Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a mai patit careva ca dupa 140 km/h sa-i joace ghidonul? pana acum 1000 km nu aveam probleme, acum se simte destul de tare. nu am schimbat anvelopa.pareri??

 

Da, eu... incepea de la 140 si se agrava cu cat crestea viteza, iar daca mergeam putin serpuit nu se simtea. S-a potolit in timp. Nu am nici o explicatie logica. Acum nu mai face nici la peste 160 :what:

 

Roata fata avea cauciuc nou (acelasi ca si acum) si fusese centrata dinamic...

Editat de Atomykatt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am montat de curand placute de frana Brembo(rosii) luate de la useruk kex de pe forum si cand pun frana scartaie ca dracu. I s-a mai intamplat cuiva ?

 

Cu lichid de curatare ai incercat sa dai? Mai scartaie daca scapi ulei/wd-40 pe discuri. Dupa ce se arde si scoti morcovu' evident

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de raspuns :cheers: vroiam sa evit situatia "surubul si milionul"... Au si pe Louis de CS si ST cu maxim M18 pt.cine mai e interesat http://www.louis.de/_30783b729879a091d8f12b6417b0dbf585/index.php?topic=search&searchterm=10002917&cmd.x=0&cmd.y=0

o fi adevarat ? numai 8 euro?

http://www.wunderlich.de/shop/magnet-olablassschraube-3435.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cat costa kitul de reparatie pentru frana spate?

La una din motociclete se inmoaie pedala dupa ce o tin apasata. Dupa cate stiu cam trebuie sa schimb ceva garnituri pe la pompa.

Multumesc.

depinde:

pt pistonul de linga pedala vreo 8 lire

http://motorworks.co.uk/vlive/Shop/Parts.php?T=5&NU=15&M=65&Ct=HA&SbCt=BA_15_65_HA_50&spPage=1

si pentru etrier vreo 18 lire

http://motorworks.co.uk/vlive/Shop/Parts.php?T=5&NU=15&M=65&Ct=HA&SbCt=BA_15_65_HA_40

dar esti sigur ca are scapari?

eu am avut la fel si de fapt avea aer ramas in ABS

 

corectie: 16 lire, nu 18

Editat de crazvy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a plesnit si mie furtunasul respectiv acum vreun an, l-am inlocuit cu unul HEL (rosu translucid :D ), pe care am dat vreo 100-150 de lei cu tot cu transport prin curier de la Timisoara.

Furtunasul after-market e cu plasa metalica pe interior si pare ca n-are moarte... oricum, daca-mi aduc bine aminte, vanzatorul/producatorul acorda garantie lifetime pe el.

 

http://www.thunderbikes.ro/Tuning-motociclete-Motociclete-de-vanzare-Service-motociclete-Piese-de-schimb-lubrifianti-pagina_Prezentare-HEL-Performance_14.html

Editat de smar2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a schimbat un mecanic din drumul taberei Florin [se numeste si are topic la mentenanta] un furtun din asta de frana atunci cand am montat inaltatoarele de ghidon, dar nu stiu daca poate sa faca si indoirea aia la 90 de grade ; capatul dinspre etrier.

Daca te intereseaza da-mi pm si-ti dau nr de tel al omului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut sa cumpar piesa 6 - attachicon.gifMicroImage.aspx.gif

Daca are cineva de vanzare, va rog PM.

Multumesc.

Salut.

La Cluj e un baiat care dezmembreaza o motocicleta BMW F650 GS din 2004. Poti sa vorbesti cu el. Am luat si eu ceva piese de la el.

Uite aici anuntul:

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-bmw-bmw%20f%20650%20gs-din-2004-518330.html

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-ti recomand sa iei furtunasul respectiv de la dezmembrari... are o calitate proasta spre infecta daca e cel original BMW, si intr-un an doi sigur plesneste si ala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si eu de pe un f650GS din 2000. Daca tot veni vorba de frane, ABS-ul meu nu mai vrea sa functioneze.

Becul a ramas aprins, asta dupa ce a stat cateva zile motoru.

Initial a facut figuri si kilometrajul, ba a mers, ba nu, dar si-a revenit de la sine,si merge bine acum.

Senzorii sunt curati, si nu s-a modificat distanta lor. Cel din spate am inteles ca e si pentru kilometraj, si pare ok.

 

Are cineva idee cum si ce as putea sa mai verific la ABS? Eventual ceva diagnoza daca are cineva in TM?

 

Multam fain si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa se fi dus unul din senzori; cel mai probabil cel din spate. Am patit o chestie similara, la [fosta] mobra mandrei. Se rezolva cu diagnoza; in Timisoara nu stiu, dar la Cluj este Dan Cata, care te poate ajuta cu asta. Ulterior gasesti pe ebay senzorul la vre-o 20 usd, asta daca nu vrei sa faci ca mandra mea, care a tinut mortis sa fie schimbat la Bavaria.

 

Sa ai grija cand scoti/pui la loc rotile, sa desfaci senzorii ABS si sa-i tragi din lacasuri, sunt destul de usor de distrus de catre discurile de frana. Multi mecanici nu au grija la acest capitol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine ar vrea o sa inalta, se vinde piesa din prima poza.

 

Mai am si un topcase + sistem de prindere pentru SingleSpark.

 

Pentru cine e interesat de mai multe poze/detalii, ma gasiti pe PM

 

L.E. Ambele se afla in Bucuresti

post-8294-0-58587700-1370368929_thumb.jpg

post-8294-0-14819000-1370368950_thumb.jpg

Editat de Atomykatt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea! Se pare ca de maine voi deveni proprietarul unui BMW F650GS din 2000. Sper ca am facut o alegere buna :). Ar trebui sa ii fac schimbul de ulei si filtre si etc etc. Ce recomandare aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...