Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

Iti sugerez sa iti iei heidenau k60. Dealerul e in Timisoara, ajung repede, sunt super serviabili. Si anvelopa e excelenta, eu m-am dat si vara si iarna si am polizat si scaritele pe ele. Stau bine si pe ploaie si pe frig. Si sunt si ieftine.

 

Cat despre brandul asta, vee ruber, la o simpla cautare pe google, afli lucruri.

http://www.horizonsunlimited.com/hubb/sub-...ee-rubber-34780

 

 

sa stii ca m-am uitat si la ce mi-ai recomandat tu si mia placut ce am vazut multumesc mult de sfat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chiar nu mai tin minte cat am dat anul trecut pe ele, dar acum vad ca astea iridium ajung la louis aproape de 20 euro. Mie-mi trebuie doua; sa dau aproape 40 euro pe doua rahaturi de bujii mi se pare cam mult.

De curiozitate am sa sun si la bavaria sa vad cat costa, dar in principiu cred ca le voi comanda p-alea simple de la louis. Vad ca sunt 3,50, deci in total 7 euro.

Acum nu stiu ce sa zic, ca eu n-am mers cu d-astea simple. Intotdeauna am avut iridium, dar nu cred sa fie diferenta de calitate asa de mare incat sa merite diferenta de pret. Sau poate ma insel si merita?

 

Eu am avut ambele tipuri de bujii, simple si iridium, si am tras concluzia ca nu este nicio diferenta intre ele in ceea ce priveste comportamentul motorului (dual spark), sau poate sunt eu insensibil ;) . Diferente exista totusi la capitolele interval de schimb si bineinteles pret, ambele mai mari la bujiile iridium.

Editat de invictus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata bine, si clar o sa fie diferenta in cum se vede, mobrele 1200gs au asa ceva din fabrica daca bine imi amintesc, cele mai noi de 2008 (?).

 

Numai ca shippingu ii de 2 ori mai mult ca produsu in sine... Poate te mai combini cu careva ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca asta:

 

http://www.polo-motorrad.de/en/led-rucklic...ontes-glas.html

 

Eu l-am luat de acolo, la un moment dat mi s-au ars doua leduri la el (dupa vreo jumatate de an), le-am scris de problema si intr-o saptamana aveam un stop nou acasa fara costuri suplimentare (nici macar transportul nu mi l-au cerut).

 

Nu are rost sa iti iei de dincolo, mai ales cand pretul transportului e atat de mare. O sa iti ajunga intr-o luna, o luna juma' si nu are rost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Ma bate gandul sa schimb stop-ul cu unul cu LED-uri... mai exact modelul asta: link. A vazut cineva unul d-asta in functiune? M-ar interesa daca e diferenta notabila ca vizibilitate.

Merci mult.

 

Ceva mai scump insa cu livrare mai rapida...

http://www.louis.de/_10b1f0d4aa4ed61927021...tnr_gr=10033679

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar se gasesc si alte surse decat Polo sau Louis. Doar ca ei au reclama buna. Eu zic sa incercati ebay.uk. Nu se platesc taxe de import si cei din china au magazine acolo.

zi-ne altele...eu de exemplu vreau sa imi iau o aripa de noroi de deasupra rotii fata si nu gasesc dacat la touratech, da' 80 E pe un plastic e cam multisor si nu au decat pe comnda(am fost marti la touratech budap[esta si nu aveau, decat pe comanda)

era intr-o vreme si pe wunderlich da acuma vad ca nu mai au...

Editat de CuCun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt. alternative... Am vazut ca ambele produse, si cel de pe Louis si cel de pe Polo sunt facut de aceeasi firma (SHIN YO), deci probabil toate sunt made in China ;)

O sa raman la cel de pe Polo pana la urma, arata destul de OK cu sticla fumurie, si in plus acolo se poate plati direct de pe PayPal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt. alternative... Am vazut ca ambele produse, si cel de pe Louis si cel de pe Polo sunt facut de aceeasi firma (SHIN YO), deci probabil toate sunt made in China ;)

O sa raman la cel de pe Polo pana la urma, arata destul de OK cu sticla fumurie, si in plus acolo se poate plati direct de pe PayPal.

 

mi se pare ca cei de la mymoto aduceau polo la preturile de pe site

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zi-ne altele...eu de exemplu vreau sa imi iau o aripa de noroi de deasupra rotii fata si nu gasesc dacat la touratech, da' 80 E pe un plastic e cam multisor si nu au decat pe comnda(am fost marti la touratech budap[esta si nu aveau, decat pe comanda)

era intr-o vreme si pe wunderlich da acuma vad ca nu mai au...

