stricati banii? ca sa nu ma dezmint si sa fiu si off topic? :D

 

 

Cine merge sa ii strice ... eu ma duc sa ii fac ... sunt la servici :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

in fiecare zi te sochezi cand vezi atatea accidente moto la tv, dar din pacate te sochezi mai tare cand vezi ca se intampla unei persoane cunoscute, cum este mic si negru saracu, se pare ca a ratat o curba si a dat putin de pamant, imi pare rau sincer ptr tine prietene, iti doresc sa te faci bine cat mai repede!!!

multa sanatate ptr MIC SI NEGRU!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fiecare zi te sochezi cand vezi atatea accidente moto la tv, dar din pacate te sochezi mai tare cand vezi ca se intampla unei persoane cunoscute, cum este mic si negru saracu, se pare ca a ratat o curba si a dat putin de pamant, imi pare rau sincer ptr tine prietene, iti doresc sa te faci bine cat mai repede!!!

multa sanatate ptr MIC SI NEGRU!!!

 

 

Insanatosire Grabnica ... mic si negru adica Braindamaged

Editat de CrissP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti.Am intrat si eu in randul vostru.Ca si incepator deocamdata

 

Am auzit si eu de Mircea ca o avut accident.Sa se faca bine si sa ne vedem din nou pe motoare

 

Si la Cristina si Mihai Balc care au avut si ei accident sambata sau duminica cu motocicletele.

 

Sper sa fiti ok si sa nu fie grav ceva :unsure:

 

Ne vedem la Zalau :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti.Am intrat si eu in randul vostru.Ca si incepator deocamdata

 

Am auzit si eu de Mircea ca o avut accident.Sa se faca bine si sa ne vedem din nou pe motoare

 

Si la Cristina si Mihai Balc care au avut si ei accident sambata sau duminica cu motocicletele.

 

Sper sa fiti ok si sa nu fie grav ceva :)

 

Ne vedem la Zalau :)

 

Mda.....in timp ce faceau concurs Balcu cu Cristina (amandoi cu permisu de o zi), in momentul in care au intrat pe sicana si "polizau" cu genunchii pe jos,au incercat sa evite o baba de la azilu de batrani din salonul 2 si din pacate au ajuns in poscheti unde dupa ce au praijt o clisa s-au bagat la o tura de "cruce " la care Cristina a castigat si i-a dat la Balcu pedeapsa sa o duca pana la spital ca el nu patise nimic (defapt nici nu cazuse) :unsure: ....... sper sa credeti si varianta asta asa cum le crdeti si pe restu si sa postati rapid pe alte forumuri ......

 

PS .Mircea este destul de bine ..... are clavicula rupta dar o sa se refaca incet .....

Editat de Dext3r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...