Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

(...) Sper ca se baga si la dat radiatorul jos ca-i mai complicat pentru mine...

 

Nu te baza pe asta. Eu mi-am curățat radiatorul la ei și am fost mulțumit. Dar a trebuit sa vin cu el în brațe și să-l las acolo până a doua zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De cand am scos termostatul n-am mai simtit bataia aia. Partea proasta e ca aseara am vazut ca-mi picura din radiator (care era cam busit de cand l-am luat, probabil a bagat cineva presiune mare sa-l spele). Am inteles ca sunt niste baieti pe Grivitei care repara radiatoare, trebuie sa trec pe la ei sa-si dea cu parerea. Sper ca se baga si la dat radiatorul jos ca-i mai complicat pentru mine (din lipsa de spatiu si scule ca altfel ar fi ok).

 

Mergi cu incredere la fratii Leorda pentru radiator. Nu cred ca se baga la dat jos. Eu l-am dat jos si apoi l-am dus. Acum legat de bataia urata si scurta. Nu cred ca e de la ulei. Eu am folosit la motocicleta mea Motul 300V 15W50 aproape doispe mii de km si a mers brici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dureaza 10 minute sa dai jos radiatorul:

dai jos plasticele

scoti vasul de expansiune - un surub de 6 si un colier - il tragi afara de tot

scoti ventilatorul - se trage de el intr-un mod mai ciudat

2 suruburi in partea de sus a raadiatorului si inca 2 coliere si il ai in brate.

trebuie o vheie de 10, o surubelnita, si atentie mare la colieru de langa gura de umplere a radiatorului ca musca rau de degete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

pe rezervor sunt doua dungi din plastic.Am pierdut una din ele si nu gasesc de unde sa-mi cumpar. Daca stie careva, pe undeva

pe langa un multumesc bem si o bere :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

pe rezervor sunt doua dungi din plastic.Am pierdut una din ele si nu gasesc de unde sa-mi cumpar. Daca stie careva, pe undeva

pe langa un multumesc bem si o bere :)

 

Ce culoare iti trebuie? Mie imi lipseste unul. Stiu ca se vand doar la pachet de patru. Daca ai nevoie de albe ma combin si eu la unul.

 

 

Zidu mersi, la Leorda ma duceam si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce culoare iti trebuie? Mie imi lipseste unul. Stiu ca se vand doar la pachet de patru. Daca ai nevoie de albe ma combin si eu la unul.

 

 

Zidu mersi, la Leorda ma duceam si eu.

 

Ma bag si eu daca se poate. Mie imi trebe unul din dreapta, sus. Cel lung. Culoare alba.

Luam un set si le impartim? Ca cei care dezmembreaza dakar, in general vor sa le vanda impreuna cu rezervorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Telefon pe android si aplicatie de chat pe bt, bate in jur de 200m, folosit casca/mic telefonului.

 

Ce aplicatie???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu daca se poate. Mie imi trebe unul din dreapta, sus. Cel lung. Culoare alba.

Luam un set si le impartim? Ca cei care dezmembreaza dakar, in general vor sa le vanda impreuna cu rezervorul.

 

Si mie tot ala imi trebuie =)

 

 

Ce aplicatie???

 

Blue Talkie e ok, dar recomand sa te bagi si pe celalalte (ca vad ca au aparut o tona de cand am testat eu ultima oara).

http://www.androidzoom.com/android_applications/bluetooth+voice+chat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare pentru cei ce au cumparat de la motorworks.co.uk, de pe motoretele pe care le dezmembreaza ei: Cum se comanda? doar telefonic? nu am gasit email si nici nu exista buton de "buy/add to cart" la piesele second.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scrie sus, pe prima pagina: " If you see the basket symbol next to an item you can order online, if there\'s no basket then please call to check availability and confirm specification. If you do not see an item listed then please contact us, we can probably help!".

 

Majoritatea nu sunt pe stoc/comanda online,. Pe electrics au un singur produs la comanda online.

Editat de Discordless
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare pentru cei ce au cumparat de la motorworks.co.uk, de pe motoretele pe care le dezmembreaza ei: Cum se comanda? doar telefonic? nu am gasit email si nici nu exista buton de "buy/add to cart" la piesele second.

 

Au poti sa le trimiti si mail. Daca intri la help, ai undeva "ask for quotation" sau ceva. Scrie acolo ce vrei, cu cat mai multe detalii, si or sa-ti raspunda.

 

Un far de Dakar twin spark (2007) stiti pe unde pot sa gasesc? Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu daca se poate. Mie imi trebe unul din dreapta, sus. Cel lung. Culoare alba.

Luam un set si le impartim? Ca cei care dezmembreaza dakar, in general vor sa le vanda impreuna cu rezervorul.

Eu am nevoie de ornamentul din stanga sus si e albastru deschis. Ne putem combina cativa daca numai le set gasim.Eu il vopsesc daca este alta culoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

a schimbat careva rulmentii de la suportul de pinion de la gs dakar?

 

mobra mea e din 2004 si ,,,,sunt gripati, iar simeringul dinspre exterior a ff larg, deci trebe si ala,,,

 

cum se schimba? hint ceva?

 

 

orice ajutor e binevenit,

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandesc sa pun xenon, vrea cineva sa ne combinam sa luam un set de auto impreuna?

la prima vedere am gasit acest site http://www.xenoncenter.ro/categorie/Kituri_Xenon

Eu am cumparat unul singur din buc 100 lei.da bixenon pt gs este un singur bec cu 2 faze.balastul l am pus in dr spate a farului.

Editat de brake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, inseamna ca ai faza scurta si lunga pe acelasi bec al carui soclu se misca la apasarea butonului de faza lunga...

 

e bina 100 lei dar parca si mai bine e 85 lei...parerea mea...:))

ar trebui sa vedem daca astea de masina fac chestia asta de zici tu, sa se miste soclu...e prima oara cand aud asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...