Pe ebay.de este de GS cu 45 euro cu transport, noua. Crezi ca e prea mica daca e pt roata de 19? Ai incercat sa vezi daca pupa?

Mesaj completat

Multumesc pt. alternative... Am vazut ca ambele produse, si cel de pe Louis si cel de pe Polo sunt facut de aceeasi firma (SHIN YO), deci probabil toate sunt made in China ;)

O sa raman la cel de pe Polo pana la urma, arata destul de OK cu sticla fumurie, si in plus acolo se poate plati direct de pe PayPal.

Vorbeste cu @Romi3 sau romimoto. Ei aduc de la Polo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

magazinul din cotroceni aduce produse polo fara comision si fara pretul transportului. De la polo poti comanda si singur, fara alti intermediari. De ce sa comanzi prin alti oameni de pe forum produse pe care le poti lua si singur, si sa le platesti si lor comision?

 

In 5 minute, cu un card, iti poti face cont PayPal si poti comanda singur orice si de pe eBay. De pe orice site poti comanda simplu, numai cu un numar de card. Nu inteleg moda asta sa dai bani in plus unora, cand poti sa iti cumperi singur orice de pe net acum.

Editat de zeroo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se intampla ceva cu produsul, ca in cazul meu, mi s-au ars doua leduri la stop, trebuie sa vorbesti cu romi, romi cu aia de la polo, romi cu tine, si in final poate nu ajungi sa il schimbi. Nu e vina lui romi, nu?

 

Asa, mie mi s-a stricat, e in interesul meu sa mi-l schimb cat mai repede, nu trebuie sa stau dupa unul sau altul. Dau mail alora, in aceeasi zi primesc raspunsul, si in aceeasi zi rezolv problema. plus, in cazul meu, mi-au trimis un produ nou, fara sa imi ceara bani de transport. Si fara sa imi ceara produsul defect inapoi. Ce zici de asta?

 

Nu neg ca unii ar fi de comitet si ca poti comanda convenabil prin ei. Dar nu inteleg de ce sa o fac, atata timp cat e atat de simplu. Oricum ma uit pe la ei prin site, oricum dau click, de ce sa nu imi fac un cont si sa imi comand singur?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era vorba doar de pretul ridicat al trasportului Germania - Romania ( mai ales la valori de 10 -50 euro). La Romi platesti doar curierul. Iar partea cu schimbatul, aici nu ma bag pt ca nu stiu exact care e politica Polo cu Romi ca si colaborator si cu noi ca persoane fizice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe ebay.de este de GS cu 45 euro cu transport, noua. Crezi ca e prea mica daca e pt roata de 19? Ai incercat sa vezi daca pupa?

Mesaj completat

Vorbeste cu @Romi3 sau romimoto. Ei aduc de la Polo

Nu am incercat...si nu imi amintesc nici sa fi vazut pe Dakar, da' oricum, nu vreau din asta orig bmw. E prea scurta si nu acopera nimic din ce zboara de pe roata inspre spate. Vreau sa fie cat mai lunga inspre spate

Am mai vazut bricolaje de cate doua lipite invers aici pe forum, da sincer nu ma incanta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'geaba ne tipam noi aici unu' la altu'

 

Omul are destula minte sa aleaga singur solutia cea mai buna. Spune mai bine cum e cu furcile de aprilia pe F.

Dupa marea schisma nu am iesit decat f putin in off ( un drum de pamant). Dar cu ghidonul de cross si suspensia asta, imi da senzatia ca totul e mai sus si mai rigid. Suspensia mi-a placut, e mai dura parca in off. Clar raspunde mai bine roata, fiind mai usoara. Dar urmeaza sa o scot mai mult in off. Ma orientez si pe niste Karoo sezonul asta. Asa ca abia astept. Pana atunci, cosmetizez aparatoarea sau pun una sub far gen dakar si una in spatele furcii pt radiator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'geaba ne tipam noi aici unu' la altu'

 

Omul are destula minte sa aleaga singur solutia cea mai buna. Spune mai bine cum e cu furcile de aprilia pe F.

Dupa marea schisma nu am iesit decat f putin in off ( un drum de pamant). Dar cu ghidonul de cross si suspensia asta, imi da senzatia ca totul e mai sus si mai rigid. Suspensia mi-a placut, e mai dura parca in off. Clar raspunde mai bine roata, fiind mai usoara. Dar urmeaza sa o scot mai mult in off. Ma orientez si pe niste Karoo sezonul asta. Asa ca abia astept. Pana atunci, cosmetizez aparatoarea sau pun una sub far gen dakar si una in spatele furcii pt radiator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...