Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

Termostat OEM (stanga) vs aftermarket 

 

La BMW il aduc pe cel original la doar 270 lei, in doar doua saptamani 🤯

 

Am cautat dupa codul de pe piesa si am constatat ca acelasi termostat se foloseste la masini: Audi, VW, Skoda etc. Gasit de pe-o zi pe alta, la un magazin de piese auto, cu 52 de lei.

 

Revin cu feedback daca nu crapa fieru' :D Las si poze cu info aici, poate se mai confrunta careva cu aceeasi problema.

 

Drumuri bune

IMG_20211025_103345.jpg

IMG_20211025_103437.jpg

Salutare! Cineva din București care ma poate ajuta cu un aparat de diagnoza pentru un bmw f650 gs dakar? Mulțam! 

Salutare! Cineva din București care ma poate ajuta cu un aparat de diagnoza pentru un bmw f650 gs dakar? Mulțam! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

salut,

 

Cum se preteaza un f650 gs din 2004 pentru cineva de 1.86 si 87 de kg? este comod la drum lung? pretabil pentru curse de 3-4 zile, 3-400 sute de km/zi? Am si ceva probleme lombare si nu stiu daca se preteaza pe nevoile mele. am mai avut un honda CB500 inainte si nu era extrem de confortabil (dureri de fund si maini preponderent). Multumesc 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Obed a spus:

salut,

 

Cum se preteaza un f650 gs din 2004 pentru cineva de 1.86 si 87 de kg? este comod la drum lung? pretabil pentru curse de 3-4 zile, 3-400 sute de km/zi? Am si ceva probleme lombare si nu stiu daca se preteaza pe nevoile mele. am mai avut un honda CB500 inainte si nu era extrem de confortabil (dureri de fund si maini preponderent). Multumesc 

 

Eu am 1.87 si 85 kg, deci pe acolo. Am avut Dakar, cu ani in urma am avut si un Funduro. Eu nu m-am inteles cu ele la confort.  Acum, depinde de fiecare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E subiectiva treaba cu confortul. Eu am 1.90 si parca ar fi mers o motocicleta putin mai inalta intre picioare si sa. Dar nu m-a deranjat asa tare problema, astfel incat am acumulat 15 ani si vreo 80.000 km cu ea.

Am facut inclusiv drumuri de 3000 km in 3 zile, sau de 2000 km in 2 zile (preponderent pe autostrada), dar in mod clar nu e motocicleta optima pentru asa ceva.

Cand mi-am luat-o, eram in Romania, si mai mergeam ocazional pe o Transapina neasfaltata, pe forestiere prin sudul Fagarasului, iar in rest o foloseam pentru mers la birou, in Bucuresti. Asa ca la momentul respectiv a fost ce-mi trebuia. Acum daca ar fi sa o schimb, mi-as lua probabil un F800. Dar inca merge bine, asa ca o mai tin :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, cdarken a spus:

Un disc de frana spate sh care mai are ceva carne pe el are cineva de vanzare?

Ai modelul cu ABS?...Intreb fiindca am un set de roti de F650 complet, inclusiv cauciucuri umflate. Le-as da asa cum sunt...un 100E, sa mai scot din viitoare capra!

Ah...plus un set de cutii laterale cu suportii aferenti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de raspunsuri. Am fost sa vad motorul si e mic ... are si kit de coborare sin fabrica, ma simteam ca ursu pe bicicleta, am renuntat la el. Multumesc tuturor de feed back.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 09.02.2022 la 6:52, ArgesBiker a spus:

Tu ai F650GS, nu?

Ca versiunea Dakar parca e putin mai inalta.

Da, am un F650gs (non-Dakar), dar e inaltata cu vreo 5cm din articulatia basculei si cu arcuri progresive pe fata, deci e o idee mai inalta per total decat un F650GS standard.

Oricum distanta dintre scarite si sa e aceeasi si la GS simplu si la Dakar, si din punctul meu de vedere aici e problema (stau cu genunchi putin mai flexati decat mi-as dori).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 09.02.2022 la 9:58, ivan pedala a spus:

Ai modelul cu ABS?...Intreb fiindca am un set de roti de F650 complet, inclusiv cauciucuri umflate. Le-as da asa cum sunt...un 100E, sa mai scot din viitoare capra!

Ah...plus un set de cutii laterale cu suportii aferenti!

Nu, modelul fara ABS. E vreo diferenta in afara de senzor?
Poti sa pui niste poze cu rotile te rog?

Cutiile laterale sunt cele de la BMW?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa arata cutiile (disponibile toate trei), rotile le pozez maine (daca nu-mi fac altii alt program!) si suportii se vad mai clar in poza centrala. Revin!👍

20170526_090848.jpg

20191215_141825.jpg

IMG-20190317-WA0002.jpg

Uite si rotitele! Cea de pe fata este pe 18", provine de la BMW F 650 Strada. DOT, grosime discuri...deh, la 100E cam atat pot oferi!🙈

IMG_8808.jpg

IMG_8809.jpg

IMG_8810.jpg

IMG_8811.jpg

IMG_8812.jpg

IMG_8813.jpg

IMG_8814.jpg

IMG_8815.jpg

IMG_8816.jpg

IMG_8817.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
Acum 5 minute, gmc a spus:

"Caut sa cumpar un cric central pentru BMW F650GS 2005. Multumesc!"

R - Verifica daca se potriveste cricul central de BMW F650ST...am unu' la vanzare!

 

 

🙂

Ti-am raspuns dincolo, nu mai posta in zece locuri...sansele sunt aceleasi pe acest forum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
On 2/9/2022 at 9:58 AM, ivan pedala said:

Ai modelul cu ABS?...Intreb fiindca am un set de roti de F650 complet, inclusiv cauciucuri umflate. Le-as da asa cum sunt...un 100E, sa mai scot din viitoare capra!

Ah...plus un set de cutii laterale cu suportii aferenti!

Salut, 

Cutiile laterale mă interesează dacă le mai ai. Mersi 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 05.07.2023 la 16:36, RedRat a spus:

Salut, am intrat si eu in posesia unui F650GS din 2002.

 

Caut cutii vario pt el... poate are cineva? 😮 

Am un amic bun care vrea sa-si vanda cutiile de pe F650GS, fiindca si-a cumparat ceva textil. Are inclusiv suportii de montaj, cele trei cutii toate pe o cheie (doua laterale si topcase). Daca te mai intereseaza, il rog sa puna cateva poze aici si va intelegeti voi la pret (daca iti place marfa)!

Asa ca, astept un claxon si-l anunt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...