Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Manualul utilizatorului. Ala de reparatie il am.

 

Pana la urma am aflat daca se poate transporta un GS intr-un Suzuki. Da, se poate.

 

am eu in germana, daca vrei sau intr-o seara si il scanez

 

legat de poza, foarte tare, e bine de stiut ca intra ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A folosit cineva cauciuc Heidenau 130/80 - 17 M/C69 TReinf.K 60 iarna? Intreba ERU acum un an si nu prea am mai gasit referire la cauciucul asta de atunci....

 

Am incercat eu pe zapezile de iarna trecuta un pic, nu pot sa zic ca m-am simtit in siguranta insa avea tractiune....

Editat de THC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) tu esti motivul in primul rand pentru care mi-am luat k60 acum 6 luni si am fost foarte multumit de ele doar ca se consuma ca dracu de repede pe asfalt, insa tanti de la reprezentanta Heidenau zicea ca modelul asta in particular este pentru iarna deci tu acum te refereai la TReinf? caci diferenta dintre k60 normal si asta este de vreo 130 de ron ..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am (inca) K60 de iarna pe motor. Le-am pus anul trecut inainte de craciun, inca mai au carne sa ajung cu ele pana in vara la anul. Pe gheata nu faci fata decat cu niste cuie, dar pe zapada proaspata, te scot repede. Eu unul am mers aproape toata iarna trecuta (o luna n-am avut plastic) si am fost si sunt foarte multumit de ele. Plus ca vara, avand o compozitie mai moale decat cele normale, se lipesc efectiv de sosea. Eu cred ca am facut 15-16.000 de km cu ele, nu mi se pare ca se duc atat de repede. Ce-i drept nici nu fac burn-out cu ele ca si cu Mitasurile, care dupa 35.000 de km facuti, aveau inca crampoanele la locul lor, insa bagai mana prin crapaturi....

 

Overall, urmatorul rand de gume, tot asta va fi. Sunt putin mai scumpe decat cele normale, dar isi merita banii daca vrei sa faci iarna cu ele. Nu te astepta, cum am zis, sa te scoata din orice mizerie. Pana la urma avem doar doua roti, daca e zapada batatorita, multa si cu ghiata pe sub ea... e distractiv pana la un punct.

Editat de zeroo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merg de 2 ani cu k60 si de vara si de iarna, si pe fata si pe spate.

 

alea de iarna fac o diferenta pe asfalrul rece. profilul e identic intre vara si iarna deci din zapada amandoua te scot la fel. Ala de iarna se duce mai repede vara pentru ca e moale.

 

Tin 10 mii km daca dai in ele destul de serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresit. Alea de iarna au crampoanele mai inalte si avand si alta compozitie a cauciucului, "adera mai bine pe zapada.

Exista material de cauciuc care are aderenta mai mare pe zapada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in caz ca cineva doreste sa isi face service-ul singur, si are nelamuriri:

 

http://advwisdom.hogranch.com/Wisdom/F650%20Service.html

 

 

FOARTE INTERESANT!!! ... am mai aflat una alta... nu vreau sa imi bag eu mainile in ea... la inceput o sa merg la cineva care a mai facut asta dar am o MARE intrebare: gasesc undeva pe cineva care sa aiba un GS911 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...