Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

Just! :rolleyes: Ma refeream la faptul ca nu scrie pe filtrul ei. Oricum de la 3,5 (+0.2) la 4 bari, nu-i bai. Ba din contra, la cat de proasta e benzina in romania, cred ca de-abia acum cu filtrul de 4b mobra merge ca si cum as alimenta din germania si as avea filtrul de 3,5 pe ea. :cheers:

:laugh: ...deci cu filtru de presiune mai mare, poti baga benzina mai proasta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu stiu pentru ce masina se potriveste, l-am cautat intr-un program de piese dupa dimensiuni. Filtrul il puteti lua direct de la mine (same price). Mai dureaza putin pana ii fac un plin in Bucuresti si apoi unul in afara, deci nu stiu nimic de consum deocamdata. Ce mi se pare ciudat este ca nu scrie presiunea la care lucreaza filtrul asta de la bmw, si mi-e ca 3,5 ala o fi tot un mit (la fel cu uleiul mineral vs full sintetic tot la mobrele noastre). Ieri oricum i-am schimbat si uleiul si filtrul de ulei, uns cablurile etc.....mobra merge perfect. Mai aveti putina rabdare pentru consum. Daca nu, luati un filtru, montati si dati cu parerea in 3 zile despre consum. :)

ok.lasa un nr de tel k e mai lesne sa te sunam decit pe forum.intram nu intram asa pe tel e mai rapid.multumim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Feedback update: o sa fie cam irelevant consumul pentru ca acum nu mai simt nevoia sa schimb vitezele la 3500 - 3800 (cum faceam de obicei) si pot sa merg lejer cu 4000 fara sa schimb (nu se mai aude motorul asa turat) :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Feedback update: o sa fie cam irelevant consumul pentru ca acum nu mai simt nevoia sa schimb vitezele la 3500 - 3800 (cum faceam de obicei) si pot sa merg lejer cu 4000 fara sa schimb (nu se mai aude motorul asa turat) :rolleyes:

 

 

Irelevant sau nu, pana la urma care e noul consum? Sau n-ai apucat sa-l faci inca?

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Irelevant sau nu, pana la urma care e noul consum? Sau n-ai apucat sa-l faci inca?

angi am zis sa lasi nr de tel pt crash bar,dar nm?le mai dai sau nu?

sa stiu ce fac.ms ast.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

angi am zis sa lasi nr de tel pt crash bar,dar nm?le mai dai sau nu?

sa stiu ce fac.ms ast.

 

Bre, am raspuns deja PM-ului tau. Ia cauta prin mesagerie.

Una peste alta, amicul nu vrea sa dea fiarele separat si nici eu n-o sa le mai dau momentan.

Imi pare rau ca nu te pot ajuta in aceasta problema.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, am raspuns deja PM-ului tau. Ia cauta prin mesagerie.

Una peste alta, amicul nu vrea sa dea fiarele separat si nici eu n-o sa le mai dau momentan.

Imi pare rau ca nu te pot ajuta in aceasta problema.

 

Numai bine.

ok.este in regula.ceau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Irelevant sau nu, pana la urma care e noul consum? Sau n-ai apucat sa-l faci inca?

 

Nu am apucat sa-l fac inca. Mai dureaza putin pana fac un plin in oras + unul in afara. Azi s-a dus un filtru catre Bogdan, maine altul la Adi. Respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alecule, da' spune oamenilor cine sunteti... :disappointed:

 

http://www.heavyduties.ro/hdprodro.html

 

:cheers:

 

Aruncati va rog un ochi aici, pe sectiunea service, sa nu mai umplu si aici o pagina cu problemele aparute la Scarverul meu? Merci

 

/index.php?/topic/664081-aliniere-pinioane-transmisie-sau/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yzu multumesc de completare, nu am vrut sa fiu foarte insistent pentru ca oricum suntem destul de incarcati si pentru unele accesorii trebuie sa dam termen lung de livrare.

 

seara faina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate iara am rupt o spita la roata fata. caut un mester priceput in montat spita noua si centrat roata. din pacate rabinul a emigrat si nu stiu la cine sa mai apelez. multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate iara am rupt o spita la roata fata. caut un mester priceput in montat spita noua si centrat roata. din pacate rabinul a emigrat si nu stiu la cine sa mai apelez. multumesc

aseara i-am lasat ceva de lucru rabinului...e acasa;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara i-am lasat ceva de lucru rabinului...e acasa;)

 

Multumesc. Ai si nr de telefon (asta cu 8085) nu functioneaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cablu ambreiaj , stiti careva pe unde pot gasi...? In afara de cel original BMW (care s-a desfacut din nuca de fixare in maneta de ambreiaj :disappointed: ...halal calitate)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cablu ambreiaj , stiti careva pe unde pot gasi...? In afara de cel original BMW (care s-a desfacut din nuca de fixare in maneta de ambreiaj :disappointed: ...halal calitate)

 

dupa cati km s-a desfacut? mai ai factura? daca da, du-te cu cablul inapoi sa-ti dea altul.

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cati km s-a desfacut? mai ai factura? daca da, du-te cu cablul inapoi sa-ti dea altul.

dupa 48000...era cred ca cel din fabrica, dar curios e ca nu s-a ros si sa se rupa ci s-a desprins din nuca de fixare in maneta :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e mi-a picat acum 1 an si in prima faza am cumparat un kit de cabluri de la louis care sunt bune pentru urgente, dar par cam subtirele. Apoi am luat de la Bavaria unul original care e mult mai gros.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa 48000...era cred ca cel din fabrica, dar curios e ca nu s-a ros si sa se rupa ci s-a desprins din nuca de fixare in maneta :scratch:

 

:blink: eu credeam ca ai luat unul si s-a stricat dupa cateva mii, d-aia am si spus sa te duci sa-l schimbe, dar dupa 48000...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...