Sari la conținut

K7-le Meu


Josephine
 Share

Postări Recomandate

Intr-adevar, foarte rar ajung in a 3-a, pentru ca nu am unde. Drumul pana la serviciu e pe Drumul Taberei, adica numai printre masini, iar de plimbat mai mult nu am avut timp :) . Daca merg cu a 3-a e deja subturata, si mi-e mila de bujii. La Honda a trebuit sa le schimb din cauza mersului subturat. S-au afumat.

Maine ii schimb uleiul pentru ca vineri plec cu ea in Grecia. Atunci o sa vad mai exact cat consuma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa plecam in Grecia, domnisoara a primit si crash-paduri :)

 

post-5817-1213628201_thumb.jpg

 

La 2 saptamani dupa ce le-am montat, am gasit-o intinsa ca o vaca, pe jos, in parcare la SIR. Mi-a stat inima in loc cand am vazut-o. Sigur s-a gasit un nea Gica sa se urce pe ea, sa isi faca poze cu telefonul, sa ridice cricul si dupa aia sa o puna jos, ca nu mai stie sa mai puna cricul la loc. Ce uameni... :cheers: . Nimeni nu a vazut nimic.

Din fericire, crash-padurile sunt destul de mult iesite in afara si nu are nici macar o zgarietura. :bigstar:

Editat de Josephine
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-ai speriat cu consumul ala de 10-13.

pai daca se merge numai cu 1'a si a 2'a, mai luam in calcul si ca era noua.. :)

Consumul de 6,5% e normal afara pentru un SS de 600 cu care se merge normal (si legal prin localitati, dar si viteza sustinuta pe autostrada de circa 160-170 si 100-130 pe DN'uri)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce stricati de oameni..Cred ca ma lua inima daca imi gaseam calu cazut,slabeam brusc 5kile.Bine ca nu s-a zgariat,mai avea si tzipla pe ea de noua...Chiar acum 2 zile am lasat-o si eu la Sir.Data viitoare,nu o mai las acolo;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce stricati de oameni..Cred ca ma lua inima daca imi gaseam calu cazut,slabeam brusc 5kile.Bine ca nu s-a zgariat,mai avea si tzipla pe ea de noua...Chiar acum 2 zile am lasat-o si eu la Sir.Data viitoare,nu o mai las acolo;))

frate cum sunt cauciucurile....?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut dreptate,sunt un fel de touring.Isi fac treaba foarte bine pe un drum de tara,pietre,umezeala.Dar la viteze mari,puse in curbe,nu sunt extraordinare,cam aluneca.De incins,se incing foarte greu,dar asta inseamna ca se si tocesc la fel de greu.Oricum,pretul calitate oferta,au fost f bune.Multumesc de intrebare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut dreptate,sunt un fel de touring.Isi fac treaba foarte bine pe un drum de tara,pietre,umezeala.Dar la viteze mari,puse in curbe,nu sunt extraordinare,cam aluneca.De incins,se incing foarte greu,dar asta inseamna ca se si tocesc la fel de greu.Oricum,pretul calitate oferta,au fost f bune.Multumesc de intrebare!

imi pare bine ca esti multumit.salutare si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Va multumesc domnu'! Felicitari si tie pentru noua achizitie, s-o stapanesti sanatos. Sper cat de curand sa primeasca si a mea o surioara enduroaica doar pentru munte. Sa vedem cand va fi... la toamna sau la primavara. Pentru oras mi se pare excelent GIX-ul. Se strecoara nemaipomenit printre masini la semafor, e manevrabila si cel mai important pentru mine: E JOASA. :crack:

 

 

 

P.S. Am reusit sa scot un consum de 6,3% in oras :laugh:

Editat de Josephine
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...