Sari la conținut

Ahhh... De Cand Asteptam!


BackOn2Wheels
 Share

Postări Recomandate

ce e asta ? zx6 ?

 

Sa o stapanesti sanatos, lucrul nou e lucru nou..

 

multumesc frumos tuturor!

 

am citit mult despre asta, dar parca tot nu-mi vine sa cred ca aspectul pacaleste asa usor :laugh:

 

as avea si eu o rugaminte - imi poate spune cineva unde gasesc sa cumpar cat mai repede crash pads (sau chiar crash kit complet) pentru calut? multumesc frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un Ninja 650R, o alegere foarte inspirata de motocicleta "entry-level". O scurta cautare pe Google da de exemplu urmatorul rezultat:

 

GSGProtectorNinja650R.jpg

 

Plastic Protector, black or white,

Steel insert,

60 mm in diameter,

No fairing modification is necessary

 

ER 6 F / Ninja 650 75440-K30 US$180.00

 

Sunt mai mult decat sigur ca si alte firme fabrica crash paduri pentru acest model, incearca sa iei la mana cataloagele producatorilor precum Vortex, Shogun etc. Din pacate, la noi in tara sansele de a gasi ceva pe stoc la vreun magazin sunt nule, deoarece ei nu tin accesorii in stoc decat pentru modelele foarte intalnite pe strazile noastre. Succes in cautari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un Ninja 650R, o alegere foarte inspirata de motocicleta "entry-level". O scurta cautare pe Google da de exemplu urmatorul rezultat:

 

 

E 250 :laugh:

Frumoasa, nenea, sa te poarte sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt mai mult decat sigur ca si alte firme fabrica crash paduri pentru acest model, incearca sa iei la mana cataloagele producatorilor precum Vortex, Shogun etc. Din pacate, la noi in tara sansele de a gasi ceva pe stoc la vreun magazin sunt nule, deoarece ei nu tin accesorii in stoc decat pentru modelele foarte intalnite pe strazile noastre. Succes in cautari!

 

Da, exact de asta mi-e teama, ca multa vreme n-o sa gasesc nimic pe aici... si ma cam mananca sa o scot la plimbare :laugh:

Am cautat si eu pe net, dar surpriza! (eh, oare?): romania lipseste din lista de tari in care trimit aia marfa.

De aia v-am si intrebat, ma gandesc ca trebuie sa stie cineva vreun site care trimite asa ceva si in Romania.

 

A-propos, Shogun face pad-uri bune? Am vazut ca au si pad-uri "no cut" (care cica se monteaza fara modificari in carene) - sunt OK astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa si tu more pictures si clare

sa-l conduci sanatos :laugh:

 

promit solemn ca va fac poze clare pe saturate... imediat ce ajunge la mine! :)

deocamdata mi-au spus ca trebuie sa o treaca mai intai pe la rar

asta e, mai am doar putin de asteptat. dar e greu, fratioare, e greu... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos, dar pana la urma ce model e? :)

 

Multumesc frumos!

E cel mai mic fratior Ninja, ala de 250cc :laugh: (asa cum a scris si Satori)

Dar am citit ca multi se pacalesc cand o vad si cred ca-i ceva mai mare (e modelul nou din 2008 si arata... frumos! :D )

Am primit-o deja, asa ca-i trag niste poze maine pe lumina (daca n-o ploua iar, ca azi m-a facut ciuciulete) si le urc aici

Hehe, sunt tare bucuros! :P :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos!

E cel mai mic fratior Ninja, ala de 250cc :laugh: (asa cum a scris si Satori)

Dar am citit ca multi se pacalesc cand o vad si cred ca-i ceva mai mare (e modelul nou din 2008 si arata... frumos! :D )

Am primit-o deja, asa ca-i trag niste poze maine pe lumina (daca n-o ploua iar, ca azi m-a facut ciuciulete) si le urc aici

Hehe, sunt tare bucuros! :P :(

 

Sa te bucuri de ea cit mai multi km! :)

 

Sint curios doar daca, cu toate cheltuelile (transport, vama, TVA) ai iesit mai ieftin decit aia 4.500 euro cit costa Kawa 250R in Europa (pret SUA: 3.490 USD, adica vreo 2.250 euro - exact jumate !!!). Saracii americani... :D

Normal ar trebui sa iesi muuuult mai ieftin.

In plus, stiu ca, nefiind pe injectie ci pe carburatoare, versiunea americana NU ARE Euro 3; e cumva o problema la inmatriculare??? (fiindca cei de la RAR zic ca nu se mai pot inmatricula, de la 1 ian.2008, decit moto noi Euro 3).

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate in tot ce ai scris, cu exceptia unei singure mici scapari (de inteles dealtfel pentru ca nu stiai despre asta) - asta a mea E pe injectie si E euro 3, asa ca sper sa fie totul OK

Referitor la pret... asta e, e mult mai scumpa aici, dar ce sa-i faci? Stim doar cu totii ca americanii aia "cuvant urat" au noroc de chestii misto si ieftine, dar... om avea si noi ceva lucruri bune pe aici :)

Oricum, am inteles ca injectia singura ar costa cam 1000... Asa ca am bagat mana la pusculita si am dat pe ea cat costa aici, in Europa, pentru ca nu vroiam sa ma trezesc ca dau "doar" vreo 3500-4000 euro, dar n-o pot inmatricula sau n-am garantie

 

ninja time! :laugh: :P

Editat de BackOn2Wheels
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pui de Ninja! :) Foarte frumoasa! :laugh:

Editat de adidas00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze putin mai clare.

Din pacate inca n-am apucat sa-i fac afara, la lumina ca lumea.

Cum apuc sa-i fac si de alea le postez aici.

 

post-25620-1210930558_thumb.jpg post-25620-1210930568_thumb.jpg

post-25620-1210930572_thumb.jpg post-25620-1210930578_thumb.jpg

 

frumoasa mai e ;)

Nu ai apucat sa faci poze ziua ca te-ai plimbat cu ea si cand ai ajuns acasa ai facut nu? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...